Skip to main content

Gausios medikų pajėgos bandė išgelbėti į kraupią avariją patekusio vyro gyvybę. Tačiau tada vienas gydytojas padarė tai, kas šokiravo visus jo kolegas

Avarija, į kurią pateko 47-erių John O’Brien iš Jungtinės Karalystės, būtų niekuo neypatinga ir net neviešinama žiniasklaidoje, jei ne drąsių gelbėtojų poelgis įvykio vietoje. John važiavo motociklu, kai netikėtai rėžėsi į priešais išvažiavusį automobilį.

Reklama

Avarija iš tiesų buvo kraupi, aplink John buvo išbarstytos dužusio motociklo detalės, o pats vyras buvo be sąmonės. Be daugybinių kaulų lūžių, jis patyrė ir širdies smūgį. Nors paramedikai į įvykio vietą atvyko labai greitai, John širdis neplakė, tad jam reikėjo visų medikų pastangų. Tiesą pasakius, pačių medikų kraujas stingo venose matant, kad John širdis nepradeda vėl plakti.

Netrukus paramedikų komandą papildė specialus medikų sraigtasparnis ir gaisrininkų pastiprinimas. Už John gyvybę kovojo dešimtys profesionalų. Tarp jų buvo ir gydytojas Mark Forrest, kuriam prarandant visas viltis kilo beprotiška idėja. Už tolimesnius savo veiksmus jis galėjo laisvai prarasti savo darbą ir daugiau niekada nebebūti gydytoju.

Reklama

Visą savo ir John likimą jis pastatė ant kortos. Gydytojas Forrest nusprendė ten pat vietoje atlikti sudėtingą atvirą širdies operaciją. Jis perpjovė John krūtinę ir atlaisvindamas vietos tarp širdies ir krūtinės ląstos, toliau darė širdies masažą, bet jau vyro viduje. Tai buvo neįtikėtina, tačiau mediko žingsnis buvo sėkmingas ir John širdis netrukus pradėjo plakti ir išlaikė labai stiprų ir stabilų ritmą.

Reklama

Sraigtasparniu išgabentas nukentėjusysis vėliau ligoninėje buvo vėl paguldytas ant operacinės stalo tam, kad užbaigti ant kelio pradėtą operaciją. Atgavusiam sąmonę vyrui buvo svarbu tik tai, ar jis po poros mėnesių sugebės nuvesti savo dukrą jos vestuvių dieną prie altoriaus.

Nepaisant daugybinių kaulų lūžių ir trumpo išėjimo į dausas sustojus širdžiai, John ne tik ištekino dukrą, tačiau praėjus 7 mėnesiams po avarijos nusprendė, kad pats laikas atsidėkoti ir tiems, dėl kurių jis vis dar gyvas. John ir jį išgelbėjusio gydytojo susitikimas buvo labai jautrus. Visa gelbėtojų brigada net išspaudė po ašarą matant savo darbo pasekmes.

Reklama

Nors gydytojas Forrest rizikavo viskuo, įskaitant ir John gyvybe, išbandant kontraversišką metodą, visos priemonės pasiteisino. Du vyrai neslėpė džiaugsmo ir šypsenų, kai pagaliau galėjo paspausti vienas kitam ranką ir apsikabinti. “Atrodote kur kas geriau, nei pastarąjį kartą” – juokėsi gydytojas Forrest, sveikindamas išgelbėtą pacientą.

John iš visos širdies norėjo padėkoti už tai, ką jis dėl jo padarė. Būtent dėl savo unikalumo, ši istorija plačiai nuskambėjo žiniasklaidoje. Labai puiku, kad tokie medikai sulaukia pelnyto pripažinimo. 

Reklama