Skip to main content

Dvimetis berniukas neturėjo draugų, todėl nuolat kieme žaidė vienas. Tačiau kartą mama pravirko pamačiusi, kokią netikėtą draugę rado jos sūnus

Draugystė yra labai svarbus dalykas, tiek vaikystėje, tiek suaugusiame gyvenime, tiek ypatingai vienišoje senatvėje. Laimingi tie, kas turi su kuo atvirai pakalbėti, su kuo galima pasijuokti, pasidalinti liūdnomis ir linksmomis akimirkomis. Mažasis Ben yra vos 2-iejų, tačiau jo gyvenimas prasidėjo ne pačiais ramiausiais laikais.

Reklama

Prasidėjus koronaviruso pasaulinei pandemijai, jis buvo vos pradedantis vaikščioti mažylis. Dėl uždarytų darželių ir socialinės izoliacijos berniukas neteko galimybės žaisti ir pažinti pasaulį kartu su bendraamžiais darželyje. Ben mama Sarah pergyveno dėl sūnaus ir iš visų jėgų stengėsi jam suteikti kuo daugiau pramogų ir naudingų užsiėmimų namie.

Tačiau net ir patys įvairiausi žaidimai namie su mama neatstoja to, ką duoda tikra draugystė ir žaidimai lauke. Kai pandemija prasidėjo pavasarį, Ben ir jo mamai buvo džiugu, kad jie gali leisti laiką bent jau savo kiemelyje. Ten Ben praleisdavo valandų valandas, žaisdamas kamuoliu ir bėgiodamas per žolę.

Reklama

Iš karto už jaunos šeimos namų tvoros buvo kiemas, kuriame karts nuo karto pasirodydavo žmogus, kuriam irgi verkiant reikėjo pramogų ir kompanijos. Tai buvo 99-erių Mary, kuri kaimynystėje gyveno vienui viena. Jos pačios vaikai yra miręs, o anūkai ir proanūkiai gyvena kitose valstijose.

Reklama

Moteris taip pat skaudžiai pajuto izoliacijos padarinius, tad stebėti mažą berniuką, nerūpestingai žaidžiantį kieme, buvo jai didelė palaima. Tačiau net pati Mary tikriausiai negalėjo net tikėtis, kad Ben panorės kur kas daugiau, nei tik stebėtojos. Jis kvietė senutę žaisti kartu.

Nuostabu buvo tai, kad tokiame amžiuje Mary turėjo pakankamai jėgų ir paspardyti lazdos pagalba su berniuku kamuolį, ir pūsti muilo burbulus. Būtent todėl, kad Mary noriai daro šiuos dalykus, Ben visiškai nepastebi beveik 100 metų amžiaus skirtumo tarp jų. Kasdieniai žaidimai kieme džiugino ir berniuką, ir senolę.

Reklama

Tačiau atėjus rudeniui ir žiemai, kai buvo per šalta būti kieme, Ben mama sužinojo, kiek iš tiesų daug reiškė Mary žaidimai su berniuku. “Aš jo labai pasiilgau” – sakė močiutė jaunai kaimynei, kurios akyse sužibo ašaros. Ji taip pat matė, kaip Ben pasiilgsta Mary kompanijos.

Reklama

Tada Sarah suprato, kaip nuostabu yra tai, kad Ben pirmoji geriausia draugė buvo ne jo bendraamžiai, o būtent Mary. Ši draugystė davė daug abiems pusėms, tad galima tik įsivaizduoti tą džiaugsmą, kai atėjus 2021 pavasariui ši porelė vėl galėjo žaisti kieme.

Mary net padovanojo berniukui vintažinę savo sūnaus sunkvežimių kolekciją, kurios šiais laikais vargu ar kur nusipirksi. Mary namai per visą gyvenimą prisipildė vaikų, anūkų ir proanūkių nuotraukomis, tačiau ji džiaugiasi, kad tarp kitų nuotraukų ji gali pasidėti ir Ben bei jo mažojo broliuko nuotraukas, kaip savų proanūkių.

Vasaros pabaigoje Mary atšventė savo 100-ąjį gimtadienį bendruomenės apsuptyje. Be abejonės, Ben buvo vienas iš laukiamiausių svečių. Pati Mary pripažino, kad šis berniukas ir draugystė su juo buvo atsiųsta jai paties Dievo. Ši istorija sušildė milijonus širdžių visame pasaulyje ir tai nutiko ne veltui.

Ši unikali draugystė priminė, kaip svarbu atkreipti dėmesį į šalia esančius senolius, kurie labai dažnai slepia už uždarų durų slegiančią ir skausmingą vienatvę. Maži vaikai iš tiesų yra kaip maži Dievo siųsti angelai – nes Ben pats pasirinko užmegzti draugystę su Mary, suteikdamas jai daug džiaugsmo ir išsklaidydamas jai sunkią vienatvę.  

Reklama