Skip to main content

Du žvejai jūroje išgelbėjo vienintelę gyvą nuskendusio laivo keleivę – 9-metę mergaitę. Praėjus 35 metams radijo laidoje vyrai sužinojo tai, kas juos pravirkdė

Desiree Rodriguez nuo pat vaikystės prisimena, kaip su šeima leido bent porą savaitgalių per mėnesį jūroje netoli Kalifornijos krantų. Tuomet buvusi 9-erių mergaitė nė neįsivaizdavo, kokį košmarą jai teks patirti. Po ilgos dienos Desiree užmigo ant stalo su savo 5-mete sese apatiniame denyje.

Reklama

Jų negilų miegą staiga nutraukė jų tėvo riksmas apie tai, kas laivas skęsta. Mergaitė ir visi likę jos šeimos nariai privalėjo šokti iš skęstančio laivo ir viduryje tankaus rūko ir tamsos plūduriavo šaltame Ramiojo vandenyno vandenyje. Nors visa situacija buvo išties kraupi, Desiree labai nesijaudino, nes tikėjo, kad juos kas nors išgelbės.

Galima sakyti, kad jos nusiteikimas jai suteikė papildomos jėgos, kuri ją palaikė gyvą iki paskutiniųjų. Mergaitei teko matyti kaip vienas po kito jos šeimos nariai arba miršta šalia, arba yra nunešami srovių. Ilgainiui vandens paviršiuje liko tik Desiree ir jos teta, kuri netrukus taip pat pasidavė.

Reklama

Mergaitė praleido šaltame vandenyje 12 valandų, kai jau beveik be sąmonės ją rado visiškai atsitiktinai šalia praplaukęs žvejų laivas. Tą dieną du jaunuoliai Paul Strasser ir Mark Pisano puolė į ledinį vandenį ir ištraukė žuvusiuosius iš vandens. Kai jie griebė už Desiree gelbėjimosi liemenės, juos ištiko malonus šokas, nes gyvybės ženklų nerodžiusi mergaitė tiesiog krūptelėjo ir atskleidė visiems, kad ji dar gyva.

Reklama

Desiree buvo nugabenta iki kranto ir paskui į ligoninę, kur ją gydė nuo išsekimo ir hipotermijos. Daugiau Paul ir Mark mergaitės nematė, tačiau visą gyvenimą prisiminė tą lemtingą 1986-ųjų gegužės dieną, kai jų keliai lemtingai susikirto. Praėjus 35 metams du vyrai ir toliau buvo geriausi draugai ir toliau užsiima žuvininkyste.

Būtent dėl savo profesijos jie buvo pakviesti į radijo laidą, kurioje tarp kitų pokalbių apie žvejybą jie užsiminė apie seną ir baisią gelbėjimo istoriją. Laidos vedėjas buvo taip sužavėtas šių vyrų žygdarbiu, tad panoro surasti jų išgelbėtą mergaitę, kurios žvejai bandė prieš keletą metų nesėkmingai ieškojo. Laimei, vienas iš laidos klausytoju buvo žmogus, pažinojęs Desiree ir kadaise girdėjęs iš jos pačios lūpų apie patirtą traumą vaikystėje.

Reklama

Šis klausytojas ir buvo tarpininkas, padėjęs laidos vedėjui suorganizuoti lemtingą trijų žmonių susitikimą. Tačiau vyras panoro padaryti staigmeną. Jis pakvietė Desiree i studiją, tačiau ją pristatė visai kitu vardu. Paul ir Mark buvo apgauti, nes jie galvojo, kad moteris studijoje yra ispanų televizijai dirbanti vertėja, kuri nori sukurti siužetą televizijai ispanų kalba.

Reklama

Beveik 10 minučių Mark ir Paul pasakojo apie lemtingą gelbėjimo dieną, parodė daugybę laikraščio iškarpų apie įvykį, savo apdovanojimus už drąsą. Tačiau laidos vedėjas negalėjo ilgiau laukti ir atskleidė vyrams, kad priešais juos sėdi ta pati Desiree, kurią jie prieš 35 metus išgelbėjo.

Netrukus visų akyse žibėjo ašaros, o Mark ir Paul buvo visiškame šoke. Jie nė truputį nesitikėjo taip greitai ir lengvai surasti Desiree. Tačiau jie buvo laimingi matydami, kad jų vieną kartą vieną kraupią dieną matyta mergaitė užaugo nuostabia moterimi.

Vyrai dar ilgą laiką negalėjo atsikvošėti dėl tokios netikėtos, tačiau ypatingos staigmenos. Tą dieną Desiree galėjo pagaliau irgi asmeniškai padėkoti dviems jos gelbėtojams, kuriuos nuo tos dienos mergina vadino savo angelais sargais. Ilgus metus mergina irgi galvojo apie ją išgelbėjusius žmones.

Kadangi Paul ir Mark Desiree apibūdina beveik kaip savo vaiką, kurį jie kadaise išgelbėjo iš mirties nasrų, Desiree taip pat tikisi, kad jiems pavyks palaikyti ryšį ilgam.

Lemtinga tiesos akimirka nuo 9 minutės:

Reklama