Skip to main content

Tragiškoje avarijoje vyras prarado nėščią žmoną. Tai, kaip jis pasielgė kaltininko teismo metu, pribloškė visą šalį

Gyvenimas susideda iš gerų ir neišvengiamai blogų akimirkų. Vieniems pasiseka nugyventi laimingus gyvenimus be didelių tragedijų, tačiau kitiems kartais nutinka tai, ko nelinkėtume net blogiausiam priešui. Pastorius Erik Fitzgerald teko išgyventi neįtikėtiną tragediją, nusinešusią jo 7-tą mėnesį nėščios žmonos gyvybę.

Reklama

Ji pateko į siaubingą avariją, kurią sukėlė kitas vairuotojas. Vaikinas vardu Matt Swatzell tą dieną važiavo namo po intensyvios pamainos. Vaikinas dirbo gaisrininku – paramediku, todėl namo tą dieną jis važiavo labai išsekęs. Dėl koncentracijos stokos vos per vieną sekundę jis susidūrė kaktomuša su Erik žmona, važiavusia kartu su jų pusantrų metukų dukra ir negimusiu kūdikiu įsčiose.

Tą dieną pasikeitė abiejų vyrų gyvenimai. Matt savo profesinėje veikloje yra pratęs gelbėti gyvybes, tad jis negalėjo sau atleisti už tai, kad atėmė šansą gyventi nėščiai moteriai. Erik tuo metu taip pat išgyveno nepaprastai didelį netekties skausmą, tačiau jėgos gyventi jam suteikė visiškai nesužalota avarijoje mažametė dukra Faith.

Reklama

Su gedinčiu vyru tada norėjo pasikalbėti teisėsaugos atstovai. Jie domėjosi, ar Erik sieks griežčiausios bausmės avarijos kaltininkui. Erik buvo tikėjimo žmogus, todėl jis kaip niekas kitas geriausiai žinojo, kad jis turi pasielgti teisingai. Jis galėjo imtis keršto lengva ranka, nes visos aplinkybės jam tą leido.

Reklama

Tačiau pastorius pasirinko atleidimo kelią, nes tą dieną ir taip jau buvo sugriauta per daug gyvenimų. Matt teismo salėje gavo labai švelnią bausmę – baudą ir viešųjų darbų. Sugniuždytas jaunuolis buvo dėkingas už gailestingumą, tačiau pats sau jis atleisti negalėjo.

Po poros metų tragedijos metinių proga Matt keliavo į parduotuvę nupirkti užuojautos atvirutės, kurią jis ruošėsi perduoti Erik ir jo naujai šeimai. Tačiau jis net neturėjo galimybės kažką užrašyti – jis sutiko Erik parduotuvės automobilių stovėjimo aikštelėje.

Reklama

Jo akys patvino ašaromis, nes jaunas vaikinas vis dar nesusitaikė su tuo, kokios tragedijos dalimi jis tapo. Erik pamatęs kaltės draskomą vaikiną ji stipriai apsikabino. Abu vyrai praleido beveik dvi valandas aikštelėje besišnekučiuojant. Tą dieną nuo Matt pečių nuvirto gniuždęs jį kaltės jausmas, nes jis Erik dėka pajuto, kad visi privalo gyventi toliau.

Reklama

Tą dieną gimė unikali draugystė, nes abu vyrai žinojo, kad vienas kito gyvenime jie atsirado neatsitiktinai. Pamažu jie tapo vis artimesni, jų susitikimai tapo vis dažnesni. Jie įrodė, kad veiksmingiausias kelias įveikti skausmui yra atleidimas.

Praėjus daugiau nei dešimtmečiui po tragiško įvykio abu vyrai turi gražias šeimas, su kuriomis jie laidžia laiką. Matt turėjo unikalią galimybę stebėti, kaip tą dieną išgyvenusi Faith užaugo nuostabia mergina. Jų pačių žodžiais, tai nėra graži ypatinga istorija su gražia pabaiga.

Ši istorija yra kraupi ir siaubinga, tačiau dėl Erik pasirinkimo atleisti ir padėti Matt, ji tampa kupina vilties. Erik užbaigė: “Nereikia laukti akimirkos, kai galėsite atleisti. Atleidimas nėra jausmas. Atleisti – tai yra pasirinkimas, kurį žmogus gali priimti čia ir dabar.”

Jautri dviejų vyrų pilna istorija interviu (anglų kalba):

 

 

Reklama