Skip to main content

Mergina parduotuvėje nusipirko naujutėlaitę knygą, tačiau pradėjusi ją skaityti ji tarp puslapių rado tai, kas privertė ją apsiverkti

Ashley Jost tiesiog apsipirkinėjo savo vietiniame prekybos centre, kai merginos akį patraukė parduotuvės knygų skyrius. Nuotaikų svyravimus patirianti mergina norėjo surasti kokį nors skaitinį, kuris įkvėptų ją geresnei nuotaikai, tad ji išsirinko autorės Rachel Hollis knygą pavadinimu “Mergyt, nustoks atsiprašinėti” (angl. “Girl, stop apologizing”).

Reklama

Ashley kaip tik trūko įkvėpimo negraužti savęs dėl smulkmenų, dėl aplinkinių nuomonės apie ją ir pan. Mergina su nekantrumu iš karto grįžusi namo pradėjo skaityti naujutėlaitę knygą. Staiga Ashley ir jos šunį namuose išgąsdino triukšmas lauke, tad mergina krūptelėjo.

Iš jos knygos staiga iškrito 5 dolerių kupiūra. Ashley iš pradžių nesuprato, kaip iš knygos gali iškristi pinigai, tačiau netrukus į jos klausimus atsakė knygoje rastas raštelis. Jame buvo parašyta tai, kas paveikė merginą kur kas labiau, nei knygos turinys. 

Reklama

“Kreipiuosi į tą žmogų, kuris nusipirks šią knygą. Šiandien ne mano diena. Aš pagalvojau, kad galiu praskaidrinti ją bent jau kokiam nors nepažįstamam žmogui, palikdama mažą siurprizą šioje knygoje. Nusipirk kavos, spurgą, galbūt veido kaukę. Skirk šiandieną sau, pasilepink nors šiek tiek. Prisimink, kad tave kažkas tikrai myli. Esi nuostabi. Esi stipri. Su meile, Lisa”

Reklama

Ashley akyse kaupėsi ašaros, nes vos pora sakinių iš nepažįstamosios laiškelio jai suteikė didelį įkvėpimą ir tikėjimą, kad nuostabių žmonių šiame pasaulyje dar yra. Tą dieną mergina norėjo surasti sau jėgų ir paskatų pasidžiaugti gyvenimu, tad šis nedidelis gražus poelgis buvo būtent tai, ko jai trūko.

Mergina jautė didelį norą tęsti šią gerumo grandinę ir pasidalinusi savo siurprizo nuotrauka su savo draugais Twitter paskyroje ji ėmėsi veiksmų pati. Per sekančias porą savaičių Ashley asmeniškai paliko bent tuziną gražių ir pozityvių žinučių knygynuose, bibliotekoje ir įvairiose vietose studentų miestelyje, kuriame ji dirba.

Reklama

Mergina taip pat paliko nepažįstamiesiems dovanų kortelių kavai su pasiūlymu nepažįstamiesiems atsipalaiduoti bent pusvalandžiui per dieną ir pasidžiaugti gyvenimu. Jos nuotrauka su knyga ir rastu jame rašteliu netrukus pasklido plačiai po internetą ir įkvėpė dar daugiau žmonių padaryti tokių staigmenų nepažįstamiesiems.

Reklama

Galiausiai Ashley nustebo, nes gavo laišką nuo pačios Lisa, kurios raštelį ji rado knygoje. Lisa nuoširdžiai padėkojo jai už jos pratęstą gerumo grandinę, apie kurią ji sužinojo internete. Lisa prisipažino, kad išgyvena krizinį laikotarpį, tad žinojimas, kad jos nedidelis geras darbas sukėlė didelę gerumo bangą bent jau jos bendruomenėje, mieste ir už jo ribų, jai suteikė daug džiaugsmo ir vilties.

Ši graži istorija parodė, kad net patys mažiausi gražūs poelgiai gali turėti labai didelę jėgą ir įtaką žmonių gyvenimams. Kitą kartą turėdami galimybę padaryti kažką gražaus nepažįstamiesiems nesuabejokime, ar verta tai daryti. Gražius darbus daryti visada yra verta. 

Reklama