Skip to main content

Statybininkai pavaišino benamį vyrą puodeliu arbatos, tačiau tada jis uždavė klausimą, kuris pribloškė visus darbininkus

Gyvenimas yra kupinas nenuspėjamų įvykių, kurie gali nublokšti žmogų labai stipriai žemyn.

Vargu ar rasime žmogų, kuris savo noru pasirinko benamystę… Į tokį gyvenimo būdą jie dažnai yra įstumiami įvairių aplinkybių.

Reklama

Benamis John kiekvieną naktį miegojo tame pačiame parkelyje šiaurinėje Londono dalyje. Vieną dieną priešais parkelį esančiame name prasidėjo stogo remonto darbai. Į darbą tą dieną atvyko nemaža vyrų komanda, kuri pastebėjo John miegantį ant suoliuko.

Dienos pabaigoje jie nusprendė pavaišintį Johną arbata, nes tai mažiausia, ką jie galėjo padaryti. Benamis buvo labai dėkingas už vaišes, tačiau tai, ko jis paklausė darbininkų, juos tiesiog pribloškė. John pasiteiravo, ar jiems nereikėtų pagalbos besidarbuojant.

Reklama

“Žmogus, pasiryžęs dirbti, nenusipelno gyventi gatvėje” – pagalvojo komandos vadovas Jay Murray ir pasiūlė Johnui prisijungti prie jų kitą rytą. Nors vyrai turėjo abejonių dėl naujo pagalbininko pasirodymo, visi nustebo jį pamatę prie objekto anksti ryte. John buvo pasiruošęs dirbti ir buvo su plačiausia šypsena.

Reklama

“Aš retai kada matau žmones, kurie taip džiaugiasi darbu” – galvojo Jay ir stebėjo, kaip benamis vyras entuziastingai ir puikiai darbuojasi su komanda. Nors John prasitarė, kad už dienos darbą jam reikėtų vos 15 svarų, kurių užtektų savaitei, vyrai pažadėjo jam sumokėti normalią dienos algą.

Pietų metu komanda pavaišino benamį ir gardžiais pietumis, o dienos pabaigoje visi darbininkai iš savo kišenės sumokėjo vyrui 70 svarų. Nors John ir neturi namų, su visais tos dienos sunkiais darbais jis kuo puikiausiai susitvarkė ir sužavėjo savo laikinus kolegas.

Reklama

Dienos pabaigoje laimingas benamis turėjo dar vieną prašymą dosniesiems statybininkams. Jis paklausė, ar pirmadienį jis galėtų prisijungti prie brigados ir vėl padirbėti iš peties. Jay sutiko ir džiaugėsi, kad John patvirtino apie jį susidariusią nuomonę. Šis vyras buvo žmogus, kuris nori išsikapstyti iš savo duobės, jam tiesiog trūko darbdavio, kuris juo pasitikėtų ir suteiktų šansą.

Reklama

Benamiai visame pasaulyje susiduria su darbo trūkumu, nes retas darbdavys suteikia žmonėms, neturintiems nuolatinio adreso šansą. Jay nuomonė apie benamius tą dieną visiškai pasikeitė. Ne visi žmonės, kurie gyvena gatvėje yra tinginiai, kurie tikisi, kad kažkas jais pasirūpins.

Vyras panoro pasidalinti šia istorija internete tam, kad ir daugiau žmonių pažiūrėtų iš kitos pusės į benamius. Nors mes nežinome, kaip ši istorija pasibaigė, tačiau mažas solidarumo parodymas norinčiam dirbti benamiui tą dieną galbūt pakeitė jo gyvenimą.  

Reklama