Skip to main content

Mokiniai su mokytojais įsteigė maisto parduotuvę mokykloje, tačiau už pirkinius žmonės atsiskaito ne pinigais

Edukacija ir auklėjimas visada veikia geriau, kai sugalvojama naujų ir originalių būdų įskiepyti mokiniams ką nors vertingo. Atrodo nereali idėja buvo įgyvendinta vienoje mokykloje Teksase.

Reklama

Mokyklos administracijos ir rėmėjų pagalba buvo atidaryta maisto prekių parduotuvėje, tik joje atsiskaityti galima ne pinigais, o gerais darbais. Ištikus pandemijai sunkiai besiverčiančios šeimos susidūrė su naujais sunkumais.

Mokiniai savo noru gali užsitarnauti galimybę apsipirkti gaudami taškus už gerus pažymius, pagalba mokytojams, palaikant mokykloje švarą ir t.t. Viena iš mokyklos klasių buvo pilnai transformuota į normalią parduotuvę, o dirba joje patys mokiniai. Speciali taškų rinkimo sistema suteikia galimybę bet kam užsidirbti taškų atliekant gerus darbus ir tokiu būdu aprūpinti save ir savo šeimą reikalingais daiktais.

Reklama

Direktoriaus nuomone, tai puikus būdas padėti šeimoms tuo pat metu mokant vaikus būtiniausių gyvenimo įgūdžių. Taškų kaupimas moko įvairių moralinių vertybių, atsakomybės jausmo, o parduotuvės palaikymas ugdo jų socioekonominius įgūdžius. Mokytojai tikisi, kad pasiteisinusi idėja persikels ir į kitas mokyklas vargingesniuose šalies regionuose. Tokia unikali idėja buvo įgyvendinta po to, kai mokykla gavo finansavimą šiam projektui, tačiau viskas pavyko tik mokinių ir mokytojų bendrų pastangų dėka. Dabar parduotuvėje niekada nestinga prekių, kurias dėlioja savanoriai, bei pirkėjų, mainančių savo gerus darbus į pirkinius.

Reklama