Skip to main content

Benamis vyras atnešė seną plakatą į antikvarinių daiktų parduotuvę ir pardavė jį už 20 dolerių. Tačiau vėliau jis nustėro sužinojęs, kokia yra tikroji daikto vertė

Neįtikėtina yra tai, kiek daug daiktų gali turėti didelę vertę. Neišmanančiai akiai kai kurie daiktai gali atrodyti šiukšlėmis, kai iš tikrųjų tie gali būti vertingi kolekcionierių trokštami daiktai. Benamis vardu Adam visada rasdavo smulkių laimikių ieškant maisto konteineriuose, tačiau jis niekada nerasdavo kažko neįtikėtino tarp šiukšlių.

Reklama

Vieną dieną Adam aptiko kai ką unikalaus, todėl jis pamanė, kad antikvarinių dirbinių parduotuvės savininkas Alex Archbold galbūt galės įvertinti jo radinį. Tai buvo įrėmintas plakatas su Disnėjaus filmuko “Bembis” atvaizdu. Alex pagalvojo, kad populiaraus animacinio veikėjo plakatas tikrai parsiduos bent už 30 dolerių, todėl jis lengva ranka Adam davė 20 dolerių kupiūrą.

Tačiau po kelių dienų, kai Alex nusprendė patyrinėti paveikslėlį iš arčiau, jis rado kai ką įdomaus. Išėmęs paveikslėlį iš rėmo jis pamatė autentiškumą liudijantį lipduką. Tai buvo originalus rankų darbo plakatas iš 1937-ųjų, kurio trokšta ne vienas rimtas Disnėjaus tematikos kolekcionierius.

Reklama

Alex staiga suvokė, kad šis meno kūrinys vertas kur kas daugiau nei 20 ar 30 dolerių. Galiausiai jis sugebėjo internetu jį parduoti už 3 700 Kanados dolerių. Alex panoro pasielgti teisingai benamio, kuris jam tą daiktą pardavė, atžvilgiu.

Reklama

Jis paskelbė Adam paiešką su tikslu pasidalinti gautu pelnu. Netrukus Adam ir Alex susitiko. Benamis nė neįsivaizdavo, kokį pelną atnešė jo radinys ir to, kad po minutės jo rankose bus 1 700 dolerių. Jis apsiverkė iš laimės žinodamas, kad ateinančią naktį jam nebeteks miegoti gatvėje.

Ši istorija netruko pasklisti vietinėje žiniasklaidoje, o Alex panoro pagelbėti Adam šiek tiek daugiau. Jis suorganizavo Adam skirtą lėšų rinkimo kampaniją, kurios metu buvo surinkta per 18 000 dolerių. Tai buvo puikus postūmis sunkioje padėtyje buvusiam vyrui atsistoti ant kojų. Visus sužavėjo Alex sąžiningumas Adam atžvilgiu ir jo gerumas po to, kai su juo vėl susitiko.

Reklama