Skip to main content

Mama pastebėjo juodus taškelius savo sūnelio nosyje. Po kurio laiko moteris sužinojo, kas juos sukėlė ir nusprendė įspėti kitas mamas

Nemažai žmonių savo namuose naudoja kvapniąsias žvakes, kad sukurtų kuo jaukesnę atmosferą. Kai kurie teigia, kad malonus aromatas padeda atsipalaiduoti, o atrodo vienintelis pavojus yra tik dėl galimo gaisro, tad užtenka žvakę laikyti toliau nuo degių daiktų namuose.

Reklama

Tačiau tie, kurie mano, kad kvapniosios žvakės yra visiškai nekaltas dalykas – stipriai klysta. Meghan Budden buvo viena tokių moterų, kuri dažnai naudojo kvapniąsias žvakes, kad sukurtų kuo jaukesnę namų atmosferą.

Kartais žvakės Meghan namuose degdavo ištisas valandas, kol ji pastebėjo vieną labai keistą dalyką. Jos sūnaus nosyje atsirado maži juodi taškeliai, o mama iš pradžių nesuprato, kas tai apskritai yra.

Jauna mama pradėjo ieškoti informacijos internete ir suprato, kad jos sūnaus kvėpavimo takus užteršė suodžiai, kurie sklido iš degančių aromatinių žvakių.

Tik tada Meghan perskaitė perspėjimus ant žvakių, kurie sakė, kad jas galima naudoti ne ilgiau kaip 3 valandas.

Reklama

Tačiau net ir leistinam laikui uždegta žvakė gali būti pavojinga sveikatai, jei ji padėta netinkamoje vietoje. Blogiausia yra tai, kad liepsnojanti žvakė skleidžia itin mažas ir akiai nematomas suodžių daleles.

Pastovus kvapniųjų žvakių naudojimas gali sukelti astmą, pažeisti plaučius ar netgi tapti vėžio sukelėju. Kitas pavojingas dalykas yra nežinomi ir kartais nelabai tinkami deginimui kvapikliai, kurių prideda žvakių gamintojas. Spėjama, kad nemaža dalis žvakių yra pagamintos be didesnio reguliavimo, tad poveikis sveikatai gali būti dar didesnis.

Reklama

Laiku susigriebusi moteris nustojo deginti žvakes namuose ir daugiau nepakenkė savo mažylio sveikatai.

Nors yra daug žmonių, kurie atidžiai perskaito etiketes ir žino apie tokių žvakių pavojų, nemaža visuomenės dalis nė nenutuokia kokį pavojų kelia ne tik savo, bet ir vaikų sveikatai.

Reklama