Skip to main content

Vyras pamatė keliu ėjusį vaiką, dėvintį sudriskusius drabužius. Jis pakalbino berniuką ir sužinojo labai skaudžią jo paslaptį

Gyvenime yra akimirkų, kurių metu mes galime ištiesti pagalbos ranką tam, kam to labai reikia. Nemažai žmonių aplink mus kenčia, tačiau tikrai ne daugelis išdrįsta paprašyti pagalbos. Vienas vyras Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) yra vadinamas slaptuoju Kalėdų seneliu, dirbančiu ištisus metus.

Reklama

Bi Phakathi slapyvardžiu prisistatantis vyras ne tik padeda tiems, kas jo prašo pagalbos, tačiau ir pats įdėmiai ieško žmonių, kuriems akivaizdžiai reikėtų paramos. Šis geradaris nufilmuoja savo padarytus gerus darbus, tačiau milijonai jo sekėjų nežino nei jo tikrojo vardo, nei kaip jis atrodo. Phakathi pasirenka daryti gerus darbus anonimiškai.

Vieną dieną vyras pastebėjo greitkeliu einantį berniuką. Jis pakvietė jį į pašonę ir paklausė, kodėl jis dėvi tokius batus.

 

Berniukas ant savęs turėjo tik marškinėlius, šortus ir senus batus, į kuriuos vaikas buvo įsispyręs kaip į šlepetes.

“Ilga istorija…” – atsakė berniukas, tačiau vyrui to neužteko. Jis panoro jam padėti, tad geradaris paprašė jam papasakoti viską, kas jam nutiko. Paaiškėjo, kad berniukas yra našlaitis ir visai neseniai jis glaudėsi draugo namuose.

Reklama

Tačiau ten jis nebuvo laukiamas svečias, nes draugo tėvai jį išvarė iš namų taip, kaip jis stovėjo. Jis net nespėjo pasiimti savo geresnių batų, tad užsimovęs ką rado išbėgant, jis iškeliavo pėsčiomis pas kitą draugą už keliolikos kilometrų kitame mieste. Berniukas, prisistatęs Rego vardu, net nežinojo, kiek valandų jis jau eina pėstute.

Reklama

Tačiau jis ėjo su viltimi prisiglausti pas kitą draugą. Su savimi Rego neturėjo absoliučiai nieko ir buvo akivaizdu, kad jis ne tik niekam nereikalingas, tačiau ir nežino, kaip išgyvens sekančią dieną. Geros širdies vyras negalėjo palikti šio našlaičio likimo valiai, tad pasikvietė jį į artimiausią prekybos centrą apsipirkti.

Kartu jie apėjo net keletą parduotuvių ir nupirko absoliučiai visko, ko jam trūko. Kelnių, džinsų, batų, kojinių, marškinėlių ir kepuraitę. Video įraše buvo skaudu girdėti, kad berniukas net nežino savo dydžių, nes jam niekada neteko pirkti naujų drabužių sau. Po aktyvaus apsipirkimo Phakathi ir Rego nuėjo papietauti.

Reklama

Berniuko veide pirmą kartą pasirodė šypsena, nes jo kelyje pirmą kartą atsirado žmogus, kuris parodė, kas yra paprastas gerumas. Prieš atsisveikinant vyras davė savo telefono numerį ir liepė Rego nusipirkti sau telefoną ir paskambinti jam bei pranešti, kad jis saugus ir turi kur apsistoti. Phakathi pažadėjo, kad jei Rego prireiks dar pagalbos, jis nedvejodamas ją suteiks.

Reklama

Geradaris davė jaunuoliui pakankamai pinigų kelionei ir naujam telefonui ir palydėjo jį iki autobuso. Tą akimirką Rego nė neįsivaizdavo, kad jis susipažino su žmogumi, kurio gyvenimo misija yra padėti kitiems. Bi Phakathi yra pagarsėjęs PAR žmogus, kurio tikrojo vardo ar veido nežino niekas, tačiau jo nufilmuoti geri darbai įkvepia ir sujaudina milijonus žiūrovų internete visame pasaulyje.

Vyras padėjo jau šimtams benamių ir vargo ištiktų žmonių, tačiau visą tai jis padarė išlaikydamas pilną anonimiškumą ir neatkreipdamas į save asmeniškai jokio dėmesio. Labai tikėtina, kad tą dieną padėjęs Rego, Phakathi padarė kur kas didesnę įtaką jam, nei tiesiog nauji drabužiai ar pinigai.

Širdį suspaudžiantis Phakathi vaizdo įrašas su berniuko istorija:

Reklama