Skip to main content

Pora turėjo nuvežti vienišai senutei tik keletą būtiniausių daiktų, tačiau atvykus į jos namus jie pamatė vaizdą, kuris privertė suburti didelę komandą pagalbininkų

Kinga ir Kšyštov Kopec ilgai galvojo, kaip prasmingai pažymėti savo bendro gyvenimo pradžią. Jaunavedžių pora visada domėjosi labdaringa veikla, todėl jie iš karto susidomėjo vieno lenkiško internetinio puslapio skleidžiama idėja. Puslapyje pavadinimu “Szlachetna paczka” (vert. “Kilnioji grupė”) jau daugelį metų yra pasiekiamos įvairiausių žmonių istorijos.

Reklama

Kiekvienas norintis galėjo susirasti šeimą ar žmogų, kuriam asmeniškai norėtum padėti. Poros akys užkliuvo už aprašymo apie 80-metę senutę, gyvenančia miške, namelyje be elektros, bėgančio vandens ar kitų patogumų. Vieniša senolė gyveno griūvančiame namelyje, kuris priminė Kšyštofui namelį iš pasakos apie raganą.

“Aš prisimenu, kaip man tėvai pasakodavo pasaką apie raganą, gyvenusią namelyje ant vištos kojelės. Ponia Aniela toli gražu neprimena pasakos herojės, tačiau jos namas buvo dar blogesnės būklės, nei jie įsivaizdavo“ – savo pirmais įspūdžiais dalinosi vaikinas.

Reklama

Pora nusprendė aplankyti vienišą močiutę ir nuvežti jai skanėstų ir kitų būtiniausių daiktų. Gyvenanti iš menkos pensijos močiutė vos duria galą su galu, nes išleidus pinigus vaistams ir malkoms, jai vos lieka maistui. Tačiau atvykusi pora ir keli jų draugai nesitikėjo, kad realybėje vaizdas jiems tiesiog atims žadą.

Reklama

Aš niekada negalvojau, kad kažkas gali išgyventi tokiomis sąlygomis. Aš savo akimis pamačiau, kaip gyvena močiutė Aniela ir mes visi kartu nusprendėme čia ir dabar, kad kažką turime padaryti.

Kšyštof kreipėsi į savo nemažą draugų ratą Facebook tinkle ir subūrė didelę auditoriją, norėjusią prisidėti prie kilnaus tikslo.

Vaikinas dar nežinojo, kokių apimčių pasieks jų projektas. Namas stovėjo ant plikos žemės, sienos vos laikėsi, tad tiesiog minimaliai padėti jiems nepavyktų. Tačiau užsidegusių pozityvumu žmonių dėka buvo iškeltas neįtikėtinas tikslas – pastatyti močiutei naują namelį.

Reklama

Pats Kšyštof yra statybų inžinierius, todėl jo vadovaujama komanda vos per 6 dienas sugebėjo iškelti naują būstą vienišai senolei. Pora nesitikėjo, kad žmonės taip aktyviai aukos ir savanoriaus kuriant naują gyvenimą šiai moteriai. Namuose buvo sutvarkyta visa elektros instaliacija, šildymas, buvo tvarkomos ir visų kitų komunikacijų prijungimai.

Reklama

Aniela niekada gyvenime nėra nakties praleidusi naujai statytame name su elektra, todėl galima tik įsivaizduoti, kokia laimė ją turėjo aplankyti pamačius savo naujus namus. Tačiau ties tuo pora nenorėjo sustoti. Jie užmezgė su senole tokį stiprų ryšį, kurio dėka jie ir toliau ruošiasi reguliariai lankyti jau savo močiute tapusią Aniela.

Labiausiai Kšyštof ir Kinga patyrė malonumą bendradarbiaujant su kitais geros širdies žmonėmis, kurių jie net nesvajojo sutikti. Pora ne tik susirado naujų draugų, tačiau įgijo ir močiutę. Tuo pat metu jie visiškai pakeitė Aniela gyvenimą, kuri už visą jai parodytą gerumą linkėjo visiems Dievo palaiminimo.

Reklama