Skip to main content

Aklas ir kurčias vyras pirmą kartą vienas skrido lėktuvu, todėl patyrė didelį stresą. Lėktuvo keleiviai labai nustebo, kai vyro ranką paėmė nepažįstama 15-metė mergina

Tim Cook niekada gyvenime neskrido niekur vienas, nes dėl savo neįgalumo tai būtų labai sunki užduotis. Vyras ne tik nemato, bet ir negirdi, todėl jo artimieji bendrauja su juo ženklų kalba, kuria jie komunikuoja naudojant prisilietimą prie delnų. Nepaisant to, vyras pasiryžo kelionei per visą šalį tam, kad aplankyti savo seserį, gyvenančią už tūkstančių kilometrų.

Reklama

Kelionės atgal namo metu jis 7 valandų skrydžiui pasiryžo vienas. Jis žinojo, kad bus sunku, tačiau tikėjosi, kad viskas praeis sklandžiai. Tačiau skrydžio metu jis patyrė nemažai streso, nes su juo norėję bendrauti skrydžio palydovai negalėjo su juo susišnekėti. Komandos nariai per garsiakalbius visų keleivių paklausė, ar tarp jų yra žmogus, mokantis amerikiečių ženklų kalbą.

Laimei, tarp keleivių buvo vienas tą kalbą mokantis žmogus, tačiau visi nustebo pamatę, kad tai – 15 paauglė. Mergina su malonumu pasiūlė padėti ir netrukus ji jau bendravo su Tim. Clara Daily vėliau papasakojo, kad ženklų kalba ji susidomėjo, kai mokykloje reikėjo rinktis kokią antrą kalbą ji norėtų išmokti. Du metus lavinusi savo sugebėjimus, ji galėjo laisvai Tim paklausti, ar jam viskas gerai ir ar jis norėtų ko nors.

Reklama

Visi su palengvėjimu atsiduso, kai mergina galėjo stiuardesėms perduoti, kad jis nori tik vandens. Nors vėliau Clara grįžo į savo vietą, stiuardesės paprašė jos dar kartą pabendrauti su Tim, nes jis norėjo kai ko paklausti. Clara nė nedvejodama sugrįžo pas neįgalų vyrą ir su malonumu pratęsė jų pokalbį. Tim prarado šiek tiek laiko nuovoką ir domėjosi, kiek dar liko skristi.

Reklama

Visus aplink sužavėjo ir tai, kad po to Clara liko šalia Tim ir tiesiog palaikė jam kompaniją šnekučiuojantis. Jie kalbėjo apie gyvenimą ir apie tai, iš kur jis keliauja. Tim sužinojo daugiau apie Clara, apie jos šeimą ir kodėl ji mokosi ženklų kalbos. Aplink sėdėję keleiviai juto didelį susižavėjimą dėl paauglės pademonstruoto gerumo visiškai nepažįstamam vyrui. Net keletas jų nufotografavo juos bendraujant ir vėliau pasidalino nuotraukomis internete.

Jose matėsi, kad Clara akivaizdžiai mėgaujasi jų pokalbiu, o tą liudijo jos šypsena. Merginos nuoširdumas ir gerumas sužavėjo ne tik skrydžio keleivius, tačiau ir tūkstančius žmonių internete. Ji sulaukė milžiniško pasaulinio dėmesio, nors pati paauglė nesupranta, kodėl visi ją giria. Jei kiltų vėl ta pati situacija, ji pasielgtų identiškai, nes tai – jos asmenybės ir charakterio bruožas.

Reklama

Plačios ir nuoširdžios šypsenos savininkė buvo tas gaivaus oro gūsis, kurio reikėjo ne tik to lėktuvo keleiviams, bet ir milijonams žmonių internete, kurie perskaitė šią istoriją ir išreiškė savo pagarbą jaunai merginai. Nors pati Clara to nepripažįsta, tačiau ji pasielgė nepaprastai gražiai ir tikrai ne dažnas žmogus parodo tokią nuoširdžia empatiją visiškai nepažįstamam žmogui. Tik jos dėka Tim skrydis ne tik praėjo be problemų, tačiau buvo ir labai malonus.

Reklama

Tim dėl savo negalios dažnai jaučiasi vienišas, nors jis ir gyvena kurtiesiems ir akliesiems skirtame centre, kuriame žmonių, mokančių su juo bendrauti ženklų kalba yra nemažai. Tačiau vyras retai turi su kuo tiesiog susipažinti ir pakalbėti apie gyvenimą. Kai Tim aplankė žurnalistai po jo skrydžio namo, jis dar kartą išreiškė didelę padėką paauglei, kuri iki ašarų sujaudino ne tik jį, tačiau ir visus šalia buvusius lėktuve.

Reklama