Skip to main content

Drąsus gelbėtojas išgelbėjo gyvybę skendusiam vyrui. Netrukus jaunuolis iš darbdavio išgirdo tai, kas jį tiesiog šokiravo ir sukėlė tikrą visuomenės pasipiktinimą

Gelbėtojų darbas yra kone pati garbingiausia profesija. Įvairių sričių profesionaliai treniruoti vyrai ir moterys kasdien užtikrina daugybės žmonių saugumą, tuo pat metu dažnai rizikuojant ir savo pačių gyvybėmis. 21-erių Tomas Lopez mylėjo savo darbą viename iš Floridos paplūdimių, kuriame vaikinas dirbo gelbėtoju.

Reklama

Puikios fizinės sveikatos plaukikas visada juto, kad jo gebėjimai gali būti panaudoti geriems tikslams. O kas gali būti garbingiau nei gelbėti gyvybes. Vieną dieną budėdamas savo poste jis pamatė skęstantį vaikiną. Jis buvo kiek toliau nuo Tomas buvimo vietos, tačiau vaikinui nekilo jokių abejonių ir jis akimirksniu puolė greičiausiai bėgti į skenduolio pusę.

Laimei, jis išgelbėjo nelaimėlį, nes laiku priplaukė prie jo ir išlaikė jo kūną virš vandens likus sekundėms iki blogiausios baigties. Tomas buvo laimingas tą dieną pasitarnavęs kažkam, tačiau užbaigus darbo pamainą jo viršininkas pasitiko jį ne su pagyrimu, tačiau su visiškai kitokia nuotaika. Pildydamas dienos įvykių ataskaitą vaikinas išgirdo tai, ko jis nė neįsivaizdavo išgirsiant.

Reklama

Jauną vaikiną viršininkas nusprendė atleisti dėl taisyklės pažeidimo. Pasirodo, skenduolis buvo už Tomas darbo zonos ribų, todėl jis neturėjo teisės bėgti jo gelbėti ir palikti savo paplūdimio ruožą be priežiūros. Ši žinia tiesiog pribloškė vaikiną, kuris darė tai, kas buvo dėstoma jo apmokymuose – gelbėti gyvybes.

Reklama

Šokiruotas dėl šios naujienos Tomas neturėjo kito pasirinkimo, tik palikti savo darbovietę susirinkus visus savo daiktus. Vaikino kolegos sužinoję apie įvykio baigtį tiesiog išsižiojo, nes tai buvo protu nesuvokiamas elgesys. Taip, taisyklės egzistuoja ne veltui, tačiau yra atveju, kurie taisyklėms nėra paklausūs.

Šį kartą Tomas negalėjo tiesiog ramiai stebėti, kaip žmogų pasiglemžia vandenynas. Tą dieną darbdavys nė neįsivaizdavo, kaip jo poelgis su Tomas jam stipriai atsirūgs. Kartu su Tomas iš savo darbų išėjo net 9 kiti gelbėtojai, kurie solidarizavosi su nubaustu vaikinu ir nusprendė parodyti, kad taisykles, kurios yra absurdiškos, laikas keisti.

Reklama

Netrukus visa ši istorija pradėjo skambėti per visus žinių kanalus, kur vėl ir vėl visi nustebdavo, kad gelbėti gyvybę tą dieną Tomas buvo draudžiama. Tačiau geriausias atpildas už save pastovėjusiam vaikinui buvo miesto mero apdovanojimas jam ir kitiems darbą palikusiems gelbėtojams.

Reklama

Taip pat tą dieną vaikinui  asmeniškai už pagalbą padėkojo pats skendęs jaunuolis iš Estijos, kuris tą dieną buvo per plauką nuo mirties. Netrukus smūgį gavo ir buvę vaikino darbdaviai, kurių paslaugų miestas tiesiog atsisakė. Dabar paplūdimius prižiūri kita kompanija, kuri su malonumu pasiūlė darbą drąsiems jaunuoliams ir pažadėjo lanksčias sąlygas ir taisykles.

Taip, mūsų visas pasaulis nebūtų toks, koks jis yra be konkrečių taisyklių ir normų, kurių kiekvienas iš mūsų privalome laikytis. Tačiau kai ant kortos yra žmogaus gyvybė, jokios taisyklės ar jokia biurokratija neturėtų stoti kelyje į pagalbą. 

Reklama