Skip to main content

Kasininkė ilgus metus skyrė ypatingą dėmesį vienam pagyvenusiam parduotuvės klientui, tačiau ji patyrė šoką sužinojusi jo paskutinį norą, kurį jis išsakė prieš mirtį

Kai kalbame apie darbus prekybos centruose – ar tai būtų klientų aptarnavimas kasoje, ar lentynų pildymas prekybos salėje – mažai kada girdime pozityvių atsiliepimų apie šias pareigas. Daugybė žmonių renkasi tokį darbą dėl to, kad tai – mažos kvalifikacijos reikalaujantis darbas, kurį praktiškai gali atlikti beveik kiekvienas. Tačiau ne kiekvienas tą darbą atliks su malonumu.

Reklama

Štai danė Louise Lund Nilsson niekada neturėjo didelių ambicijų dėl karjeros ar kokio nors prestižinio darbo. Mergina visada mėgavosi bendravimu su žmonėmis, tad save ji atrado dirbdama paprasčiausią kasininkės darbą nedidelėje parduotuvėje Hørsholm mieste Danijoje. Louise iš tiesų mylėjo ir tebemyli savo darbą. Vienas pagrindinių dalykų, kas praskaidrina jos pačios ir jos klientų dieną yra nuoširdi šypsena, gera nuotaika ir daug bendravimo.

Jauna kasininkė jaučia, kad kasdien ji gali padaryti teigiamą įtaką šimtams žmonių, kuriems ji niekada negaili savo šypsenos ir bent keletą minučių trunkančių malonių ir nuotaiką keliančių pokalbių. Louise paslaptis – tai nuoširdus noras komunikuoti su kitais. Kai ji paklausia, kaip sekasi, visi žino – jai iš tiesų rūpi, ką atsakys jos pašnekovai. Ne vienas žmogus parduotuvės vadovybei jau buvo sakęs, kad Louise požiūris į darbą daro kur kas daugiau pozityvios įtakos žmonėms, nei visi numano.

Reklama

Tačiau vienas ypatingas žmogus sugebėjo visiems parodyti, ką Louise reiškia jam. Mergina vieną dieną pastebėjo, kad pastoviai parduotuvėje besilankantis vyresnio amžiaus vyras atrodo susikrimtęs. Natūralu, kad ji paklausė jo “kas nutiko?”. Louise klausimo nuoširdumas buvo akivaizdus senoliui vardu Keld, tad jis atsivėrė. Tą dieną jis jautėsi liūdnas, vienišas ir labai norėjo apkabinimo.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Niekas nenustebo, kai Louise pakilo nuo savo kėdės ir priėjo prie vyro ir jį stipriai apkabino. Tai tikrai nieko jai nekainavo, ji niekam nesutrukdė ir neužlaikė eilės prie kasos. Tačiau tą dieną ji suteikė labai daug jos naujam draugui Keld. Nuo tos dienos vyras atėjęs kasdien į parduotuvę rytais paprašydavo Louise apkabinimo. Mergina nė karto neatsakė ne. Su laiku Keld ateidavo dienomis, kai jam nereikėdavo nieko nusipirkti.

Matydama jį Louise jau buvo pasiruošusi iššokti iš kasos ir stipriai apsikabinti vyrą, kuriam ji tapo paskatinimu gyventi. Tačiau nesulaukusi savo draugo vieną, paskui ir sekančias dvi dienas, Louise sunerimo. Tai nebuvo panašu į Keld elgesį, tad mergina juto, kad kažkas nutiko. Praėjus trims dienoms prie dirbančios Louise priėjo vyras, prisistatęs Keld sūnumi. Jis pranešė liūdną žinią – jo tėvas mirė po ilgos ir varginančios ligos.

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Louise įtarė, kad jos draugas gali būti ne idealios sveikatos, tačiau ji niekada nežinojo, kaip viskas rimta. Tačiau dar didesnį šoką Louise patyrė, kai nepažįstamasis pasakė Keld paskutinį norą, kuris buvo susijęs su būtent ja. Senolis prieš mirtį paprašė, kad jo karstą iš bažnyčios su kitais neštų būtent Louise. Jis norėjo, kad į paskutinę kelionę jį palydėtų būten Louise, kuri buvo jam kaip dukra, kurios jis niekada neturėjo.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Mergina patyrė visišką šoką dėl tokio prašymo, nes ji nė neįsivaizdavo, kad Keld apie ją pasakojo savo visai šeimai ir pažįstamiems. Be abejonės, ji sutiko išpildyti Keld paskutinį norą, tačiau mergina jaudinosi, ką pasakys visi susirinkę laidotuvėse, kai karstą su artimaisiais neš kažkokia nepažįstamoji. Louise labai klydo galvodama, kad ji buvo svetima šiems žmonėms.

Asociatyvi nuotrauka

Laidotuvių metu net kunigas paminėjo jos vardą. Dvasininkas prieš mirtį kalbėjo su velioniu, kuris pasakė, kad ši mergina jo gyvenimo saulėlydžio metu buvo vienintelė, kuri priėmė jį tokį, koks jis yra. Neabejotinai, Louise buvo šviesulys šio vyro gyvenime. Mergina visada žinojo, kaip svarbu yra šypsotis ir skleisti gerą energiją kiekvienam parduotuvės lankytojui, tačiau ji nesitikėjo, kad jos nuoširdumas gali turėti tokią milžinišką įtaką nepažįstamųjų gyvenime.

Nors visi sakė, kad Louise spėjo pakeisti Keld gyvenimą, mergina teigia, kad tai jos gyvenimas, kuris pasikeitė. Louise dabar kur kas aiškiau žino, kokią galią turi akių kontaktas, nuoširdus pokalbis, šypsena ir paprasčiausia atjauta kitam žmogui. Jos ir Keld istorija dėl savo unikalumo netrukus pasklido po visą šalį, o jauna kasininkė net buvo pakviesta į televizijos laidą.

Viena ypatinga šios istorijos pamoka yra akivaizdi – gerumas ir šypsena turi atominę galią. Kiekvienas iš mūsų turi visas galimybes bent šiek tiek į gerą pakeisti tiek savo, tiek kitų gyvenimus, jei daugiau šypsosimės ir būsime vieni kitiems draugiškesni.

Reklama