Skip to main content

Brolis ir sesė kasdien mokykloje kentė bendramokslio patyčias, tačiau kai vaikai įteikė jų skriaudikui vieną ypatingą dovaną, pašaipos ir įžeidimai dingo

Phoenix ir Kingston Walwyn savo šeimoje, artimoje aplinkoje visada jautėsi saugūs ir mylimi. Tačiau kartą mokyklos autobuse prasidėjusios bendraamžio patyčios jų atžvilgiu skaudžiai veikė sesę ir brolį. Pašaipos ir įžeidimai tęsėsi jau porą mėnesių ir galutinai įgriso iki gyvo kaulo tada, kai prie jų prisidėjo gąsdinimai ir grasinimai.

Reklama

Vaikai nesijautė saugūs kasdien keliaudami į mokyklą ir dažnai norėjo atsakyti skriaudikui tuo pačiu. Phoenix prisipažino, kad ne kartą ji norėjo apšaukti agresyvų berniuką, o jos broliui Kingston knietėjo atsakyti berniukui tuo pačiu. Tačiau brolis ir sesė yra užauginti visai pagal kitas vertybes.

Pastoriaus ir tikybos mokytojos šeimoje augantys 4 vaikai kasdien yra mokomi, kad blogio nenugalėsi blogiu. Šeimoje, kurioje kiekvienas jos narys turi po savo Bibliją, visas gyvenimas yra grįstas tikėjimu ir Dievo mokymais. Norėdami, kad patyčios liautųsi, vaikai apie kasdienę nemalonią patirtį galiausiai papasakojo mamai.

Reklama

Vaikų mama Kayla iš karto nusprendė pasikalbėti su mokyklos administracija, iš kurios ji tikėjosi įsikišimo ir profesionalios pagalbos sprendžiant problemą. Kayla pasiekė savo tikslą, mokyklos autobuse buvo sukeistos vietos, patyčios nurimo keletui savaičių, tačiau vėliau jos ir vėl prasidėjo.

Reklama

Pagrindinis dalykas, iš kurio tyčiojosi berniukas, buvo tai, kad vaikai dainuoja jų tėvo pastoriaus pamaldose. Tačiau kaip būna įprasta, patyčios neapsiribojo tik šia tema. Iš vaikų buvo šaipomasi ir dėl jų išvaizdos, ir dėl kitų net nebūtų dalykų. Vaikų fantazija kartais gali nuklysti labai toli nuo realybės. Kai patyčios atsinaujino, reikalo ėmėsi vaikų tėvas, pastorius Vaughaligan.

Vyras neneigė, kad pirmas jo instinktas ginant savo vaikus buvo eiti ir aiškintis reikalo asmeniškai su berniuku. Tačiau tikėjimo žmogus žinojo, kad efektyvesnė išeitis iš situacijos turi būti taiki ir pagrįsta jo šeimos vertybėmis. Tėvui vos per kelias minutes kilo geniali idėja problemos sprendimui. Jis pasiūlė vaikams įteikti savo skriaudėjui dovaną.

Reklama

Efektyviausias dalykas kovojant su blogiu – gėris. Biblijoje yra parašyta: “mylėkite savo priešus ir melskitės už savo persekiotojus”. Vyras tikėjo, kad šventasis raštas yra raktas į kiekvieno žmogaus išsilaisvinimą iš vidinės kančios. Akivaizdu, kad berniukas tyčiojasi iš kitų, nes pats kenčia nuo kažkokios vidinės problemos.

Reklama

Pastorius nežinojo, kokios reakcijos sulauks jo vaikai kitą dieną mokyklos autobuse, tačiau pabadyti buvo verta. Kitą dieną sulaukę pakartotinių skaudžių žodžių vaikai išsitraukė tėvo duotą Bibliją ir įteikė ją berniukui. Nustebusį skriaudiką dar labiau pribloškė žodžiai apie tai, kad Dievas jį myli ir brolio bei sesers kvietimas apsilankyti bažnyčioje.

Nors ir vaikai nesitikėjo jokio stebuklo, jis iš tikrųjų ir įvyko. Likus porai minučių iki jo stotelės, berniukas, kuris ilgą laiką tyčiojosi iš šių dviejų vaikų, priėjo prie jų ir tarė neįtikėtinus žodžius. Jis priėjo prie Phoenix ir Kingston ir padėkojo už Bibliją ir atsiprašė už viską, ką jis per visą laiką padarė ir pasakė jiems blogo.

Žado netekę vaikai kaip mat nuskubėjo pas tėtį su gera žinia. Negalime pasakyti, ar tai buvo Dievo siųstas stebuklas, ar paprasčiausia pažadinta vaiko sąžinė, tačiau tėvo idėja suveikė. Vaikai ilgą laiką teoriškai žinojo, kad blogį nugali tik gėris, tačiau ši situacija jiems leido savo kailiu įsitikinti, kad tai yra tikra tiesa. 

Reklama