Skip to main content

Renovuojantys namą vyrai staiga aptiko paslėptus senus ryšulius. Netikėtas radinys patvirtino namo istorijos paslaptį

Nick Drummond ir Patrick Bakker atsikraustė į Niujorko valstijos provinciją su tikslu iškeisti didmiesčio gyvenimą į ramią priemiesčio kasdienybę, apsuptą gamtos. Pora ne vieną kartą pravažiuodavo pro žavų seną namą ir visada juo žavėdavosi.

Reklama

Tad kai jie pamatė ženklą “Parduodama”, jų džiaugsmui ir entuziazmui nebuvo ribų. Jie nusipirko šimtametį namą ir netrukus ėmėsi didelio renovacijos projekto. Buvo akivaizdu, kad paskutinį kartą namas remontuotas buvo dar 80-aisiais, tad darbo buvo daug.

Prieš perkant namą Nick girdėjo, kad jį pastatė vienišas vokietis, kuris Sausros įstatymo įsigaliojimo metu užsiėmė alkoholio kontrabanda. Tačiau ar tai tiesa – vyrai nežinojo. Vieną iš faktų apie namo amžių patvirtino nulupta medinė lenta. Jos vidinėje pusėje buvo parašyta data – 1915 metai.

Reklama

Vieną dieną tvarkydami namo išorę jie nulupo medinę apdailą, dengiančią pamatus. Jie labai nustebo, kai pamatė senus ryšulius, kruopščiai suvyniotus į popierių ir apkamšytus šienu. Jie negalėjo patikėti savo sėkme.

Reklama

Šis radinys buvo nuostabus ir tuo, kad patvirtino namo istoriją, kuri suteikė unikalumo jų naujiems namams. Popieriaus ir šieno ryšuliuose slėpėsi viskio buteliai.

Etiketės ant butelių atskleidė jų amžių – 1923 išpilstytas ir “Kontrabandininku” (Angl. Smuggler) pavadintas viskis buvo viena geidžiamiausių kontrabandinių prekių to meto JAV. Sausasis įstatymas, galiojęs nuo 1920 iki 1933 metų privertė žmones ne tik užsiimti nelegalia veikla, bet ir sumaniai kurti slėptuves.

Reklama

Tuo laikotarpiu statyti namai ir dabar pasižymi unikaliomis slėptuvėmis, skirtomis slėpti kontrabandą. Tada vyrai grindyse pamatė liuką, kurį atidarę jie rado dar daugiau ryšulių. Iš viso Nick ir Patrick surado net 66 viskio butelius.

Reklama

Ekspertų nuomone, vienas butelys kolekcininkams gali būti parduotas preliminariai net už 1000 dolerių. Jei viskas pasiseks, tai porai pasisekė susirasti tikrą lobį! Jau dabar jiems asmeniškai rašo šimtai žmonių, norinčių įsigyti jų radinius, tad šis netikėtai rastas lobis gali jiems atnešti nemažą pelną.

Po tokių atradimų vyrai aktyviai susidomėjo namo šeimininko istorija ir susirado nemažai įdomiausių faktų. Praeito amžiaus pradžioje to meto miestelio žmonės tikrai nežinojo, iš kur turtingas vokietis susirinko savo turtus.

Jam priklausė miestelio bankas, mokykla ir net 23 nekilnojamo turto objektai dviejose valstijose. Tačiau net po senojo šeimininko mirties jokie jo nelegalūs verslai nebuvo įrodyti. Tad po 100 metų viena iš istorijos paslapčių atsiskleidė. Nors Nick ir Patrick ruošiasi parduoti visą radinį, tačiau vieną butelį paragavimui jie tikrai sau pasiliks.

Reklama