Skip to main content

Jauna pora buvo sugniuždyta sužinojus, kad jų kūdikis gimęs neišgyvens nei dienos. Tačiau jie apstulbo išgirdę unikalų gydytojo pasiūlymą, kuris visiems atėmė žadą

Krysta ir Derek draugystė užsimezgė degalinėje, kurioje mergina dirbo. 23-ejų mergina susipažino su 26-erių Derek darbo metu, tačiau ji nesitikėjo, kad iš tiesų rado savo sielos draugą. Jaunos poros santykiai rutuliojosi dideliu greičiu, nes nieko nelaukdami po poros mėnesių jie pradėjo gyventi kartu.

Reklama

Du jaunus žmones siejo dar vienas ir tas pats troškimas – sukurti šeimą, susilaukti vaikų. Tai buvo sąmoningas ir planuotas poros sprendimas ir tikslas, tačiau jie nė neįsivaizdavo, kokius sunkumus jiems yra paruošęs likimas. Pastojusi pirmą kartą Krysta patyrė persileidimą po 10 savaičių. Nors pora buvo sugniuždyta dėl netekties, tačiau jie buvo pakankamai pasiryžę bandyti dar kartą.

Kai Krysta pastojo vėl, jų džiaugsmas ir optimizmas vėl grįžo ir šį kartą jie tikėjosi paties geriausio. Nėštumas progresavo be didelių problemų. 16-tą nėštumo savaitę pora sužinojo kūdikio lytį – jų šeimą turėjo papildyti mergaitė, kuriai jie iš karto žinojo vardą – Rylei. Pora nepaprastai laukė mažylės Rylei pasirodymo jų gyvenime, ypač po išgyvento persileidimo.

Reklama

Jie jaudinosi, bet tikėjo, kad šįkart viskas bus gerai, iki kol 18-tą nėštumo savaitę jie sužinojo baisią naujieną. Atlikus genetinius tyrimus gydytojai turėjo įtarimą, kad mažylei yra kažkas negerai. Vėliau tiksliai buvo nustatyta, kad mažylės smegenys yra neišsivysčiusios ir nepadengtos kaukole. Šansų išgyventi tokie kūdikiai praktiškai neturi, o jų gyvenimo trukmė varijuoja nuo 5 minučių iki kelių dienų.

Reklama

Pora buvo sugniuždyta, sužinojus šią diagnozę ypač po praeities skausmo, kurį patyrė po pirmojo persileidimo. Pradžioje mamą iškvietė tyrimams, nes daktarai įtarė kitą stuburo neišsivystymo problemą. Gydytojo kabinete mergina pastebėjo keistą seselės elgesį ir ypatingą dėmesį apžiūrint mažylės galvą.

Tada Krysta išgirdo sužinojo, kas Rylei yra. Tai buvo anencefalija – neurologinis sutrikimas, kuris sutrikdo smegenų vystymąsi, o kūdikiai dažniausiai gimsta su deformuota kaukole ir smegenimis išorėje. Galima tik įsivaizduoti, kokį siaubą ir skausmą turėjo išgyventi ši jauna pora ir vėl. Tačiau netrukus gydytojo išvardytos išeitys pribloškė porą ir privertė juos labai susimąstyti.

Reklama

Medikai galėjo dirbtinai iššaukti gimdymą 18 savaitės metu, kas automatiškai tiesiog reikštų vaikelio mirtį ankstyvoje vystymosi stadijoje. Tačiau Krista buvo pasiūlyta tęsti nėštumą. Vaikai, gimę su anencefalija išgyvena nuo kelių minučių iki kelių dienų. Bet kokiu atveju mažoji Rylei nepatirs ką reiškia užaugti, tad tėvams buvo iškelta milžiniška moralinė dilema.

Reklama

Gydytojų teigimu, jei jie leistų Rylei ir toliau augti jos mamos įsčiose, po gimimo jie galėtų pabūti nors keletą valandų su dukra ir pamatyti jos veidą. Po neišvengiamos Rylei mirties jos organai galėtų išgelbėti ne vieną kitų kūdikių gyvybę. Po trumpų apmąstymų pora nusprendė pasirinkti tęsti nėštumą ir jų mažylės trumpą gyvenimą būtina įamžinti tokia forma – pagalba kitiems kūdikiams suteikiant jiems antrą šansą gyvenimui.

Nors jie negalės savo vaikelio parsivežti namo, jie suteiks šansą tą padaryti kitoms šeimoms. 2018-ųjų gruodžio 24 dieną pasaulį išvydo Rylei, svėrusi 2.7 kg ir 48 cm ūgio. Gydytojai neįsivaizdavo, kiek jauna pora turės laiko su savo dukra. Viena buvo aišku – namo jie jos neparsiveš. Kai Rylei išgyveno pirmą valandą, gydytojai buvo užgniaužę kvapą ir laukė blogiausio.

Tačiau Krysta ir Derek nuostabai, jų mažylė buvo kur kas stipresnė, nei visi manė. Netrukus Krysta turėjo galimybę pamaitinti mažylę krūtimi, stebėti jos juokingas ir mielas veido išraiškas, laikyti savo pirštus mažylės rankose, kurios tvirtai buvo suspaustos. 

Tėvai praleido absoliučiai kiekvieną akimirką su jų kūdikiu, dalinosi begaline meilę kurią jie pajautė priglaudus Rylei prie krūtinės. Visų nuostabai, Rylei išgyveno rekordinį tokios būklės vaikams laiką. Mažylė mirė prieš pat naujuosius, nustebinusi tiek gydytojus tiek tėvus tuo, kad išgyveno net savaitę. 

Jos mažos širdelės vožtuvai buvo paaukoti dviems kūdikiams, o jos plaučiai buvo paaukoti moksliniams tyrimams, siekiantiems nustatyti šio baisaus neurologinio sutrimimo priežastims ir galimai prevencijai. Rylei gyvenimas buvo labai trumpas, bet jo dėka ji paliko nemažą pėdsaką daugelio gyvenime. 

 

Reklama