Skip to main content

Gedintys tėvai sutiko paaukoti mirusios dukrytės organus. Po 16 metų jie sulaukė skambučio, kuris visiškai pakeitė jų gyvenimą

Lisa Mallett su vyru Kevin patyrė vieną didžiausių tragedijų žmogaus gyvenime – vaiko netektį. Jų dar vienerių nesulaukusią dukrą Jadene netikėtai ištiko labai rimtas priepuolis ir mergaitės smegenys patyrė neatstatomus pažeidimus.

Reklama

To, ką išgyveno tada jauni tėvai, jie nelinkėtų net didžiausiam priešui. Su likimu priverstiems susitaikyti tėvams buvo užduotas labai jautrus klausimas, kuriam jie tokią sunkią akimirką dar nebuvo pasiruošę.

Daktarai klausė, ar jie sutiktų paaukoti mažosios Jadene organus tiems, kurių gyvybės kabo ant plauko be tinkamo donoro. Po ilgų svarstymų pora sutiko įamžinti savo dukros atminimą po jos mirties suteikiant kam nors kitam šansą gyvenimui. Vis dėl to niekas nebegalėjo grąžinti jų dukros.

Reklama

Praėjus 12 metų po Jadene netekties, Lisa ir Kevin susilaukė antros dukros. Augant mergaitei vardu Esme tėvai džiaugėsi matydami, kad jų antras vaikas yra sveikas. Tačiau šios mintys greitai dužo į šipulius, kai jų trimetei dukrai gydytojai diagnozavo širdies aortos stenozę.

Reklama

Ši įgimta širdies yda labai netikėtai pablogino mergaitės sveikatą. Esme tėvai pajuto, kad jiems vėl metamas didžiulis gyvenimo iššūkis. Lisa ir Kevin privalėjo apsišarvuoti kantrybe, kol jų dukra Esme laukė savo eilės gauti naują donoro širdį.

Mergaitė praleido 11 mėnesių ligoninėje prijungta prie aparatų, tačiau tikro stebuklo dėka prieš savo ketvirtąjį gimtadienį Esme buvo atlikta sėkminga širdies persodinimo operacija. Būtent tuo laikotarpiu Lisa suvokė, koks didelis ir svarbus dalykas yra organų donorystė.

Reklama

Kadaise ji galėjo atsakyti ne ir nepaaukoti savo dukros organų kitiems. Šiandien ji buvo kitoje barikados pusėje – laukime, kol kas nors priims tokį pat skaudų, bet teisingą sprendimą ir suteiks kitam žmogui šansą išgyventi. Kevin ir Lisa savo ir savo vaikų istoriją pasakoja ne tam, kad jų pagailėtų.

Reklama

Pora yra tikrų tikriausias pavyzdys, kad gyvenimas yra labai nenuspėjamas. Lisa ilgą laiką galvojo, ar pasielgė teisingai atiduodama dalį savo dukros nepažįstamiesiems, tačiau tikrąją donorystės svarbą ji pajuto tik tada, kai pati laukė kieno nors gerumo ir dosnumo.

Reklama