Skip to main content

Mergina neteko abiejų kojų vaikystėje po bombos sprogimo, tačiau tai jos nestabdo tapti olimpine čempione

17-metė sportininkė Haven Shepherd buvo vos 14 mėnesių kūdikiu, kai ji neteko kojų sprogus bombai. Mergaitei paaugus jai buvo papasakota, kad jos biologiniai tėvai nusprendė nusižudyti panaudojus bombą.

Reklama

Jos biologinę mamą ir tėtį siejo nesantuokinis romanas, tad pagal Vietname egzistuojančias socialines normas, jie negalėjo būti kartu. Jie nusprendė nusižudyti susisprogdinant. Laimei, mažylė išgyveno, tačiau ji patyrė labai didelę traumą ir neteko kojų.

Mergaitės biologiniai seneliai negalėjo pasirūpinti anūke, tad Haven buvo atiduota įvaikinimui. Kai jai buvo pusantrų metukų, mergaitę įsivaikino šeima iš Misūrio valstijos JAV.

Reklama

Shelly ir Rob Shepherd šeima visada buvo didelė – pora augino 6 biologinius vaikus ir visada dalyvavo laikinos globos programose suteikiant laikinus namus vaikams, kuriems to labai reikėjo. Tačiau vieną dieną vyras ir žmona priėmė sprendimą savo šeimą papildyti ir nusprendė įsivaikinti vaiką su negalia iš labai vargingos šalies.

Reklama

Taip susiklostė, kad Shelly turėjo draugę, kuri įsteigė labdaros organizaciją, glaudžiai dirbančią su vaikų su negalia namais Vietname. Štai tada pora sutiko savo būsimą dukrelę ir iš karto žinojo, kad jiems lemta būti kartu.

Nors jie bijojo to, kokie iššūkiai laukia jų auginant vaiką su negalia, tačiau mažoji Haven greitai jiems įrodė, kad bus nesudėtinga. Ji buvo aktyvi ir linksma mergaitė, kuri niekada nesijautė kažkuo išsiskirianti nuo kitų.

Reklama

Tada jos tėvai pasirūpino, kad mergaitė užaugtų kuo aktyvesnė. Taip Haven tapo profesionalia plaukike. Ji niekada nesigėdijo savo protezų ir visada norėjo tobulėti. Plaukimas yra jos aistra, todėl nenuostabu, kad mergina pasiekė nuostabių rezultatų.

Reklama

2020-ieji Haven turėjo būti lemtingi – ji turėjo dalyvauti atrankoje į Paraolimpines varžybas Tokijuje, tačiau dėl pandemijos žaidynės buvo nukeltos.

Jos užsispyrimas liko toks pat didelis, tad ji tęsia treniruotes artimųjų baseine. Mergina tikisi sėkmės patenkant į 2021-ųjų žaidynes, tačiau jos dienotvarkė net ir dabar yra labai užimta.

Haven taip pat pasirodė ir Tommy Hilfiger bei maudymukų kūrėjų Jolyn mados reklamose, tad mergina tikisi pasiekti daugiau ir modelio karjeroje.

Štai taip susiklostė mergaitės, kuri neturėjo išgyventi gyvenimas – viskas naujosios šeimos dėka. Kadaise likimo valiai palikta, šiandien ji įrodo visiems, kad nepaisant visų trūkumų, ji gali pasiekti daug daugiau nei iš jos tikimasi.
Video anglų kalba:

Reklama