Skip to main content

Internete plinta nauja nušlifuotų dantų mada. Stomatologai perspėja, kas laukia šios mados aukų po 10 metų

Mados internete paskutiniu metu plinta it ugnis sausą vasaros dieną. Įvairūs iššūkiai skirti labdarai, įvairūs juokeliai, kuriuos stengiasi visi atkartoti – tai tik maža dalis interneto turinio, kuris auga su kiekviena diena. Tas pats vyksta ir su madomis ir trendais.

Reklama

Tačiau tai, kuo pasidalino pastaruoju metu žymūs Jungtinės Karalystės influenceriai,  tiesiog šokiravo. Viena skandalingiausių JK merginų Katie Price rugpjūtį su savo sekėjais pasidalino savo dantų tvarkymo procedūromis, kurias mergina atliko Turkijoje.

Būtent po to, kai Katie pasidalino šokiruojančiomis savo dantų nušlifuotomis nuotraukomis ir video, kiti žmonės irgi pasidalino savo šypsenų pokyčiais. Ši mada net turi savo grotažymę – Turkijos dantys (angl. Turkey teeth).

Reklama

Asmenys, norintys baltos holivudinės šypsenos keliauja į Turkiją ieškodami pigesnių stomatologo paslaugų. Kad ir kaip žavingai atrodytų baltos ir lygių vienodų dantų šypsenos, tačiau profesionalius stomatologus tokie pokyčiai tiesiog šokiruoja.

Reklama

Viena didžiausių problemų yra ta, kad šie žmonės, kai pasakoja apie savo procedūras, dažnai suklaidina savo sekėjus. Pavyzdžiui, Katie Price sakė, kad dengs dantis laminatėmis, tačiau jos video buvo akivaizdu, kad jai iki šokiruojančio lygio nušlifuoti dantys yra ruošiami karūnėlėms.

Egzistuoja milžiniškas skirtumas tarp dantų laminačių ir dantų karūnėlių – pastarosios dedamos tik ekstra atveju. Karūnėlėmis dengiami dantys tada, kai natūralus dantis yra smarkiai pažeistas, labai sulūžęs arba miręs (be nervo).

Reklama

Tačiau kai žmonės keliauja pas mažiau atsakingus specialistus Turkijoje ir sugadina šlifuojant sveikus dantis – laukia tik katastrofa. Laminatėms ar estetiniam plombavimui įprastai dantis nušlifuojamas arba vos vos, arba išvis nepaliečiamas. Geri dantų gydytojai iš karto pastebėjo, kad merginos dantys yra per daug nušlifuoti ir ateityje jos laukia dantų protezai.

Reklama

Kodėl tai pavojinga?

Problema ta, kad kai žmogaus natūralus dantis taip invazyviai yra nušlifuojamas beveik iki nervo, jam nebelieka natūralios apsaugos. Tokie dantys turės neišvengiamų komplikacijų ateityje, o po 10-15 metų šie sutaupyti norėję asmenys išleis daug kartų didesnes sumas žalai atitaisyti. Baisiausia, kad tokioms procedūroms pasiryžta labai jauni žmonės, kuriems jų natūralūs dantys dar tarnautų ilgus metus.

Būtent todėl, kai šis trendas pasirodė viešojoje erdvėje, profesionalūs gydytojai pajautė pareigą apšviesti visuomenę dėl jų laukiančio pavojaus. Juokingiausia tai, kad pati Katie Price po kelių savaičių pranešė savos sekėjams, kad jos nauji dantys nesilaiko ir net iškrenta. Ne veltui sakoma – godus moka du kartus. Tačiau šiuo atveju tokie pavojingi sprendimai kažką gauti greitai ir pigiai atsilieps ateityje ne tik kišenei. 

Reklama