Skip to main content

Įvaikintą 11-metį našlaitį jo naujieji tėvai šaltakraujiškai paliko likimo valiai ligoninėje. Vaiko lemtis pasikeitė, kai apie jį sužinojo vienišas tėvu norėjęs tapti vyras

Statistika visame pasaulyje rodo, kad tėvai, norintys įsivaikinti, dažniausiai renkasi kūdikius arba vaikus iki 3 metų. Dažniausiai tokį pasirinkimą sąlygoja baimė į savo šeimą įtraukti vaikus, kurie jau yra su savo charakteriais, akivaizdžiai traumuota praeitimi ir krūva psichologinių problemų. Taip, pamilti ir užauginti vaikus, turinčius jau nemažą “gyvenimo nuoskaudų bagažą” yra misija, kurią ne kiekvienas įveiks.

Reklama

Liūdna yra tik dėl to, kad globos sistemoje yra šimtai tūkstančių vyresnių vaikų ir paauglių, kurie taip niekada ir nesulaukia galimybės užaugti šeimoje. Tony gyvenimo istorija atrodė pozityviai ir pakankamai perspektyviai. Tony globos sistemoje atsidūrė būdamas vos 2-iejų. Du metus jis buvo globojamas skirtingose šeimose, o kai jam sukako 4-eri, jis buvo įvaikintas.

Berniukas tikrai spėjo pamilti savo naująją šeimą, vis dėl to jie pasiryžo įsipareigoti ilgam – įvaikinimas buvo oficialus ir užbaigtas. Tačiau kai jam buvo 11-ka, įvyko tai, apie ką berniukas nuo vaikystės sapnuoja košmarus. Tony įtėviai jį atvežė į ligoninę dėl jo tuometinių sveikatos problemų, tačiau ta diena buvo paskutinė, kai berniukas juos matė.

Reklama

Pora šaltakraujiškai ir dėl visiškai neaiškios berniukui priežasties tiesiog paliko jį likimo valiai ir nusprendė, kad jiems nelemta būti daugiau šeima. Sunku yra įsivaizduoti, ką turėjo patirti Tony. Jis neturėjo tėvų nuo dviejų metų, vėliau pasijuto saugus ir įsivaizdavo, kad jam daugiau negresia vienatvė ir buvimas našlaičiu. Tačiau tokia išdavystė buvo tai, kam jis tikrai nebuvo pasiruošęs ir ko visiškai nesitikėjo.

Reklama

Jis manė, kad šie žmonės nuoširdžiai ji mylėjo, juo norėjo rūpintis ir būti jo gyvenimo dalimi, bet Tony staiga teko suvokti, kad klydo. Netrukus 11-metis vėl buvo įtrauktas į globos sistemos duomenų bazę. Tik visiško atsitiktinumo dėka berniukas pateko į laikiną, vos dviems dienoms suplanuotą vienišo vyro vardu Peter globą.

Tony socialinė darbuotoja jau tvarkė globos reikalus su kita šeima, kuri turėjo priimti Tony nuo pirmadienio, o Peter buvo prašoma praleisti su berniuku tik savaitgalį. Peter Mutabazi buvo patyręs globėjas, nes pastaruosius 7 mėnesius jis rūpinosi dviem berniukais, kurie po teismo nutarties buvo sugrąžinti biologiniams tėvams.

Reklama

Verta pabrėžti, kad Peter ir kiti globėjai kaip jis laikina globa užsiima tik laikiniems atvejams. Vaikai kartais būna paimami iš nesaugių namų, ar smurtaujančių tėvų, tačiau jei teismas nutaria, kad biologinė šeima yra pajėgi rūpintis jais, vaikai sugrįžta į savo namus. Laikinos globos tikslas yra visada suteikti saugią ir pozityvią aplinką vaikams tuo laikotarpiu, kai biologinė šeima yra vertinama, ar yra pajėgi suteikti saugumą ir stabilumą. Ne visi vaikai, patekę į laikiną globą, grįžta namo. Tada jie yra priskiriami vaikams, kuriems reikalinga ilgalaikė globa arba įvaikinimas.

Reklama

Peter Mutabazi visada svajojo tapti tėvu. Savo gyvenime jis privalėjo pabėgti nuo smurtaujančio tėvo ir buvo užaugintas visiškai svetimo žmogaus. Tačiau Peter globėjas buvo neįtikėtino gerumo vyras, kurio pavyzdžiu savo gyvenime Peter norėjo pasekti. Būtent dėl tos priežasties jis perėjo visus formalumus, pasiruošimus ir kursus ir tapo globėju. Peter po atsisveikinimo su 7 mėnesius globotais berniukais juto nemažai liūdesio, nes jis prie vaikų labai prisirišo.

Be abejonės jis žinojo, kad tai tik jo problema ir ją išspręsti jis privalo prieš priimant į savo namus kitą vaiką. Jis nesitikėjo, kad per dvi dienas, kurias Tony praleido pas jį, gims toks neįtikėtinas ryšys. Tony patyręs tiek daug traumų savo gyvenime pasijuto saugus Peter namuose.

Praėjus savaitgaliui paties berniuko prašymu jis buvo paliktas toliau būti su Peter, kurį netrukus jis jau vadino tėčiu. Vienišas vyras visiškai nesitikėjo tokio prieraišumo, tačiau jis jautėsi lygiai taip pat, kaip ir Tony – jis tikėjo, kad jiems lemta būti tėvu ir sūnumi. Vyras žinojo, kad tai bus rimtas žingsnis – Tony nebegali daugiau gyvenime patirti tokių akimirkų, kai jį apleidžia, kai jis tampa niekam nereikalingas.

Globoti Tony buvo geriausias Peter sprendimas gyvenime. Vos po kelių mėnesių, kai berniuko įtėviai galutinai atsisakė visų teisių į paauglį, Peter pateikė prašymą įvaikinti Tony. Nuo tos dienos vyras suvokė, kiek daug jis gali skirti savęs vaikams, kurie turėjo panašų likimą kaip jis pats.

Savo kasdienybe ir žiniomis apie globą ir įvaikinimą Peter dabar dalinasi beveik kasdien savo Instagram puslapyje. Šiai dienai jis yra įsivaikinęs Tony, kitą paauglį Kai ir globoja mažamečius broliuką ir sesutę. Šeima taip pat augina du šunis, kurie yra ne tik augintiniai, bet ir emociniai pagalbininkai.

Apie Peter istoriją skaitė jau milijonai žmonių visame pasaulyje, nes tai, ką jis daro, prilygsta buvimui angelu. Širdį sušildanti jo naujo gyvenimo pradžia įsivaikinus Tony dabar įkvepia šimtus kitų šeimų ir net vienišų žmonių, kurie turi galimybę ir nori tapti bent jau laikinais globėjais. Šis tėvas ir jo vaikai kuo puikiausiai įrodo, kad šeima gali būti pati įvairiausia. Svarbu kad visus jungtų meilė ir rūpestis vieni kitais.

Peter ir Tony gyvenimo istorija anglų kalba:

Reklama