Skip to main content

Vyras lėktuve netyčia nugirdo dviejų kareivių, sėdėjusių šalia, pokalbį. Jis nedelsiant slapta nuėjo pas stiuardesę ir paprašė pagalbos

Klausytis kitų žmonių pokalbių yra nemandagu, tačiau kartais neįmanoma neišgirsti ko nors kai esi mažoje erdvėje, daugybės žmonių apsuptyje. Todėl neišvengiamai netyčia pašnipinėjame žmones autobusuose, liftuose ar, kaip šios istorijos herojaus atveju, lėktuve. Danny Kokic savo ilgam skrydžiui pasirūpino viskuo, ko jam prireiktų – knyga, užkandžiais, pagalvėle miegui.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Jis tikėjosi, kad tai bus įprastas skrydis be jokių problemų, tačiau jo nuotaika pasikeitė, kai aplink jį visas laisvas vietas užėmė karine uniforma pasidabinę jaunuoliai. Danny pamanė, kad galės galbūt praskaidrinti skrydį įdomiais pokalbiais ir pažintimis. “Kur skrendate, vyrai?”- paklausė jis vieno iš šalia sėdėjusių kareivių.

Asociatyvi nuotrauka

Pasirodo, visa jų grupė skrido į Kanadą specialiems apmokymams, po kurių jie visi bus išsiųsti į Afganistaną. Jie dar šiek tiek pasišnekučiavo ir pakilus lėktuvui užsiėmė savo reikalais. Jų laukė ilgokas skrydis, todėl dauguma lėktuvo keleivių laukė, kol palydovai pradės prekiauti maistu. Tą dieną paprastas pietų meniu su sumuštiniu kainavo 5 dolerius. Danny nudžiugo ir pamanė, kad pietūs praskaidrins nuobodžią kelionę. Tačiau jis netyčia nugirdo tylų šalia sėdėjusių vyrų pokalbį.

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Šie pietūs tikriausiai nebus verti tų 5 dolerių. Juk žinai, koks būna maistas lėktuvuose. Aš verčiau palauksiu, kol atvyksime į bazę.”

Jo kolega pritariamai linktelėjo. Atėjus jų eilei užsakyti ko nors jie abu atsisakė. Danny pastebėjo, kad ir kiti kareiviai nenusipirko pietų, tad tai atrodė jam keista. Skrydis buvo ilgas, šie vyrai tikrai greit bus išbadėję.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Tačiau jis nustebo, kad šie vyrai taip taupo ir atrodo lyg negalėtų sau leisti pakankamai pigių pietų, kad ir kokios kokybės jie būtų. Danny nusprendė nueiti į lėktuvo galą ir stiuardesei įteikė 50 dolerių. Jis paprašė patiekti kiekvienam uniformuotam vyrui lėktuve patiekti pietus jo sąskaita. Lėktuvo palydovės anyse sužibo ašaros.

Asociatyvi nuotrauka

Ji pasijuto labai dėkinga šiam vyrui, kuris taip gražiai išreiškia pagarbą kareiviams. Jos sūnus tarnavo Irake, todėl ji pajuto, kad tokiu gestu jis pagerbia visus kareivius, nusipelniusius už savo laiką tarnyboje. Netrukus Danny grįžo į savo vietą ir su šypsena stebėjo, kaip vyrai gavo savo sumuštinius ir su pasimėgavimu juos sukirto. Netikėtai prie Danny priėjo stiuardesė ir paklausė ar jis mėgsta vištieną ar jautieną. “Vištieną” – atsakė sutrikęs vyras.

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Po keliolikos minučių priešais Danny buvo pirmos klasės pietų lėkštė – tai buvo lėktuvo komandos ačiū už jo gerumą. Tačiau tai buvo ne pabaiga. Vienas iš lėktuvo pilotų ėjo palei keleivių eiles tarsi ieškodamas konkretaus asmens. Danny pradėjo jaudintis, kad tik jis neprieitų priėjo – jis labai nenorėjo jokio dėmesio. Tačiau priėjęs pilotas nusišypsojo ir pasakė : “Leiskite man paspausti Jums ranką.  Danny atsegė saugos diržą, atsistojo ir paspaudė jam ranką.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

“Aš kadaise buvau pilotu kariuomenėje. Kadaise mane kažkas taip pat pavaišino pietumis. Tai buvo labai gražus poelgis, įstrigęs mano atmintyje visam gyvenimui.”

Danny negalėjo patikėti tuo, kokį atsaką sukėlė jo nedidelis geras darbas. Kai jis ėjo į lėktuvo priekyje esantį tualetą, nepažįstamasis, kuris viską matė, davė jam 25 dolerius. Kitas keleivis į jo marškinių kišenę įdėjo dar 50 dolerių, kai visi buvo bagažo atsiėmimo skyriuje oro uoste. Išeidamas iš terminalo Danny pamatė grupelę kareivių, laukiančių savo transporto.

Asociatyvi nuotrauka

Jis priėjo prie jų, davė jiems tuos 75 dolerius ir paprašė jų pasistiprinti dar, nes jų laukė dar ilgas kelias iki bazės. Visi tą dieną paliko oro uostą pilnomis širdimis meilės ir pasitenkinimo. Žmonės tyliai mintyse pasimeldė už tuos 10 vaikinų su viltimi, kad jie saugiai ir greitai grįš iš tarnybos karo zonoje.

Asociatyvi nuotrauka

Visi tą dieną prisiminė, kad karo veteranas yra tas žmogus, kuris vieną kartą gyvenime ant kortos pastatė viską, ką jis turi brangiausia – savo gyvybę. Šie žmonės eina kovoti už tėvynę nežinodami, ar sulauks tos dienos saulėlydžio. Danny pasijuto nors šiek tiek geriau, kadangi gavo galimybę parodyti jiems savo pagarbą. 

Reklama