Skip to main content

Kai spurginės savininko žmona pateko į ligoninę, jų klientai siūlė savo finansinę pagalbą. Vyras atsisakė aukų, tačiau vieną rytą jį nustebino vaizdas prie parduotuvės

Beveik tris dešimtmečius kūrę savo verslą John ir Stella Chhan buvo vietinės įžymybės. Mažai kas nežinojo apie jų nedidelę, tačiau labai populiarią spurgų krautuvėlę, kurią pora puoselėjo paskutinius 28-erius metus nuo to laiko, kai į Los Andželą jie emigravo iš Kambodžos.

Reklama

Šeimos verslas aptarnavo jau ne vieną vietinių šeimų kartą, kurie sugrįždavo į šią spurginę ne tik dėl skanėstų, bet ir malonaus aptarnavimo. Dauguma klientų jau buvo porai gerai pažįstami, tad keletas minučių perkant spurgas užsitęsdavo su asmeniškais pokalbiais apie šeimą ir gyvenimą.

Nenuostabu, kad kai Stella sveikata labai netikėtai pablogėjo, apie ją klausė ir savo linkėjimus perdavė kone kiekvienas pirkėjas. Stella parduotuvėje visada buvo su šypsena, tad nei vienas klientas neišeidavo be pagerėjusios nuotaikos. Tačiau vieną dieną moteris patyrė smegenų aneurizmą. Po komplikacijų moteris buvo priversta net keletą mėnesių praleisti reabilitacijoje.

Reklama

Jos metu moters sveikatą buvo bandyta atstatyti bent dalinai į tą, prieš lemtingą dieną. Kone visi klientai, sužinoję apie Stella būklė, siūlė savo finansinę paramą. Žmonės norėjo net sukurti lėšų rinkimo kampaniją GoFundMe puslapyje, tačiau John mandagiai, tačiau griežtai sakė – nereikia.

Reklama

Ir iš tikrųjų, visą gyvenimą sunkiai dėl savo sėkmės dirbęs vyras nenorėjo jokių aukų, nes jis buvo tikras, kad jo uždarbio iš spurgų pardavimų jo šeimai tikrai užtenka. Štai tada vienam iš jo klientų kilo idėja, kuria jis pasidalino bendruomenės internetiniame puslapyje. Kažkas pasiūlė aktyviau ir didesniais kiekiais kasdien išpirkti jo dienos spurgų atsargas tam, kad vyras galėtų ir užsidirbti, ir kuo greičiau grįžti pas žmoną ir ja pasirūpinti.

Ši idėja labai patiko visiems ir jau kitą rytą, kai John atvyko į spurginę ruoštis dienai apie 4 ryto, prie parduotuvės jau rikiavosi eilė klientų. Pačią pirmą dieną parduotuvės spurgų atsargos buvo išpirktos dar nepakilus saulei. Visi pirko po du, tris ir daugiau tuzinų spurgų, kuriomis jie vaišino savo kolegas, veždavo į bažnyčias, mokyklas ir pan.

Reklama

Bendruomenė nusprendė vis vien padėti šiai mylimai šeimai ir tuo pačiu jie gerbė John norą neskirti jam aukų ir išmaldos. Staiga žinia apie tokią spurginę pasiekė ne tik Los Andželo, tačiau ir tolimesnius Kalifornijos ir kitų valstijų kampelius. Kiekvieno ryto klientų eilės nemažėdavo, o tik didėjo. Susibūrusi bendruomenė sugebėjo padovanoti vyrui kur kas vertingesnį dalyką, nei pinigus.

Reklama

Jie suteikė vyrui laisvą laiką kasdien, kurį jis galėjo skirti žmonai, buvimui šalia jos. Šios šeimos ir jai pagarbą rodančios bendruomenės istorija netruko pasklisti po visą šalį. Apie šią unikalią palaikymo akciją sužinojo netrukus ir visas pasaulis.  John netrukus kalbino ne tik dienraščių žurnalistai, tačiau ir interviu norėjusios paimti televizijos laidos.

Visi taip pat buvo labai laimingi pamatyti po beveik metų reabilitacijos grįžusią Stella už prekystalio. Moteris jaučiasi labai gerai, o labiausiai dėl to, kokią meilę ir palaikymą jiems per šį sunkų metą parodė jų klientų bendruomenė.

Moteris pripažino, kad finansinis stabilumas ir vyro buvimas šalia buvo puikus receptas jai stiprėti kiekvieną dieną ir galiausiai sugebėti grįžti į darbą.  Šiandien šeima yra grįžusi prie normalaus darbo grafiko, tačiau jų nuostabūs ir lojalūs klientai nenustoja rodyti savo palaikymą vis dar perkant nemažus kiekius spurgų kasdien. 

Interviu su John:

Reklama