Skip to main content

Vyro netekusi moteris sutiko paaukoti sergančiam nepažįstamajam velionio inkstą. Praėjus 16 metų našlė gavo žinią apie vyrą, kurio gyvybę palaikė jos vyro dovana

Terri Herrington su vyru Bryan prie altoriaus prisiekė vienas kitam amžiną meilę, kol mirtis juos išskirs. Jie tikėjo, kad jų laukia ilgas ir nuostabus gyvenimas priešaky, tačiau nelaimingas atsitikimas vyro darbe sugriovė visas svajones.

Reklama

Nelaimingo įvykio darbe metu Bryan žuvo, o jam buvo tik 35-eri. Vyras buvo registruotas organų donoras, tad gavus Terri sutikimą, jo gyvybės netekusio kūno organai buvo panaudotos laukiantiems pacientams padėti. Tą kartą Bryan donacija padėjo net 4 žmonėms.

Vienas jų buvo Jeff Granger, kuriam atiteko Bryan inkstas ir dalis kasos. Jeff visą savo gyvenimą turėjo tvarkytis su pirmo tipo diabetu, tačiau po 30 metų ligos jo organizmo veikla staiga sutriko. Vyras net 4 metus praleido dializės kabinete ir laukė savo eilės donoro inkstui gauti.

Reklama

Sėkmingos operacijos metu Terri mylimojo inkstas suteikė naują šansą nepažįstamajam gyventi. Terri negalėjo sužinoti gavėjo vardo ištisus metus po operacijos, nes Floridoje galiojo tokie duomenų apsaugos įstatymai. Tačiau praėjus metams ji sugebėjo susisiekti su Jeff, kuris labai apsidžiaugė moters skambučiu.

Reklama

Nuo pat pirmo pokalbio jie juto, kad pažįsta vienas kitą visą gyvenimą. Terri, jos du vaikai ir Jeff tapo labai gerais draugais. Vaikai nuo mažumės žinojo, kad Jeff kūne yra dalelė jų tėvo. Terri taip pat suteikė daug džiaugsmo matyti sveikesnį žmogų, kuris toks buvo tik jos vyro aukos dėka.

Terri palaikė kontaktą ir su kitais vyro organų recipientais, tačiau kitaip nei kiti žmonės, Jeff gyveno netoliese, todėl jų draugystė buvo kur kas tvirtesnė. Būtent todėl kai Jeff vėl pasijuto blogai, jis iš karto apie tai pranešė savo draugei Terri.

Reklama

Moters širdis suvirpėjo iš sielvarto, nes jai grėsė prarasti vieną iš paskutinių jos vyro vis dar gyvų dalelių. Terri iš dalies dėl to ir buvo brangi draugystė su Jeff, nes ji juto savo vyro buvimą šalia. Tada moteris nusprendė žengti žingsnį, kurio Jeff tikrai nesitikėjo.

Reklama

Moteris pasiūlė savo inkstą vien tam, kad Jeff kūne esantis Bryan inkstas išliktų. Jeff iš pradžių nepatikėjo moters pasiūlymu, tačiau netrukus jis suprato, kad ji kalba visiškai rimtai. Po vyro netekties ji matė, kiek daug gyvybių išsaugo donorystės programos.

“Aš norėčiau, kad žmonės žinotų apie tai – būti organų donoru nieko nekainuoja. Nebūtina būti donoru esant gyvam. Tačiau nėra absoliučiai jokios prasmės užkasti į žemę organus, kurie gali kam nors išgelbėti gyvybę” – sakė našlė. Įkvėpta savo velionio vyro aukos Terri svajojo gyvenime tapti gyvu donoru.

Išsirutuliojusi situacija su Jeff parodė, kad jai iš tiesų lemta paaukoti savo inkstą vyrui, kurio organizme gyvas jos vyro inkstas. Visiško atsitiktinumo dėka Terri idealiai tiko tapti Jeff donore. Po sėkmingos antros inkstų transplantacijos Jeff jaučiasi it naujai gimęs.

Jo ryšys su Terri tapo dar gilesnis, nes jo kūne dabar veikia du vienos poros organai. Be abejonės Jeff neturi tinkamų žodžių, kurie išreikštų jo dėkingumą už Terri ir jos vyro auką. Tačiau mažų mažiausia, kaip jis gali atsilyginti, tai gyventi iš visos širdies ir džiaugtis kiekviena jam duota diena. 

Reklama