Skip to main content

Nepatenkintas klientas paliko blogą atsiliepimą kavinės savininkui dėl to, kad šis neišvaro benamio, kuris kasdien sėdi prie kavinės. Tačiau jis nesitikėjo tokio savininko atsiprašymo

Kiekvienas verslininkas galėtų paliudyti, kad geri atsiliepimai internete gali užauginti jų verslą, tačiau vos vienas blogas atsiliepimas gali viską sugriauti. Tačiau kartais iš tiesų nėra ko bijoti neadekvačių žmonių, turinčių tiesiog blogą nuotaiką ir norinčių sugadinti ją kitiems blogais atsiliepimais jei žinai, kad savo darbą atlieki puikiai. Brad Keiller priklausančioje kavinėje kasdien apsilanko šimtai pastovių klientų, mėgstančių jo siūlomas spurgas ir kavą.

Reklama

Brad iki šiol neturėjo blogų patirčių su klientais, nes mylintis savo darbą vyras ir jo komanda kasdien kiekvieną žmogų aptarnauja pagal pačius aukščiausius standartus. Tad Brad patyrė šoką vieną dieną perskaitęs blogą atsiliepimą apie jo kavinę internete. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad tai neturėjo nieko bendra su tuo, kaip jis aptarnauja klientus ar apie jo maistą.

Atsiliepime visas dėmesys buvo nukreiptas į benamį vyrą, kuris kasdien būna šalia kavinės.

Šis benamis gyvena šalia šios kavinės ištisus pastaruosius metus. Aš tikrai “jaučiasi puikiai” išleisdamas penkis dolerius spurgai”.

Reklama

Šio žmogaus atsiliepimo esmė buvo tai, kad matyti tą benamį kasdien jam yra nemalonu, o pirkti brangų skanėstą matant žmogų, kuris neturi net stogo virš galvos, jam sukelia kaltės jausmą. Kadangi Brad turėjo galimybę atsakyti į šį atsiliepimą ir galimai atsiprašyti, jis pasinaudojo ja, tačiau visai ne taip, kaip visi tikėjosi. 

Reklama

“Visų pirma aš noriu padėkoti, kad lankotės mano kavinėje ir mes labai vertiname jūsų palaikymą tiek šioje, tiek senoje mūsų kavinėje. Aš labai apgailestauju, kad benamis vardu Ray sugadino jums malonumą apsilankant mūsų kavinėje. Tačiau net pats Ray nori jums pasakyti, kad Jūs tikrai neprivalote jaustis blogai perkant spurgą už 5 dolerius.

Kai atidarėme kavinę naujoje lokacijoje studentų miestelyje, mes turėjome didelę benamių problemą. Šioje vietovėje buvo kur kas daugiau benamių, nei senoje vietoje. Tačiau nuo to laiko, kai Ray pradėjo leisti savo dienas šalia mūsų kavinės, jis sugebėjo išprašyti kitus problematiškus benamius su priklausomybėmis nuo mūsų teritorijos.

Reklama

Jų buvo išties daug, vieni priklausomi nuo metamfetamino, kiti nuo heroino – visus juos man kartais tekdavo išvyti jėga. Tačiau su Ray pagalba jie nebesitrina mūsų gatvėje. Ray yra buvęs kompiuterių programuotojas, turintis tiek fizinių tiek psichologinių iššūkių. Tačiau jis yra labai protingas ir mandagus vyras. Aš bendrauju su juo beveik kasdien. Man jis patinka, o kiti žmonės laiko jį net bendruomenės dalimi.

Reklama

Vieta šalia mūsų kavinės jam suteikia apsaugą nuo saulės ar lietaus, o atsirėmęs į mūsų sienas jis naktį sušyla. Aš suprantu, kodėl taip jaučiatės – jis nėra kažkas, į ką galima būtų žiūrėti ramia širdimi. Aš žinau, kad tikriausiai prarasiu ne tik jus, kaip savo klientą, bet ir daugiau žmonių dėl savo pasirinkimo jo neišvaryti. Galbūt jei jūs sustotumėte ir su juo nors kartą pasikalbėtumėte, jums jis irgi patiktų. Jis neprašo išmaldos būdamas toje vietoje ir nesikabinėja prie žmonių. 

Su pagarba, Brad.”

Nors vyras nežinojo, kas jo laukia po tokio nuoširdaus atsakymo į neigiamą atsiliepimą, jis tikėjo, kad pasielgė teisingai. Tam pritarė ir šimtai kitų žmonių, nes jo atsakymas į negatyvą greitai išplito internete dėl akivaizdžių ir pačių geriausių priežasčių. Daugybė žmonių gyrė Brad už tai, kad jis vertina šį benamį kaip žmogų, kuris jam iš tiesų netrukdo.

Į kavinę dėl staigaus internetinio populiarumo staiga pradėjo plūsti kur kas daugiau žmonių ir Brad suprato, kad juo nuoširdumas ir tyra širdis pasiteisino. Ray taip pat neliko nuošalyje ir sulaukė didelio dėmesio iš gerų žmonių. Jų istoriją papasakojo ir vietinė televizija, po kurios paskelbto reportažo pradėjo plūsti palaikymas šiam vyrui. Būtent dėl to, kad jis neturi jokių priklausomybių, žmonės pradėjo jam aukoti pinigus maistui ir būtiniausioms reikmėms.

Labai greitai jam buvo paaukota beveik 7000 dolerių, kuriuos prižiūri Brad. Net pats savininkas nustebo, kad Ray pateisino savo protingo ir gero žmogaus reputaciją ir iš sąskaitos su aukomis jis paima pinigų labai retai ir labai nedaug. Brad juokėsi, kad paaukotų pinigų tokiais  išleidimo tempais jam užteks ilgam. Brad požiūris ir atsakas į gautą negatyvą tik priminė apie tai, kad ne kiekvienas benamis yra vienodas ir su ta pačia istorija.

Galiausiai visi benamiai yra žmonės, tad vaikyti juos vien dėl pasiturinčiųjų gerovės ir “komforto jausmo” yra neteisinga ir negražu. Pastovėjęs už save ir už savo įsitikinimus Brad ne tik pagerino savo verslo įvaizdį, tačiau ir padėjo žmonių gerumui pasiekti to tikrai nusipelniusiam Ray. 

Reklama