Skip to main content

Nuo potrauminio streso sindromo kenčiantis kariškis norėjo nusižudyti, tačiau jį sustabdė keistas šurmulys krūmuose

Potrauminis streso sindromas – tai psichologinis sutrikimas, nulemtas skaudžių įvykių ir patirčių, o juo serga daugybė kariškių, grįžusių iš karo zonų. Paprastam karo nemačiusiam žmogui tikriausiai yra sunku įsivaizduoti, ką gali išgyventi žmogus, tarnavęs konflikto zonose ir galimai netekęs artimiausių draugų mūšio lauke.

Reklama

Tą patyrė ir šios istorijos herojus Josh Marino, kuris nuo savo patirtų psichologinių ir fizinių traumų, nebegalėjo susitvarkyti su savo psichologine būsena ir norėjo nusižudyti.

Vieną dieną jis parašė atsisveikinimo laiškelį, nusprendė išeiti į lauką, surukyti savo paskutinę cigaretę ir nutraukti savo gyvenimą. Tačiau staiga krūmuose sujudėjus kažkam ir išgirdus tylų miauksėjimą, Josh pamatė mažą juodai baltą kačiuką, kuris staiga prisiartino prie jo ir pradėjo trintis jam prie kojos. Vyras tiesiog prapliupo ašaromis ir staiga persigalvojo dėl savižudybės.

Reklama

Jis pagalvojo, kad tiesiog gali pabandyti pasirūpinti šiuo kačiuku ir atsistoti ant kojų. Nuo tos dienos vyro gyvenimas pasikeitė. Jis vėl pradėjo jausti, kad yra dėl ko gyventi. Josh maitino katinėlį, kuris pakviestas visada ateidavo, nes jau galėjo atpažinti jo balsą.

Reklama

Tačiau vieną dieną katinėlis nebe atėjo. Tuo metu Josh jau buvo gerokai pagerėję, jis susitikinėjo su nauja mergina ir sėkmingai kapanojosi iš depresijos. Tačiau tai, kad jis daugiau nematė savo naujojo draugo, kuris išgelbėjo jam gyvybę, jam sukėlė daug skausmo. Iki kol vieną dieną jis su drauge nusprendė nueiti į gyvūnų prieglaudą ir visai netyčia Josh pamatė savo juodai baltą murkiantį draugą. Nuo tos dienos katinėlis vardu Skautas gyveno su vyru, kurio gyvybę vieną dieną jis išsaugojo.

Rūpestis katinėliu vyriškiui išsaugojo gyvybę ir sužadino norą gyventi bei išnaudoti savo gyvenimą naudingai. Nors deja Skautas po kelerių metų mirė nuo sunkios ligos, jo šeimininkas visiškai pakeitė savo gyvenimą to mažo gyvūnėlio dėka.

Video anglų kalbą, kurį Josh paskyrė Skauto atminimui:

Reklama