Skip to main content

Ligoti tėvai galvojo, kad sūnus juos veža į globos namus. Tačiau jie nesulaikė ašarų pamatę, ką iš tikrųjų sugalvojo sūnus

Kiekvienas žmogus, kuris vis dar turi savo tėvus, savo gyvenime anksčiau ar vėliau susiduria su labai svarbiu klausimu. Kaip pasirūpinti savo senyvais tėvais, kai jie patys jau nebegali to padaryti? Kaip jiems padėti, rūpintis ir tuo pat metu pasirūpinti savo reikalais ir darbais? Senelių slaugos namai egzistuoja ne veltui, nes kai kuriems senoliams reikia tikrai intensyvios pagalbos.

Reklama

Kai kurie samdo slauges, kurios galės gyventi kartu su senais ir ligotais senjorais, kai kurie pasiryš pasirūpinti tėvais patiems, savo namuose. Vieni iš mūsų jaučiame stiprų pareigos jausmą prieš žmones, davusius jiems gyvybę, kai kiti pamiršta savo senolius ir palieka jos likimo valiai senatvėje.

87-erių George ir Bonnie Miller taip pat sulaukė to gyvenimo laikotarpio, kai kasdien tampa sunku atlikti net paprasčiausias užduotis, kaip nusimaudyti ar judėti po namus. Jų sūnui Schon tai buvo pirmas rodiklis, kai jam teko susimąstyti, kaip padėti savo gimdytojams. Be elementarių senatvės sunkumų Schon tėvas George pamažu praranda atmintį, o mama Bonnie sunkiai vaikšto.

Reklama

Neseniai senyva moteris taip pat stipriai susižeidė petį, kas dar labiau pasunkino jos būklę. Vyras privalėjo apsispręsti – ar leisti pasirūpinti tėvais specialistams slaugos namuose, ar imtis to pačiam. Tačiau mylintis savo tėvus vyras žinojo, kad geriausia jiems bus psichologiškai namie, šalia savo artimiausios šeimos.

Reklama

Todėl nieko tėvams nežinant vyras įsirengė savo namuose specialų priestatą, kuris taps paskutiniais namais tėveliams iki jų gyvenimo galo. Schon nusprendė padaryti tėvams staigmeną, nes jie visiškai nesitikėjo tokio sūnaus pasiryžimo suteikti jiems viską, kas geriausia šiuo sunkiu laikotarpiu. Schon statybos darbai užtruko net keletą mėnesių. Jis su žmona Jennifer labai jaudinosi kurdami naujų namų tėvams interjerą.

Ar jiems patiks sienų spalvos? Ar jiems bus jauku jų naujuose namuose? Tačiau tai buvo tik mažos smulkmenos, kurias jis turėjo apgalvoti. Pagrindine užduotimi jam buvo sukurti tokią aplinką, kuri būtų pritaikyta gyvenimui neįgaliojo vežimėlyje. Jis pasirūpino viskuo – lengvai pasiekiamais šviesos jungikliais, platesnėmis durimis, specialiai žemiau pritaikytomis durų rankenomis ir t.t. Labiausiai jis pasistengė tėvams kurdamas jų vonios kambarį, kuris atitiko visus reikalingiausius standartus sunkiai judantiems senjorams.

Reklama

Atėjus dienai, kai darbai buvo baigti ir namai buvo visiškai paruošti, Schon beliko atsivežti savo tėvus ir atskleisti jiems savo slaptą planą, kurio jie nesitikėjo. Jennifer buvo pasiruošusi viską nufilmuoti telefonu, nes žinojo, kad tai bus įspūdinga ir emocionali akimirka. Jie neklydo – kai Bonnie ir George pamatė savo naujus namus, jie negalėjo sulaikyti ašarų.

Reklama

Jiems labai patiko ne tik visas namų interjeras, bet ir tai, kiek jų sūnus įdėjo darbo. Sūnus atsisakė to, kas prieš tai buvo jo rūsio patalpose – biliardo stalo, žaidimų kambario, karaokės kampelio tam, kad tėvams vietos būtų daugiau. Schon pasiaukojimas ir didelis darbas sulaukė ir didesnio palaikymo, kai šeima nutarė pasidalinti vaizdo įrašu su draugais Facebook’e. Įrašas nevaldomai paplito visame internete ir pora sulaukė didelio kiekio žinučių, kuriame jam buvo išreikšta didelė pagarba dėl jų darbo ir pasiaukojimo.

Senolių pora yra dabar laibai laiminga savo naujuose namuose, o labiausiai jiems patinka jų sūnaus, marčios ir anūkės kompanija. Laikas su šeima yra neįkainojamas dalykas, kuriam neprilygsta jokie remontai ar prabanga namuose. Schon mėgsta gaminti, todėl jis taip pat džiaugiasi galįs pamaitinti savo tėvus skaniu naminiu maistu, kai patys vieni jie galėjo valgyti tik pašildomus pusgaminius.


Kiekvieno žmogaus santykiai su tėvais yra skirtingi. Ne visi mes užaugame meilės ir rūpesčio gausoje, todėl kartais natūralu, kad iki galo negalime jausti dėkingumo savo tėvams ir didelio noro jais rūpintis senatvėje. Bet kokiu atveju žmogus privalo prisiminti, kad be tėvų, kad ir kokie jie būtų, jo nebūtų šiame pasaulyje. Būti dėkingiems galima bent už šia didžiausią dovaną – gyvenimą.

Reklama