Skip to main content

Mama su sūnumi, kuris turi autizmą, patyrė didelę gėda skrendant lėktuvu, kai berniukas pradėjo elgtis kaip paklaikęs. Išlipusi iš lėktuvo moteris gavo labai netikėtą raštelį

Lori Gabriel visada žinojo, kad jos laukia nelengva motinystė nuo tada, kai jos jauniausiam sūnui Brody buvo diagnozuotas autizmas. Moteris tvarkėsi su jo elgesio priepuoliais kaip įmanydama, tačiau stipri moteris visada žinojo, kad ne visi aplinkiniai bus tolerantiški ir turės pakankamai atjautos suprasti ir priimti jos vaiką tokį, koks jis yra.

Reklama

3 vaikų mama tikrai negalėjo vien dėl savo sūnaus negalios atsisakyti paprastų gyvenimo malonumų, tokių kaip atostogos ar išvykos į įvairias žmonių pilnas vietas. Autizmo spektro sutrikimai vaikams dažnai lemia ypatingą jautrumą išoriniams dirgikliams bei nenuspėjamą elgesį priepuolių metu.

Nepaisant visko, mama tikėjo, kad jos vaikai pagaliau nusipelno pirmą kartą išvykti atostogų. Nors jų poilsis praėjo taip pat ne be problemų, šeima praleido puikų laiką ir skrido atgal namo. Lėktuve, kad ir kaip Lori stengėsi nukreipti savo sūnaus dėmesį, jį vis vien ištiko priepuolis.

Reklama

Jis tapo nevaldomas, spardė kitus keleivius, rėkė ir verkė. Be abejonės, Lori buvo apsišarvavusi geležine kantrybe ir stipriais nervais, tačiau net ir tada ji jautė didelį nepatogumą dėl kitiems keleiviams keliamo streso. Tačiau moteris akimirkai buvo maloniai nustebusi, kad visi aplinkiniai buvo kantrūs ir tikrai nekreipė dėmesio į jos sūnaus elgesio priepuolį.

Reklama

Galiausiai savo pagalbą pasiūlė ir skrydžio palydovų komanda, kurie net leido vaikui būti pirmos klasės lėktuvo dalyje. Net ir ten Brody sugebėjo kojos spyriu užgauti vieną verslininką, kuris netikėtai buvo nepaprastai malonus ir supratingas. Jis susipažino su vaiku ir net keletą minučių jį kalbino ir sugebėjo šiek tiek nuraminti.

Lori mintyse sukosi viena mintis – aš ir mano sūnus tik trukdo kitiems ir mes nesame verti būti šalia kitų, “normalių” žmonių. Pati Lori savo sūnaus “nenurašo”, veikiau atvirkščiai, ji siekia kuo normalesnės aplinkos ir gyvenimo jam. Moteris visą laiką sulaukia daug palaikymo iš artimųjų ir draugų dėl savo sūnaus, tačiau ji dažnai susiduria su situacijomis, kai jai norisi pasiduoti.

Reklama

Turėti ypatingą vaiką yra labai sunki užduotis, tad kartais jai pačiai atrodo, kad ji su ja nesusitvarko. Tokie atvejai, kaip šio skrydžio metu, ją tik nustumia į mintis, kad ji su savo sūnumi kitiems yra tik problema. Lėktuvui nusileidus Lori norėjo kuo greičiau grįžti namo ir pamiršti apie tai, kas nutiko. Tačiau išlipant iš lėktuvo kažkas jai padavė raštelį.

Reklama

Lori net nesugebėjo įsižiūrėti, kas jį davė, tačiau dar oro uoste ji sustojo akimirkai ir perskaitė žinutę, kuri buvo paskubomis surašyta ant oro linijų lankstinuko. Jame buvo parašyta Lori širdį suspaudusi žinutė.
“Aš noriu išreikšti jums didelę pagarbą už jūsų stiprybę. Niekada niekam neleiskite jums suteikti jausmo, kad esate kam nors našta ar trukdote. Jūsų sūnus yra gyvenimo stebuklas. Telaimina Dievas jūsų kantrybę, jūsų meilę, stiprybę ir palaikymą sūnui. Linkiu ir toliau išlikti super moterimi. Žinokite, kad jūsų šeima turi kitų žmonių palaikymą ir meilę.“

Lori akyse iš karto pasirodė ašaros. Ji negalėjo patikėti tuo, kaip visiškai nepažįstamas žmogus galėjo jai parodyti tokį gerumą. Ji galėjo atsikvėpti giliau žinodama, kad pasaulyje yra tikrai daug žmonių, kurie turi pakankamai atjautos ir meilės kitokiems.

Vėliau žurnalistų pagalba Lori gavo galimybę susitikti su moterimi, keliavusia tuo pačiu reisu ir parašiusia tą žinutę. Tai buvo viena stiuardesių, kuri tame skrydyje nedirbo, tačiau keliavo į kitą darbo vietą pirmą kartą po savo motinystės atostogų.

Mergina vardu Camille Vaughn išreiškė stiprų solidarumą kitai mamai, kuriai reikėjo palaikymo ir padrąsinančio žodžio nepasiduoti sunkiomis akimirkomis. Nuo tos dienos Lori istorija apskriejo beveik visą pasaulį, nes daugybė žmonių pasidalindami jos pasakojimu išreiškia savo palaikymą visoms mamoms, auginančius ypatingus vaikus.

Reklama