Skip to main content

Dviejų draugų kassavaitinė tradicija buvo nesuprantama aplinkiniams. Tačiau kai vienam iš vyrų dingo atmintis, nutiko kai kas netikėto

Kiekvieną savaitę draugai Andy Gullahorn ir Gabe Scott tuo pačiu metu išeina pasivaikščioti. Jau daugelį metų jų maršrutas ir tikslas buvo vienodas – vyrai susitinka pusiaukelėje, suploja, spragteli pirštais, “duoda penkis” ir dažniausiai nueina toliau namo. Šis veiksmas buvo puiki mankšta kiekvienam ir būdas pasimatyti su geriausiu draugu.

Reklama

Ši iš pažiūros keista tradicija susikūrė prieš 7 metus, kai abu draugai norėdami užtikrinti būdą matytis dažniau sugalvojo tokią komišką veiksmą. Ištisus metus, nesvarbu, ar lyja lietus, sninga ar šviečia saulė – draugai susitinka ir atlieka savo “firminį” ritualą.

Andy net pildo kiekvieno ritualo dienoraštį, kuriame pamini, koks buvo oras ar kokie tos dienos įvykiai buvo įsimintiniausi. Vienos dienos įrašas galėjo būti paskutinis dviem draugams, kai Gabe atsidūrė ligoninėje su sunkiu encefalitu. Jo smegenyse buvo rimtas uždegimas, kuris staiga ištrynė visus vyro prisiminimus.

Reklama

Jis pamiršo visą savo gyvenimą, todėl kai Andy atėjo jo aplankyti ligoninėje, jis buvo praktiškai nepažįstamasis. Andy buvo sukrėstas tokios draugo lemties, tačiau jis turėjo viltį ir idėją. Jis pasakė : “Tai skambės labai keistai, tačiau man reikia, kad padarytum, ko paprašysiu. Prašau, duok man penkis”.

Reklama

Staiga Gabe kūnas ir pasąmonė sugebėjo padaryti tai, ką jis darė ištisus metus. Jis suplojo, spragtelėjo ir davė penkis. Tai buvo neįtikėtinas stebuklas, nes jo atmintis dėl smegenų patinimo buvo visiškai užslopinta. Tačiau atkurtas veiksmas parodė, kad trauma nėra tokia rimta, kaip gydytojai bijojo.

Gabe laukė ilga reabilitacija, tačiau greitai mėnesių bėgyje jo atmintis sugrįžo. Abu vyrai, kurie susipažino muzikos festivalyje, neslepia, kad tokio ryšio, kokie turi jie, palinkėtų visiems vyrams. Dviejų muzikantų draugystė įrodė, kad kadaise kurioziška ir keista tradicija turi savyje kur kas daugiau, nei matoma plika akimi.

Reklama

Gabe susigraudina pagalvojęs, kokią galią turi ilgalaikė ir tvirta dviejų žmonių draugystė, kuri įveikia net didžiausias traumas. Abu draugai dabar savo koncertuose atlieką specialų kūrinį, kurį jei parašė savo draugystei įamžinti.

Reklama

Daina pavadinimu “Small Things” (vert. “Maži dalykai”) yra apie tai, kaip yra svarbu branginti mažus malonius dalykus gyvenime.

Interviu su draugais ir jų mažoji tradicija video įraše anglų kalba:

Reklama