Skip to main content

Kasmet gimtadienio proga tėvas sūnui dovanojo po butelį viskio. Po 28 metų ši kolekcija padėjo jam įsigyti namą

Nuo Matthew Robsono gimimo 1992 metais tėvas jam dovanodavo po butelį vieno salyklo viskio „Macallan“ gimtadienio proga. Tačiau, tai darė su viena sąlyga – sakė niekam neatidarinėti šių viskio butelių ir jų negerti. Iš viso tėvas per tuos metus išleido apie 5000 svarų (5,5 tūkst. eurų) 28 buteliams viskio. Manoma, kad ši kolekcija šiandien verta apie 40 tūkstančių svarų (44 tūkst. eurų).

Reklama

Pats sūnus sako, kad vargu, ar tai buvo gera dovana vaikui tuo metu, ir jis nelabai to suprato. Tačiau, šiandien jis yra be galo dėkingas tėvui už šį jo sumanymą.

„Tai gaudavau dovanų per kiekvieną savo gimtadienį ir žinojau, kad taip bus visada, manęs tai nebe stebino. Tik visada maniau, kad tai keista, tačiau visada laikiausi tėvo nurodymų, kad niekada jų neatidaryčiau. Pasitikėjau juo ir laikiau, kaupiau kiekvieną viskio butelį.“ – pasakoja Matthew.

Tėvas pasakoja, jog buvo įdomu kasmet dovanoti sūnui po butelį viskio ir laukti, kada Matthew sueis 18 metų, kad tada jis galėtų su juo daryti ką tik nori. Savaime suprantama, berniukas gaudavo ir kitokių gimtadienio dovanų, tačiau kasmetinė viskio tradicija niekada nenutrūko.

Reklama

„Macallan“ viskis tapo itin populiarus kolekcionierų tarpe, tad tėvas su sūnumi tikisi, kad šią beveik unikalią kolekciją pavyks parduoti už solidžią sumelę. Jie parodė šią kolekciją viskio brokeriui Markui Littleriui, kuris puikiai ją įvertino. „Macallan“ viskio kaina per pastaruosius 10 metų šoktelėjo į viršų, o tokios didelės kolekcijos jis dar nebuvo matęs. Viskiu daugiausia pradėjo domėtis klientai iš Azijos ir Niujorko. Galiausiai kolekcija rado pirkėją, ji buvo parduota už 44 tūkst. svarų (daugiau, nei 48 tūkst. eurų) ir sūnus turėjo pradinį įnašą namui.

Kiekvienas butelis buvo su originalia dėžute.
Kiekvienas butelis buvo su originalia dėžute.
Reklama

Tais laikais viskis dar nebuvo vertinamas kaip gera investicija, bet per pastaruosius 10-15 metų tai pasikeitė. Tėvas Petė neslepia, jog tai buvo šiek tiek rizikingas, sėkmės reikalas, tačiau visada tikėjo savo idėja.

Reklama