Skip to main content

Moteris nuolat kritikavo kaimynę, kad ji nemoka tinkamai skalbti. Jos vyrui nusibodo apkalbos, todėl atskleidė tiesą, kodėl kaimynės skalbiniai atrodo purvini

Daugelis žmonių natūraliai yra linkę kritikuoti ir vertinti kitus. Mes vertiname ir teisiame artimuosius, kurie pasirenka vienokį ar kitokį gyvenimo kelią, kritikuojame kitaip atrodančius ar mąstančius, teisiame tuos, kurie sugeba mažiau.

Šios savybės atsikratyti norėtų dažnas iš mūsų, tačiau kovoti su impulsu teisti kitus yra labai sudėtinga.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Viena sutuoktinių pora labai mėgo rytais gerti kavą prie savo didelių vitrininių langų valgomajame, pro kuriuos matėsi ne tik jų didelis kiemas, bet ir dalis kaimyninių kiemelių. Šalia poros namų buvo pardavinėjamas kitas būstas, kurį kažkas neseniai nusipirko.

Asociatyvi nuotrauka

Vieną rytą sutuoktiniai gerdami kavą pastebėjo, kaip naujoji kaimynė nuo ankstyvo ryto lauke džiauna skalbinius. Kaip įprasta, gerdama kavą moteris kalbėjosi su vyru. Ji stebėjosi, kad kaimynės kieme išdžiauti skalbiniai vis dar labai purvini. Atrodė, kad niekas jų net neįdėjo į skalbimo mašiną!

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Moteris iš karto padarė prielaidą, kad kaimynystėje gyvena tikra nemokša namų šeimininkė, kuri net išskalbti drabužių normaliai nemoka. Moters vyras neturėjo noro to komentuoti. Jis bandė susitelkti ties rytinio laikraščio skaitymu, bet kas savaitę viskas blogėjo. Žmona nuolat piktybiškai kritikuodavo kaimynę, matydama nešvarius skalbinius.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Praėjo mėnuo. Šį kartą moteris, pažvelgusi į skalbinius, nustebo – jie atrodė kur kas švaresni! Jai buvo smalsu, ką šį kartą kaimynė padarė kitaip, kad pagaliau jos skalbiniai buvo švarūs. Ji paklausė savo vyro, ar jis ką nors apie tai žino. Galbūt jis kalbėjo su kaimyne ir sužinojo kokių nors naujienų, kurias galėtų kartu aptarti.

Asociatyvi nuotrauka

“Greičiausiai kažkas kaimynei parodė geresnius miltelius arba išmokė ją tinkamai įjungti skalbimo mašiną” –  garsiai galvojo moteris gurkšnodama rytinę kavą.

Vyras po minutės tylos padėjo laikraštį ir pasakė žmonai: „Nusprendžiau anksčiau atsikelti ir išvalyti mūsų langus“.

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Štai toks paprastas istorijos moralas – ne visada viskas yra taip, kaip atrodo. Kartais pasaulį matome per savo pačių neplautus purvinus langus ar akinius, kuriuos patiems reikėtų pasivalyti. Visada pagalvodami kažką apie kitus žmones prisiminkite, kad jūsų nuomonė GALI būti klaidinga, tad neverta remtis savo įsivaizdavimu, fantazijomis ir prielaidomis, o verčiau paklauskite ir sužinokite iš pirmų lūpų, kaip yra iš tikrųjų.

Reklama