Skip to main content

Pagyvenęs vyras niekada neturėjo žmonos ir vaikų. Tačiau prieš pat savo mirtį jis advokato paprašė vieno dalyko, kuris teisininką visiškai pribloškė

Dale Schroeder savo ilgą ir nelengvą gyvenimą pragyveno labai kukliai. Iš šono žvelgiant į šį senolį buvo galima suprasti, kad gyvenime jis daug neturėjo. Tačiau taip buvo dėl to, kad jis pats rinkosi tokį gyvenimą.

Reklama

Jis niekada nesivaikė nei šlovės, nei turtų, nei kokio pripažinimo. Vyras pragyveno savo gyvenimą taip ir nesukūręs šeimos, tačiau jam niekada netrūko draugų ir pažįstamų. Dale savo gyvenimą praleido dirbdamas tai, ką mėgsta labiausiai – darbą su medžiu.

Gabus stalius buvo toks pasišventęs savo amatui, kad net 67 metus jis pradirbo vienoje įmonėje. 2005 metais, keletą mėnesių iki savo mirties, Dale turėjo rimtą pokalbį su draugu advokatu. Dale paprašė draugo sutvarkyti jo palikimą taip, kad nepasiturintiems jaunuoliams jo valstijoje būtų suteiktos jo vardo stipendijos aukštajam mokslui.

Reklama

Ne paslaptis, kad studijos JAV yra prabangos reikalas, kurį gali sau leisti ne kiekviena šeima. Kitu atveju jaunuolis, pasiėmęs milžinišką paskolą, apsiima nepakeliamą skolos naštą dar net nepradėjus mokslų. Pats Dale užaugo labai vargingai, todėl studijos jam nebuvo kažkas pasiekiamo.

Reklama

Dale advokatas sutiko ir pagyrė vyrą dėl tokio gražaus sprendimo. Tačiau kai jis paklausė apie kokią sumą eina kalba, jis vos neišvirto iš koto. Darbštus ir kuklus senolis, turėjęs tik dvi poras džinsų ir surudijusį automobilį, susitaupė net 3 milijonus dolerių, kuriuos po mirties nori atiduoti nepažįstamiesiems.

Netrukus Dalė mirė ir jo vardu buvo įsteigtas fondas, kuris iki 2019 metų parėmė net 33 žmones jų studijų metu. Viena iš laimingųjų buvo Kira Conrad. Ją ir jos 3 vyresnes seseris užaugino vieniša mama, tad kalbos apie jokį šeimos studijų fondą niekada ir negalėjo būti.

Reklama

Tad kai mergina sulaukė skambučio iš Dale vardo studijų fondo, jos laimei nebuvo ribų. Šiandien net 33 įvairių sričių specialistus vienija žmogus, kurio nebėra gyvųjų tarpe, tačiau jo vardas ir gerumas prisimenamas kasdien.

Reklama

Net 33 žmonės, kuriems Dale palikimas pagelbėjo pasiekti jų svajonę studijuoti, šiandien susitinka bendriems pietums ir vadina save “Dale vaikais”. Paskutinio susitikimo metu buvo paminėtas paties Dale prašymas žmonėms, kurie gavo paramą.

Kadangi jie atsilyginti senoliui tikrai jau negali, jis prašo atsilyginti už gerumą gerumu. “Ištieskite pagalbos ranką tada, kai niekas kitas tam nepasiryžta. Skleiskite atjautą ir už patirtą gerumą atsilyginkite kitam žmogui gerumu”.

Vaizdo įrašas anglų kalba apie Dale fondą:

Reklama