Skip to main content

Šeima įsivaikino 8-metį, kuris svėrė tiek pat, kiek dvimetis vaikas. Specialistai negalėjo patikėti tuo, kaip berniukas pasikeitė naujojoje šeimoje

Ne viena šeima, pasirinkusi įvaikinimą, gali papasakoti apie jausmą, kuris užplūsta pamačius našlaičio nuotrauką. “Tai mano vaikas” – taip sau pasako ne viena mama, kurios instinktai globoti ir išgelbėti priverčia nukeliauti per pusę pasaulio tam, kad išgelbėti ir priglausti vargo nustekentą niekuo dėtą vaiką.

Reklama

Priscilla Morse pajuto tą jausmą net tris kartus. Su vyru David Priscilla jau augino 3 biologinius vaikus, tačiau ji visada turėjo nenumaldomą troškimą turėti daugiau vaikų. Tačiau ji to troško nepaprastu būdu – ji norėjo įsivaikinti sergančius vaikus iš užsienio, kurie palikti likimo valiai buvo nereikalingi niekam.

Pirmoji šeimą papildė McKenzie, mergaitė su Dauno sindromu ir širdies ligomis iš Rusijos. Nors Priscilla jautė, kad jų šeima yra ideali, jos akis užkliuvo už berniuko, gyvenusio Bulgarijos prieglaudoje, nuotraukos. Mažasis Ryan akivaizdžiai buvo ant gyvenimo ir mirties ribos.

Reklama

Berniukas sirgo mikrocefalija, skolioze, cerebriniu paralyžiumi ir turėjo dar daugiau kitų medicininių problemų. Buvo akivaizdu, kad juo pasirūpinti prieglaudoje kompetentingų specialistų nėra, todėl moteris pajuto, kad ji vienintelė gali padėti vaikui, kuris niekam nereikalingas greit mirtų.

Reklama

Nusilpęs ir nelaimingas vaikas šaukte šaukėsi mylinčios šeimos, tad Morse šeima netrukus jau pakavo lagaminus kelionei į Bulgariją. Pirmą kartą pamačiusi Ryan Priscilla išsigando. Jis praktiškai buvo vien kaulai ir oda, tad išsekęs berniukas atrodė vos gyvas. Grįžus į JAV, berniuką apžiūrinėję gydytojai negalėjo sulaikyti ašarų. Jie nebuvo matę tokios sunkios būklės vaiko, kuriam skubiai reikėjo pagalbos ir meilės.

Tai buvo labai sunkus kelias, tačiau Priscilla nesigaili nei vienos minutės, ašaros ar prakaito lašo, kurie padėjo Ryan tapti visiškai kitu žmogumi, nei jis buvo. Dabar 12-metis vaikas visiškai nepanašus į tą išsekusį vaiką, balansavusį ant mirties slenksčio. Jis priaugo svorio dėl maitinimo per tūbelę, tad naujagimių drabužiai, kuriuos jis dėvėjo prieglaudoje, buvo tik praeityje.

Reklama

Jam buvo atliktos būtiniausios operacijos kojoms ir skoliozei suvaldyti. Svarbiausia yra tai, kad jam visi specialistai suteikia viltį tobulėti ir toliau. Nors vargu ar jis kada nors bus savarankiškas, tačiau jo gyvenimo kokybė yra tūkstantį kartų geresnė.

Reklama

“Tai bus ilgas procesas, nes pirmi 7 metai Ryan gyvenime buvo kupini aplaidumo. Pasekmėms sutvarkyti užtruks dar daug laiko, tačiau visi džiaugiamės jau esamu progresu”- sakė mama. Šeima pajuto neatpasakojamą pilnatvę, kai jų gyvenimuose atsirado vaikai, kuriems reikia daugiau globos ir rūpesčio.

Nors neįgaliųjų globa turi savo iššūkių, šeimyna džiaugiasi kiekvienu pasiekimu ir pamiršta visus sunkumus. Būtent todėl po poros metų Priscilla ir David įsivaikino dar vieną mergaitę iš Ukrainos. Gigi taip pat gyvena su epilepsija, autizmu ir hidrocefalija, tačiau Morse šeimoje egzistuoja neišsemiamas šulinys meilės ir rūpesčio, kuris transformuoja vaikus neatpažįstamai.

Tačiau laimingą šeimą sukrėtė didelė netektis, su kuria Prsicilla sunkiai susitaiko iki šiol. Mažoji Gigi susirgo koronavirusu ir dėl savo sveikatos būklės nelaimėjo kovos su virusu. Tūkstančiai žmonių, sekančių šios šeimos istoriją buvo sukrėsti tokios netekties, tad šeimą užplūdo didžiausi kiekiai palaikymo ir užuojautos žinučių.

Tai tikriausiai buvo viena iš žiauriausių patirčių šeimai, kuri save atidavė rūpesčiui ir pastangoms užtikrinti šiems vaikams gerą gyvenimą mylinčioje šeimoje. Tačiau niekas nesame apsaugoti nuo nelaimių ir ligų, tad skaudi netektis privertė tėvus tik dar stipriau mylėti tuos, kuriuos turi šalia.

Abu tėvai per visus šiuos keletą metų pastebėjo, kaip pozityviai įvaikinimas atsiliepė ir jų biologiniams vaikams, kurie dabar labiau nei ypač supranta, kas gyvenime svarbiausia. Šiai šeimai svarbiausia ne prabanga ar daiktai, o žmonės, rūpestis, meilė.

Reklama