Skip to main content

Gindama žaginamą dukrą, moteris to nenorėdama nužudė vieną iš trijų prievartautojų. Kai moteris stojo prieš teisėją už nužudymą, ji išgirdo 4 lemtingus žodžius

Pietų Afrikietė Nokubonga Qampi vieną naktį nubudo nuo telefono skambučio. Jai vidury nakties skambino netoliese gyvenanti kaimynė, kuri išgirdo, kad jos 27-erių dukra Siphokazi netoliese yra žiauriai prievartaujama net 3 vyrų. Juos gerai pažinojo visas kaimas. Tikriausiai nesunku įsivaizduoti, kad mama iš karto puolė bėgti gelbėti savo dukros.

Reklama

Artėdama prie tos vietos ji jau girdėjo dukros riksmus. Įsiveržusi į įprastai negyvenamą namelį ji pamatė sumuštą ir raudančią savo dukrą ant žemės ir aplink stovėjusius ją 3 vyrus be kelnių. Visi laukė savo eilės pasinaudoti mergina. 56-erių moteris labiausiai bijojo dėl dukros gyvybės.

Ji žinojo, kad atlikę savo gašlius reikalus jie galėjo ją nužudyti tam, kad niekas nesužinotų apie jų nusikaltimą. Dabar toks pats pavojus grėsė abiems moterims, tačiau Nokubonga atbėgo gelbėti dukros apsiginklavusi peiliu. Vyrai, kaip ji ir numanė, puolė ir ją, tačiau ginkluota moteris sugebėjo sunkiai sužaloti visus žagintojus.

Reklama

Ji to nesiekė, tačiau vienas iš jų mirė vietoje. Vėliau kaimynams iškvietus policiją, buvo suimti sunkiai sužaloti du žagintojai ir ta pati mama, gynusi savo dukrą. Nors Pietų Afrikoje istorijos apie žaginimus labai retai kada yra rodomos per televiziją, ypatingai dėl tokių nusikaltimų dažnumo, šis atvejis buvo kitoks.

Reklama

Apie įvykį kalbėjo visi žiniasklaidos kanalai ir be abejonės vyko diskusija dėl Nokubonga likimo. Moteris darė tai, ką tikriausiai padarytų bet kuri kita mama, kuriai apginti savo vaiką yra visada pirmoje eilėje. Be abejonės, ji taip pat padarė nusikaltimą, tačiau visos šalies akys ir ausys buvo nukreiptos į tai, kaip su dukrą gynusia mama pasielgs teisėjas.

Tuo tarpu visoje šalyje pradėjo vykti moterų judėjimai, palaikantys Nokubonga išteisinimą. Šiai moteriai net buvo duota pravardė – “Mama liūtė”. Juk moteris ir iš tikrųjų apgynė savo vaiką bet kokia kaina, kaip ir liūtė į skutelius sudraskytų bet ką, kas kelia pavojų jos jaunikliams. Atėjus teismo dienai, Nokubonga meldėsi. Ji žinojo, kad už nužudymą ji gali sėsti į kalėjimą ilgam.

Reklama

Prasidėjus posėdžiui, ji buvo pakviesta atsistoti. Moteris išgirdo žodžius, nuo kurių jai pasidarė net silpna. “Kaltinimai jums buvo panaikinti – pasakė teisėjas, išteisinęs moterį. Per visą šalį nuvilnijo džiaugsmo banga, nes pagaliau nors vieną kartą moterys pajuto, kad teisėsauga ir teisingumas kartais gali būti įvykdytas.

Reklama

Viso teismo proceso metu iš visos šalies moteriai plūdo palaikymas ir piniginės aukos, skirtos visoms teisinėms išlaidoms padengti. Laimei, surinkta milžiniška suma galėjo būti skirta mamos ir dukros gerbūviui pagerinti, nes ir advokatas atsisakė imti iš šios šeimos užmokestį.

Nors abi moterys patyrė sunkią traumą nuo šios skaudžios patirties, jos viltingai žiūri į ateitį ir tikisi, kad jų gyvenime tokie pavojai nepasikartos. Nors teisėjams prireikė dar net vienerių metų, tačiau galiausiai du likę gyvi prievartautojai buvo nuteisti 30 metų kalėjimo. Šiai šaliai, kurioje įvykdoma apie 110 išprievartavimų per dieną, dar reikia nueiti ilgą kelią teisingumo link. Tačiau ši istorija visiems pietų afrikiečiams paliudijo, kad viltis dar neprarasta.

Reklama