Skip to main content

Siamo dvyniai pagaliau buvo atskirti ir pamatė vienas kitą

Reklama

Italijoje gydytojai atliko išskirtinę operaciją siamo dvyniams atskirti. Mergaitės Ervina ir Prefina gimė prieš dvejus metus Centrinėje Afrikoje. Joms buvo nustatyta viena sunkiausių kaukolės sintezės formų, todėl ne visi gydytojai buvo pasirengę imtis atlikti tokią sudėtingą operaciją.

Bendra buvo ne tik mergaičių kaukolė, oda, bet ir visa kraujagyslių sistema, per kurią kraujas tekėjo į smegenis ir širdį.

Reklama

Bambino Gesù vaikų ligoninės gydytojai ryžosi tokiai operacijai, tačiau pasiruošimas jai truko ištisus metus.

„Tai yra pirmoji tokio tipo operacija Italijoje ir, ko gero, vienintelė pasaulyje, viena iš rečiausių ir sudėtingiausių sintezės formų kaukolės ir smegenų lygmenyse“, – buvo rašoma ligoninės „Facebook” puslapyje.

Reklama

Prireikė trijų operacijų, pirmoji įvyko 2019 m. gegužės mėn., paskutinė – birželio 5 d.

„Tai buvo jaudinančiai įdomi akimirka ir neįkainojama patirtis“ – sakė ligoninės neurochirurgijos vadovas Carlo Marrasas.

„Tai buvo labai ambicingas tikslas ir mes padarėme viską, kad jį pasiektume, su didele aistra ir optimizmu” – kalbėjo ligoninės gydytojai.

Pacientės su mama vis dar buvo ilgai prižiūrimos ligoninės neurochirurgijos skyriuje, tačiau apskritai jų būklė buvo labai gera. Jų smegenys yra nepažeistos, o sėkmingos operacijos reiškia, kad jų motorinė ir kognityvinė raida turėtų būti normali.

„Po kurio laiko žaizdos užgis, tačiau infekcijos rizika vis dar egzistuoja. Neurorehabilitacijos programa tęsiasi ir jie keletą mėnesių turės dėvėti apsauginį šalmą. Bet pooperaciniai patikrinimai rodo, kad smegenys yra nepažeistos” – pranešė ligoninė.

Reklama

Vaikų atskyrimo operacija truko 18 valandų. Iš viso joje, vienas kitą pakeisdami, dalyvavo daugiau, nei 30 gydytojų. Jų profesionalumo ir kruopštaus pasiruošimo dėka viskas pavyko gerai.

Praėjus porai savaičių po sunkios chirurginės operacijos, dvynukės šventė savo gimtadienį ligoninėje.

Reklama

Šiandien dvynių artimieji dėkingi gydytojams, kurie padarė stebuklą, atskirdami vaikus ir taip suteikdami jiems galimybę laimingai gyventi. Dabar mergaičių mama svajoja būti asmeniškai pakrikštyta popiežiaus Pranciškaus. Ji tiki, kad Dievas egzistuoja, nes tai, kas atsitiko jos gyvenime, ji vadina stebuklu.

Moteris taip pat pažadėjo gydytojams, kad ji padarys viską, kas įmanoma, kad jos vaikai būtų laimingi, gautų gerą išsilavinimą ir taptų gydytojais.

„Ervina ir Prefina gimė du kartus. Jei būtume likusios Afrikoje, nežinau, koks būtų jų likimas”, – sakė mama. – „Mano mažos mergaitės dabar gali užaugti, mokytis ir tapti gydytojomis, kad išgelbėtų kitus vaikus”.

Sesutės gimė 2018 metais, Centrinėje Afrikos respublikoje. Ten ligoninėje buvo pasistengta suorganizuoti joms kvalifikuoto specialisto apžiūrą.

Mergaičių išsiskyrime dalyvavę gydytojai spaudos konferencijoje kalbėjo, kad jų pacientės kentė nuo vienos iš rečiausių ir sudėtingiausių kaukolės ir smegenų sintezės formų. Neurochirurgai turėjo labai ilgai ruoštis ir sunkiai dirbti, kad atskirtų kaulus ir venų sistemą, nepažeisdami svarbių smegenų funkcijų.

Dabar jie turi aprašyti visą operaciją, nes anksčiau tokios intervencijos buvo laikomos labai rizikingomis ir nebuvo atliekamos.

Gydytojai taip pat teigė, kad nepaisant išorinio panašumo ir vientisos smegenų ir kraujagyslių sistemos, mergaitės yra labai skirtingos: Prefina yra labai aktyvi ir žaisminga, o jos sesuo Ervina, priešingai, labai rimta savo amžiuje ir labai pastabi. Ligoninės gydytojai įsitikinę, kad mažosioms bus viskas gerai ir jos gyvens ilgai, bei laimingai.

Reklama