Skip to main content

Moteris sukūrė prietaisą, skirtą sužaloti prievartautojų lytinius organus užpuolimo metu. Šios apsaugos priemonės demonstraciniai video sukėlė tikrą siaubą vyrams

Gyvename laikais, kai niekas negali būti ištisą parą apsaugotas nuo piktais ketinimais vedinų žmonių. Kiekvienas mūsų galime tapti bet kokio nusikaltimo auka – ar tai būtų apiplėšimas, ar užpuolimas, ar išprievartavimas. Pastaroji problema yra opi visame pasaulyje, tačiau yra šalių, kurios neįtikėtinai lenkia kitus pasaulio kampelius pagal įvykstančių išprievartavimų skaičių.

Moteris su plakatu „Mano šalyje yra lengviau būti išprievartautai, nei gauti darbą”
Reklama

Nors seksualinę prievartą gali patirti ir vyrai, per 90 procentų šių siaubingų ir traumuojančių nusikaltimų nutinka moterims. Nei laisvės atėmimo bausmės, nei kitos pasekmės dažnai neatbaido žagintojų nuo užpuolimų. Būtent todėl moterys privalo ieškoti alternatyvių būdų, kaip apsisaugoti.

Sonette Ehlers iš Pietų Afrikos Respublikos kuo puikiausiai žino, kaip jos žemyne kenčia moterys. Afrika yra tas kontinentas, kuris lenkia bet kurį kitą pagal nusikaltimų statistiką. Moteris pavargo nuo neveiksnių priemonių prieš išžaginimus, todėl ji pati nutarė išrasti daiktą, kuris priverstų vyrus pagalvoti du kartus prieš pasirenkant pasinaudoti mergina prieš jos valią.

Reklama

Moteris sukūrė kažką panašaus į moterišką prezervatyvą, tačiau jos išradimo ypatybė šokiravo visą pasaulį. Iš išorės šis guminis ar silikoninis prezervatyvas atrodo įprastai, tačiau jo vidus yra tikrų tikriausi spąstai vyro lytiniam organui. Tiesiogine to žodžio prasme.

Reklama

Norinčios apsisaugoti moterys tiesiog įsideda šį prietaisą į savo makštį ir jei kas nors prieš jos valią norėtų į ją įsiskverbti, dantukai to “prezervatyvo” viduje įsminga visa jėga. Tokiu būdu, patirdamas didelį skausmą, žagintojas neturi kitos išeities tik nustoti žaginimo procesą.

Tą akimirką mergina ar moteris turi galimybę pabėgti, nes Sonette sukurtas prietaisas užsiblokuoja vyrui ant varpos. Jį nuimti jis gali tik su medikų pagalba, nes kitu atveju jis visiškai gali supjaustyti savo “pasididžiavimą”. Moteris parodė, kaip atrodo šio daikto vidus, o video demonstracijose ji pavaizdavo, kaip tai atrodo realybėje naudojant morką.

Reklama

Sonette sulaukė kritikos dėl to, kad šie spąstai gali tik labiau įsiutinti užpuoliką ir taip sukelti dar didesnį pavojų jo aukai.  Tačiau daugumoje atvejų ši apsauga turėtų suveikti ir šoką bei skausmą patiriantis nusikaltėlis turėtų pabėgti tam, kad jis gatų kur nors saugiai nusiimti skausmingą prietaisą.

Reklama

Galiausiai jis privalės kreiptis į gydytojus, kurie nors jam ir padės išsilaisvinti, tačiau iš karto ir perduos policijai, nes žinos, kokiu būdu tas daiktas pateko ten, nuo kur jį medikai privalės nuimti. Išžaginimo aktas yra ne tik didelę psichologinę traumą visam gyvenimui sukeliantis veiksmas. Prievartos metu užpuolikai taip pat gali užkrėsti moterį įvairiomis ligomis bei galiausiai priversti moterį pastoti prieš jos valią.

Nors mūsų dienomis akivaizdu, kad tai yra šlykštus ir paniekinimo vertas veiksmas, išžaginimo atvejų nemažėja. Daugybė moterų džiaugėsi sužinojusios apie apsaugos alternatyvas, kurias sukūrė ši moteris. Nors vyrai reagavo dvejopai, galima sutikti – svetimas žmogus neturi teisių į kito kūną, tad bet kokios apsaugos priemonės yra pateisinamos ir priimtinos.

Nors Sonette vis dar tobulina savo išradimą, daugybė pasaulio moterų jau rikiuojasi virtualioje eilėje tam, kad įsigytų šią unikalią priemonę. Nors daiktas turi savo trūkumų, vien jo egzistavimas rinkoje gali priversti prievartautojus pagalvoti du kartus prieš pasikesinant į kito žmogaus kūną. 

Išradimo demonstracija panaudojant morką:

Reklama