Skip to main content

Užsimaskavęs viršininkas norėjo patikrinti, kaip dirba jo darbuotojai. Tačiau jis nė nenumanė, kad įvykiai pasisuks taip netikėtai

Nors dažnai sakoma, kad sotus neužjaus alkano, ši taisyklė ne visada pasitvirtina. Daugelis iš mūsų tikriausiai gauname kur kas mažesnes algas už savo darbus, nei turėtume, nei esame verti. Neretai tą nulemia godumas tų žmonių, “kurie sėdi sau aukščiausiai valdžioje”. Iš tiesų, ši problema yra ne vienoje ir ne dviejose įmonėse, kurios bosai gyvena prabangų gyvenimą, o žemiausio lygio pavaldiniai, nors ir daug dirba, tačiau yra žemiau skurdo ribos.

Reklama

Vienas JAV televizijos kanalas jau ne vienerius metus filmuoja projektą pavadinimu “Bosas po priedanga” (angl. “Undercover boss”). Šios laidos pagrindiniai herojai būna didelių korporacijų ir įmonių viršininkai, kurie visiškai pakeitę savo išvaizdą “įsidarbina” viename iš savo valdomų padalinių. Jie tampa mokiniais arba stažuotojais, jiems yra priskiriamas tikras jų darbuotojas apmokymams.

Tokiu būdu viršininkai dažniausiai nori pamatyti, kaip vyksta kasdienis darbas ir kaip elgiasi natūralioje aplinkoje jų pavaldiniai. Vienos laidos herojumi tapo verslininkas vardu Mitchell Modell, kuriam priklauso sporto reikmenų parduotuvių tinklas Modell’s Sporting Goods. Persirengęs ir net nusiskutęs savo plaukus, jis tapo fiktyviu nauju darbuotoju vardu Joey.

Reklama

Su juo tą dieną turėjo dirbti pardavėja vardu Angel. Kadangi jų darbą filmavo kameros, merginai ir kitiems darbuotojams buvo pameluota, kad jie yra filmuojami dokumentinei laidai apie darbo klasę Amerikoje. Nieko neįtarianti mergina tiesiog buvo pati savimi, tokia, kokia ji būna visada. Tą paliudijo ir jos bendradarbiai. Angel buvo nepaprastai maloni, mandagi ir kantri.

Reklama

Ji papasakojo Joel visas smulkmenas, susijusias su jų darbu bei ypatingai pabrėžė, kaip svarbu yra vadovautis kompanijos sukurtomis taisyklėmis. Po Joel asmenybe pasislėpęs Mitchell buvo priblokštas tokio merginos profesionalumo, tačiau vėliau pokalbis parduotuvės sandėlyje pakeitė visą atmosferą. Angel draugiškai paklausė, kodėl jis ieškojo naujo darbo.

Joel asmenybei buvo sukurtas “scenarijus” – vyras 12 metų dirbo nuosavoje picerijoje, tačiau dėl pernelyg didelės konkurencijos jis bankrutavo. Joel savo pasakojimą apie praeitį užbaigė tuo, kad su juo “atsitiko tikrai liūdni dalykai”. Tačiau jis nebuvo pasiruošęs tam, ką papasakos Angel. Mergina iš karto parodė palaikymą Joel ir pasakė, kad viskas bus gerai. Kol jis stengiasi, nori dirbti ir vėl pasiekti finansinį stabilumą, jam pavyks viskas, ties kuo jis užsibrėš savo tikslą.

Reklama

Jos žodžiai labai įstrigo Mitchell, kuris paklausė, iš kur kyla toks pozityvus jos požiūris į gyvenimą. Tada Angel atskleidė, kad jos gyvenimo kelias nebuvo be duobių. Kadaise ji dirbo sėkmingame restorane vadybininke, tačiau netikėtai pastojus jos finansinis stabilumas subyrėjo. Nuo jos pirmagimio gimimo mergina visą laiką sunkiai dūrė galą su galu. Su savo vaikais ji ne vieną kartą net miegojo  gatvėse, autobusų stotelėse.

Reklama

Buvo laikas, kai jie badavo. “Viskas pagerėja, svarbiausia niekada nenustoti stengtis ir turėti ugnelę širdyje” – savo naujam bendradarbiui sakė mergina. Angel prisipažino, kad dabar ji labai myli savo darbą ir atiduoda visą save, nors geresniam gyvenimui to irgi nepakanka. Pastaruosius du metus Angel su vaikais gyvena benamių prieglaudoje. Šie žodžiai iki ašarų sujaudino Mitchell, kuris patyrė didelę gėdą.

Vėliau jis sakė: “Aš esu tas žmogus, kuris sprendžia, kiek uždirba mano pavaldiniai. Kai pagalvoju, kad viena iš mano darbuotojų yra benamė, man pasidaro šlykštu ir gėda dėl savęs”. Epizodo pabaigoje buvo parodytas Angel ir Mitchell pokalbis, kuris įvyko po to, kai darbuotojams buvo atskleistas šio įslaptinto filmavimo tikslas. Mitchell jau kalbėjo su mergina kaip jos bosas.

Jis prisipažino, kad tokie žmonės kaip Angel yra būtent tie, kurie privalo užimti kur kas geresnes pozicijas jo kompanijoje. Ji yra nuostabi darbuotoja, tad jai buvo suteiktos naujos pareigos ir net 14 000 dolerių per metus pakeltas atlyginimas. Vien ši žinia privertė Angel apsiverkti, tačiau tada Mitchell pradėjo kalbėtis su ja kaip žmogus su žmogumi.

Jam labai įstrigo tai, kad toks darbštus žmogus, dirbantis nelengvą darbą ir tuo pat metu auginantis vaikus, neturi stogo virš galvos. Iš savo kišenės jis išsitraukė čekį, kuris kartą ir visiems laikams pakeitė jaunos mamos gyvenimą. Tai buvo 250 000 dolerių čekis, už kuriuos Angel nusipirks sau naujus namus. Epizodo pabaigoje filmavimo aikštelėje neliko ne vieno žmogaus be ašarų.

Tai buvo neįtikėtinas verslininko sprendimas ir gestas, kuriam nebuvo lygių. Ši laida garsėjo epizodais, kuriuose darbuotojai pasirodydavo iš pačios blogiausios pusės ir net prarasdavo darbus. Angel atvejis buvo neįtikėtinai pozityvus ir įkvepiantis bei parodė, kad net ir mūsų dienomis yra verslininkų su auksine širdimi. 

Laidos ištrauka anglų kalba:

Reklama