Skip to main content

Keistos taisyklės, kurių turi laikytis Britų karališkosios šeimos vaikai

Būti karališkosios šeimos nariu yra nepaprastai išskirtinė privilegija, tačiau kartu su ja koja kojon eina ir suvaržymai. Deja, tai, kas atrodo normalu ir natūralu eiliniam šiuolaikiniam žmogui, karališko kraujo turintiesiems dažnai būna draudžiama. Štai keletas griežtų taisyklių, kurių turi laikytis karališkosios šeimos vaikai:

1. Jokių mažybinių kreipinių ar pravardžių

Reklama

Tiek suaugusieji, tiek vaikai negali naudoti mažybinių kreipinių kaip “mamytė” ar “tėtukas” viešumoje ir net privačioje erdvėje. Ilgus šimtmečius Britų karališkoji šeima buvo labai įtakingi, todėl šios taisyklės buvo naudojamos statusui išlaikyti ir demonstruoti. Be abejonės, mūsų dienomis šią taisyklę jaunieji princai ir princesės tikrai laužo, o į tai nebežiūrima taip griežtai, kaip kadaise.

2. Egzistuoja griežtas aprangos kodas ir tradicijos

Karališkosios šeimos berniukai privalo dėvėti tik šortus iki 8 metų ir jokių ilgų kelnių. Mergaitės privalo vilkėti savo amžiui atitinkamas sukneles, batelius su kojinėmis.

3. Jokių asmenukių ar autografų

Reklama

Nors šiais laikais visi, turintys galimybę sutikti įžymų žmogų, siekia pasidaryti su juo asmenukę, tai yra draudžiama karališkosios šeimos nariams. Jie negali darytis asmenukių nei būdami vieni, nei su gerbėjais. Jie taip pat negali dalinti autografų tam, kad jie nebūtų padirbti ateityje ir nebūtų naudojami netinkamais tikslais.

4. Jiems draudžiama žaisti “Monopolį”

Reklama

Ši keista taisyklė egzistuoja dėl to, kad žaidžiant šį žaidimą, anot Karalienės, gali susikurti priklausomybė žaidimui ir nesantaika tarp šeimos narių.

5. Kalėdinės dovanos yra išpakuojamos Kūčių dieną

Karališkosios šeimos vaikams pasisekė, kad gali anksčiau už kitus šalies vaikus (pagal tradicijas) sužinoti, ką jiems atnešė Kalėdų senelis. Jie džiaugiasi dovanomis popietinės arbatos gėrimo metu Kūčių popietę.

6. Jie privalo išmokti bent vieną užsienio kalbą

Reklama

Vaikai mokomi antros kalbos nuo jaunų dienų todėl, kad būnant Karališkosios šeimos atstovais, jiems teks daug bendrauti su užsieniečiais. Princas George ir Princesė Charlotte mokosi ispanų kalbos ir jau moka skaičiuoti iki 10.

7. Vaikai yra tikrosios karališkųjų vestuvių pažibos

Reklama

Karališkosios šeimos narių vestuvėse didžiausias dėmesys skiriamas vaikams, kurie kartu su sutuoktiniais pozuoja visose nuotraukose, lydi jaunuosius kaip pabroliai ir pamergės. Visi karališkosios šeimos vaikai dalyvauja šioje tradicijoje, net Karalienė Elžbieta, kai buvo maža princesė.

8. Sosto įpėdiniai negali keliauti visi kartu

Ši taisyklė egzistuoja tiems atvejams, kai galimai karališkosios šeimos galvos gali žūti katastrofoje. Tada bent vienas iš pirmųjų sosto įpėdinių liktų vadovauti Karalystei. Tačiau tobulėjant aviacijai ir jos saugumo lygiui, Karalienė jau ne vieną kartą skrido su tiesioginiais sosto įpėdiniais viename lėktuve.

9. Jie turi elgtis gražiai ir išauklėtai.

Kaip ir visi vaikai, taip ir karališkieji princai ir princesės gali turėti blogos nuotaikos ir elgesio dienų. Tačiau jų kaprizai negali būti demonstruojami viešai. Nuo mažens jie yra auklėjami elgtis gražiai, tačiau vaikai yra vaikai, tad visko pasitaiko net ir Karališkoje šeimoje.

10. Jie privalo priimti visas jiems įteikiamas dovanas

Karališkosios šeimos populiarumas reiškia, kad jie gaus nepaprastai didelį kiekį dovanų per savo gyvenimą iš įvairių šalių lyderių ir kitų asmenybių. Tad dažnai dovanos yra pridedamos prie Karališkosios kolekcijos arba atiduodami labdarai.

11. Vaikai turi būtinai būti krikštijami

Laikydamiesi religijos tradicijų, karališkieji kūdikiai privalo būti pakrikštyti per pirmąjį gyvenimo mėnesį. Įdomi detalė yra ta, kad įprastai vaikai turi nuo 6 iki 8 krikšto mamų ir tėčių.

12. Stovėti atsirėmus į kažką arba bet kada atsisėsti yra draudžiama

Karališkosios šeimos nario laikysena yra svarbi jų įvaizdžio dalis, todėl visi šeimos nariai visada turi būti išsitiesę, jų rankos niekados negali būti kišenėse, o smakras šiek tiek iškeltas.

13. Visi turi siekti daugiau nei mokyklinio išsilavinimo

Karališkojo statuso žmonės privalo būti išsilavinę ir pasiruošę atlikti savo karališkąsias pareigas. Be mokslų ir studijų geriausiose privačiose Anglijos mokyklose ir universitetuose, iš vyrų dažnai tikimasi ir tarnavimo Karališkoje kariuomenėje.

14. Moterys negali nešioti karūnų ir tiarų iki kol neištekės

Tiaros yra ištekėjusių moterų puošmena. Taip pat suaugusios ištekėjusios moterys jas nešioja tik po 6 valandos vakare pokylių metu, be abejonės išskyrus karališkųjų vestuvių metu.

15. Vakarienė pasibaigia tada, kai Karalienė užbaigia valgyti.

Pagal karališkąjį etiketą pirma lėkštė yra patiekiama Karalienei. O kai ji baigia valgyti, visi kiti irgi privalo užbaigti valgyti tuojau pat.

Reklama