Skip to main content

Kasininkė sugėdino senjorę už tai, kad ji naudoja daug plastiko. Tačiau senolė turėjo jai atsakymą, kuris paliko merginą be žado

Naudoti mažiau plastiko yra tikrai pagirtina ir net būtina iniciatyva. Pasaulis tiesiog dūsta nuo šiukšlių, kurių šiais laikais vidutinis žmogus sukuria daugiau, nei kada nors istorijoje. Tačiau ekologiško gyvenimo būdo propaguotojai dažnai pamiršta, kad kitiems grūsti savo tiesų gėdinimo būdu nevalia. Nežinome, ar ši istorija įvyko iš tikrųjų, ar tai tik interneto kūryba, tačiau ši istorija atskleidžia daug tiesos, apie kurią pamirštame.

Reklama

Viena senyva moteris, apsipirkinėjusi parduotuvėje sulaukė nemalonaus kasininkės komentaro dėl naudojamų maišelių kiekio. Mergina paminėjo, kad reikėtų naudoti mažiau plastiko ir tokiu pasakymu norėjo akivaizdžiai sutrikdyti senyvą moterį ir gėdos būdu pamokyti ekologijos.

“Plastikiniai maišeliai kenkia gamtai, jūs turėtumėte labiau prisidėti prie “žaliosios iniciatyvos”” -sakė mergina. Senolė šiek tiek pasimetė, nes per daugelį metų apsipirkinėjant toje pačioje parduotuvėje ji nesulaukė jokių komentarų dėl savo elgesio.

Reklama

“Mano laikais mes neturėjome jokių “žaliųjų iniciatyvų””- sakė senjora. “Tai ir yra problema, jūsų karta nesirūpino aplinkos ir gamtos išsaugojimu jaunesnėms kartoms” – atkirto mergina, galvojanti, kad visa ekologijos nuosmukio kaltė yra dėl vyresnės kartos sprendimų.

Reklama

“Na, kadaise mes turėjome pieną, limonadą ir alaus butelius, kuriuos priduodavome atgal į parduotuvę, kuri pasirūpindavo jų plovimu ir perpildydavo. Tai buvo tikrų tikriausias žaliavos perdirbimas. Tačiau taip, mes neturėjome “žaliosios iniciatyvos”.

Mes pakavome prekes parduotuvėje į didelius popierinius maišelius, iš kurių po daugkartinio naudojimo mes jas perdarydavome į aplankus knygoms. Mes neturėjome eskalatorių, tad visada lipdavome laiptais. Mes eidavome į parduotuvę vietoje važiavimo ten automobiliu.

Reklama

Mes daugiau fiziškai judėjome, todėl mums nereikėjo sporto salių ir bėgimo takelių. Kadaise plovėme kūdikių sauskelnes, nes nebuvo vienkartinių, kurios keliauja į sąvartyną. Mūsų skalbiniai buvo džiaunami tikrų tikriausia ekologiška saulės ir vėjo energija.

Reklama

Tačiau taip, mes neturėjome “žaliosios iniciatyvos”. Mes turėjome vieną mažą televizorių ir vieną radiją namuose, o dabar viename name būna bent keli. Virtuvėje mes plakėme ir maišėme viską rankomis, o dabar tai daroma elektriniais prietaisais.

 

Tačiau taip, mes neturėjome “žaliosios iniciatyvos” – užbaigė senutė. Moteris susipakavo savo pirkinius į vežimėlį, atsisveikino ir paliko kasininkę be žado. Už moters susidariusioje eilėje liko susižavėję ir pliūpsnį tiesos gavę žmonės, kurie šia istorija ir pasidalino internete.

Iš tikrųjų, lengva ieškoti kaltų ir versti visą atsakomybę kažkam kitam, kuris galimai stengiasi mažiau. Moteris priminė, kad atsakomybę už tai ką turime dabar nešame mes visi. Kapitalizmas ir technologijų vystymasis pakeitė visų gyvenimus, tad su visomis ekologijos apleidimo pasekmėmis dabar turi kovoti visi kartu.

Reklama