Skip to main content

Statybininkai pamatė parke miegantį benamį ir nusprendė jį pavaišinti arbata. Tačiau darbininkus šokiravo neįprastas klausimas, kurį uždavė dėkingas benamis

Gyvenimas yra dažnai nenuspėjamų įvykių ir aplinkybių virtinė, kuri neretai gali žmogų nublokšti tikrai labai stipriai žemyn. Benamystę savanoriškai pasirenka labai retas žmogus, o į tokį gyvenimo būdą žmonės dažnai yra įstumiami gyvenimo aplinkybių.

Reklama

Benamis vardu John bene kiekvieną naktį miegojo tame pačiame parkelyje šiaurinėje Londono dalyje. Vieną dieną priešais parkelį esančiame name prasidėjo stogo remonto darbai. Į darbą tą dieną atvyko nemaža komanda vyrų, kurie pastebėjo John miegantį anksti ryte ant suoliuko.

Dienos pabaigoje jie nusprendė pavaišintį John arbata, nes tai mažiausia, kaip jie galėjo padėti. Benamis buvo labai dėkingas už vaišes, tačiau tai, ko jis paklausė darbininkų, juos tiesiog šokiravo. John pasiteiravo, ar jiems nereikėtų pagalbos besidarbuojant.

Reklama

“Žmogus, pasiryžęs dirbti, nenusipelno gyventi gatvėse” – pagalvojo komandos vadovas JayJay Murray ir pasiūlė John prisijungti prie jų kitą rytą. Nors vyrai turėjo abejonių dėl naujo pagalbininko pasirodymo, visi nustebo jį pamačius prie objekto dar prieš jiems atvažiuojant. John buvo pasiruošęs dirbti ir buvo su plačiausia šypsena.

Reklama

“Aš retai kada matau žmones, kurie taip džiaugiasi darbu” – galvojo JayJay ir stebėjo, kaip John entuziastingai ir puikiai darbuojasi su komanda. Nors John prasitarė, kad už dienos darbą jam užtektų gauti vos 15 svarų, kurių jam užtektų savaitei, vyrai pažadėjo jam sumokėti normalią dienos algą.

Pietų metu komanda pavaišino benamį ir gardžiais pietumis, o dienos pabaigoje visi vyrai iš savo kišenės sumokėjo benamiui 70 svarų. Nors John ir neturi namų, su visais tos dienos sunkiais darbais jis kuo puikiausiai susitvarkė ir sužavėjo savo laikinus kolegas.

Reklama

Dienos pabaigoje neapsakomai laimingas benamis turėjo dar vieną prašymą dosniesiems statybininkams. Jis paklausė, ar pirmadienį jis galėtų prisijungti prie brigados ir vėl padirbėti iš peties. JayJay sutiko ir džiaugėsi, kad John patvirtino apie jį susidariusią nuomonę. Šis vyras buvo žmogus, kuris nori išsikapstyti iš savo duobės, jam tiesiog trūko darbdavio, kuris juo pasitikėtų ir suteiktų šansą.

Reklama

Benamiai visame pasaulyje susiduria su darbo trūkumu, nes retas darbdavys suteikia žmonėms, neturintiems nuolatinio adreso šansą. JayJay nuomonė apie benamius tą dieną visiškai pasikeitė. Ne visi žmonės, kurie gyvena gatvėje yra tinginiai, kurie tikisi, kad kažkas jais pasirūpins.

Vaikinas panoro pasidalinti internete šia istorija tam, kad ir daugiau žmonių pažiūrėtų iš kitos pusės į šiuos žmones visuomenės paribiuose. Nors mes nežinome, kaip ši istorija pasibaigė, tačiau mažas solidarumo parodymas norinčiam dirbti benamiui tą dieną galbūt pakeitė jo gyvenimą.  

Reklama