Skip to main content

Menininkai sukūrė trumpą animacinį filmuką apie tėvų ir vaikų santykius. Niekas to nesitikėjo, bet tai tapo geriausiu filmuku apie auklėjimą

Vos pasaulį suprasti pradedantys vaikai neretai jau yra įtraukiami į nenuilstantį pasaulio skubėjimą. Jau nuo mažų dienų mokomasi atlikti savo pareigas, laikytis taisyklių, vadovautis tradicijomis ir veikti pagal seną sistemą.

Reklama

Taip gyvena ir daugybė žmonių, kurie nuo mažumės įsisuka į nelaimingą rutiną darant kažką, kas mums yra nemalonu. Mes dirbame nemylimus darbus, gyvename su nemylimais žmonėmis ir tuo pačiu metu visą tai perduodame ir savo vaikams. Filmukas “Panašūs” (angl. “Alike”) gimė tam, kad pažiūrėti į seną visuomenės problemą iš šono, vaizdiniu, suprantamu tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.

Filmuko pagrindiniai herojai yra tėvas ir sūnus, kasdien einantys į mokyklą ir darbą. Mažylio herojus akivaizdžiai buvo parodytas kaip kupinas gyvybės, smalsumo ir energijos kamuoliukas. Jo tėtis, dirbantis ofisinį nemėgstamą darbą praranda ne tik gyvenimo spalvas, tačiau ir savo kūno spalvą.

Reklama

Jis tampa pilka mase, tokia pačia kaip ir visi aplink. Su laiku, kartodamas tuos pačius veiksmus jis palaužia ir savo sūnų, kurio spalvos taip pat pradeda blukti. Sūnaus gyvybiškumas visada buvo ir tėvo gyvenimo aistros šaltinis.

Reklama

Tačiau su laiku užgesinama berniuko energija jau nebesuteikia džiaugsmo ir tėčiui. Ši šauni istorija yra tikrų tikriausias visuomenės atspindys. Tai puikus priminimas pažiūrėti į save, į tai, ką mes sąmoningai ir net nesąmoningai perduodame savo vaikams.

Pavadinimas “Panašūs” būtent tą ir simbolizuoja – mūsų vaikai yra mūsų atspindys. Norėdami iš vaikų geriausio, visada pradėti privalome nuo savęs.
Nuostabus filmukas apačioje:

Reklama