Skip to main content

Benamis pasiūlė savo paltą sušalusiai merginai. Jis net nenutuokė, kaip šis poelgis pakeis jo gyvenimą vos per kelias dienas

Tikriausiai ne vienas iš iš mūsų esame bent kartą pavėlavę į traukinį ar autobusą. Tačiau viskas dar blogiau, jei tuo metu lauke žvarbu, o vidury nakties nėra kur prisiglausti ir sušilti.  Vieną šaltą sausio naktį Charlotte ir jos vaikinas Taylor skubėjo į traukinių stotį po linksmo vakarėlio Londone.

Reklama

Nors Jungtinėje Karalystėje įprastai nėra labai šalta net ir žiemą, tačiau tą naktį buvo ypatingai žvarbu. Charlotte ir jos vaikinas Taylor pavėlavo į traukinį ir buvo priversti laukti net keturias valandas naktį lauke, kol stotis vėl atsidarys. Merginai buvo be galo šalta, tačiau netoli stoties nakvojęs benamis pasiūlė jai sušilti po jo antklode ir užsidėti jo paltą. Mergina nė nesusimąsčiusi puolė šildytis po benamio antklode.

Charlotte pasakoja, kad jai nė akimirkai nekilo abejonių dėl benamio Joey, kuris neturėdamas beveik nieko, pasidalino bent tuo, ką turi su nepažįstamaisiais. Mergina sako, kad iš pradžių jos vaikinas buvo labai skeptiškai nusiteikęs dėl tokios benamio pagalbos, tačiau netrukus pora pabendravo su Joey ir suprato, kad jis yra nuostabus žmogus.

Reklama

Mergina visą tą naktį galvojo, kad niekas nenusipelno gyventi tokiomis sąlygomis. Jie greitai pamatė, koks atviras, nuoširdus ir geras žmogus yra Joey, todėl ryžosi žingsniui, kurį daugelis artimųjų vėliau net pasmerkė. Praleidę kelias valandas kartu, jie pasiūlė Joey keliauti į jų namus, pailsėti, išsimiegoti lovoje, skaniai pavalgyti ir nusiprausti.

Reklama

Iš pradžių Joey atsisakė, tačiau Taylor paaiškino, kad be jo Charlotte niekur nevažiuos. Tad jam neliko kitos išeities, kaip tik sutikti. Porai tai buvo tikras drąsos ir pasitikėjimu nepažįstamuoju išbandymas. Pora sulaukusi pirmo traukinio pajudėjo į užmiestį, kuriame buvo tik vienkiemiai. Viename jų gyveno Charlotte ir Taylor. Tačiau greitai jie pajautė vienas kito šilumą ir nuoširdumą, o netrukus apėmė jausmas, kad jie seniai vienas kitą pažįsta. Prieš einant miegoti kompanija dar ilgai bendravo ir sužinojo visą Joey gyvenimo istoriją.

Mergina teigia, kad tikrai nebūtina pasitikėti kiekvienu žmogumi, kurį sutinkame gatvėje ar už kampo, tačiau visi esame žmonės ir turime turėti šansą būti bent išklausytiems. Joey tiesiog mažiau pasisekė gyvenime. Ne visi benamiai yra alkoholikai, narkomanai ar nusikaltėliai.

Reklama

Charlotte pirmiausiai Joey supažindino su savo mama. Nors mergina ir bijojo mamos reakcijos, moteris susipažinusi su Joey suprato, kodėl dukra nusprendė jam padėti. Vėliau pora supažindino Joey su savo draugais: jie daug linksminosi, bendravo, žaidė futbolą ir puikiai leido laiką. Joey sulaukė nemažai pagalbos drabužiais, maistu, vakarais kavinėse, tačiau didžiausią dovaną, kurią jis gavo yra jaunuolių draugystė.

Netruko praeiti nė 5 dienos, kaip Joey nuvyko į darbo pokalbį ir gavo darbą. Poros draugystės dėka, Joey per mažiau nei savaitę kardinaliai pakeitė savo gyvenimą.

Ši istorija tik dar kartą įrodo, kad benamiai, miegantys gatvėse, yra tokie patys žmonės, kaip ir mes visi.

Šiam jaunuoliui tetrūko tik draugystės ir pasitikėjimo savimi. Minimali pagalba jam suteikė stiprybės gyventi geriau. Mes niekada nežinome, dėl kokių priežasčių vienas ar kitas asmuo atsiduria gatvėje, tačiau viena, ką galime visada padaryti – tai pakalbinti juos. Galbūt jūsų paprastas pokalbis ir skirtas laikas gali pakeisti kieno nors gyvenimą geresne linkme.