Skip to main content

2-metė nebylė mergaitė ir jos tėvai labai nustebo pamatę daugybę kaimynų, kurie susibūrė su tikslu padaryti kai ką dėl jų dukros

Apytiksliai savaitę po to, kai Glenda ir Raphi Savitz susilaukė savo ilgai lauktos dukrelės jie suprato, kad mažylė negirdi. Tai buvo pirmas nebylus žmogus, su kuriuo susidūrė pora, todėl jiems iš pagrindų teko pakeisti savo gyvenimą ir išmokti labai daug naujų dalykų.

Reklama

Galiausiai jie privalėjo išmokti ženklų kalbą, kurią nuo pirmųjų mėnesių jie mokė ir savo mažylę. Jauna šeima netrukus persikraustė į nedidelį miestelį gamtos apsuptyje Masačiusetso valstijoje JAV. Ko pora nežinojo, tai kad jie įsikūrė vietovėje su nuostabiais kaimynais.

Tai buvo it laimingas loterijos bilietas – juk visi trokštame draugiškų ir gerų kaimynų šalia. Pačią pirmą dieną juos aplankė vieni iš kaimynų su sąrašu visų aplinkinių namų kontaktais. Jauna šeima buvo priimta išskiestomis rankomis, tačiau bendruomenė taip pat nebuvo susidūrusi su nebyliais.

Reklama

Jau paaugusi dvimetė tapo labai smalsi, draugiška ir nepaisant to, kad yra nebyli, yra labai šneki ženklų kalba. Visa kaimynystė susikrimto, kad sutikus gatvėje mergaitę jie negali nieko jai atsakyti. Glenda ir Raphi žinojo, kad turi nuostabius kaimynus, tačiau jie nesitikėjo to, ką jie sumanys dar.

Reklama

Paaiškėjo, kad bendruomenė susibūrė ir suorganizavo amerikiečių ženklų kalbos pamokas, į kurias iš karto užsiregistravo net 20 žmonių! Ši beveik 100 šalia esančių namų bendruomenė dešimtmečiais yra labai artima, joje augo ištisos kartos, o kai kurie žmonės čia gyvena visą gyvenimą.

Nenuostabu, kad visus siejo didelis šeimyninis ryšys, tad naujų “šeimos narių” labui jie norėjo padaryti kai ką naudingo. Ilgainiui pamokas lankė jau 40 žmonių, kurie labai greitai galėjo palaikyti pokalbius su mažąja Samantha.

Reklama

Tėvai buvo sujaudinti tokio žmonių gerumo ne tik dėl savo pastangų išmokti komunikuoti su mažyle Sam, tačiau ir dėl to, kad mergaitės savijauta pasikeitė 100 procentų. Mažylė nebesijaučia kitokia ir atskirta nuo viso pasaulio, o jos džiaugsmą visada atskleidžia plačiausia šypsena.

Reklama

Yra sakoma, kad vaikui užauginti reikia viso kaimo. Šiai šeimai pasisekė gyvenime, nes tokios bendruomenės sunku surasti net su žiburiu.

Šeimos istorija žinių reportaže anglų kalba:

Reklama