Skip to main content

Mama pastebėjo juodus taškelius savo mažylio nosyje. Kai ji sužinojo jų priežastį, nusprendė įspėti ir kitus

Kone kiekvienuose namuose šeimininkės norėdamos sukurti jaukią atmosferą, degina kvapnias žvakes. Graži jauki liepsna, malonus aromatas – atrodo vienintelis pavojus yra tik dėl gaisro, tad užtenka žvakę laikyti tiesiog toliau nuo degių daiktų namuose.

Reklama

Štai čia ir klysta nemaža dalis žmonių, manančių, kad namų žvakės yra nekaltas dalykas ir naudoja jas dažnai. Meghan Budden buvo viena iš tų moterų, norinčių jaukios atmosferos namie, tad tam sukurti ji rinkosi aromatines žvakes.

Kartais žvakės jos namuose degdavo valandų valandomis, kol ji pastebėjo vieną keistą dalyką. Jos mažylio nosyje ji pamatė juodus taškelius ir nesuprato, iš kur jie ir kas tai apskritai yra.

Reklama

Ji greitai suvokė, kad mažylio kvėpavimo takus užteršė suodžiai, sklidę iš jos degintų aromatinių žvakių. Tik tada moteris perskaitė perspėjimus ant žvakių, kurie sakė, kad žvakes degti reikia ne daugiau nei 3 valandas.

Reklama

Tačiau net ir leistinam laikui uždegta žvakė, padėta netinkamoje vietoje, gali skleisti sveikatai itin pavojingus suodžius. Pasirodo, apsinuodijimas suodžiais yra net 20 000 mirčių priežastimi JAV. Blogiausia yra tai, kad liepsnojanti žvakė skleidžia mikroskopinio dydžio ir akiai nematomas suodžių daleles.

Toks ilgalaikis organizmo nuodijimas gali baigtis astma, bronchitu, kraujagyslių ligomis ir net staigia mirtimi. Kitas pavojingas dalykas – nežinomi ir kartais nelabai tinkami deginimui kvapikliai, kuriuos prideda žvakių gamintojas. Tikėtina, kad nemažai rinkoje esančių žvakių yra pagamintos be didelio reguliavimo, tad poveikis sveikatai gali būti tragiškas.

Reklama

Tačiau ką daryti, jeigu vistiek mėgstate žvakes namuose? Stenkitės visada apkirpti žvakės dagtį, nes ilgesnė dagties sudegusi dalis būtent ir skleidžia juodus suodžius jūsų namuose. Laimei, moteris nustojo deginti žvakes namuose ir daugiau nepakenkė savo mažylio sveikatai.

Reklama

Nors yra nemažai žmonių, atidžiai skaitančių etiketes ir apskritai žinančių apie tokių žvakių pavojus, didelė visuomenės dalis nė nenutuokia apie tokią galimą aplaidumo grėsmę tiek mažyliams, tiek jų pačių sveikatai.

Reklama