Skip to main content

Miegančioji gražuolė realybėje: Moteris, komoje pramiegojusi daugiau, nei pusę savo gyvenimo

Buvimas komoje reiškia, kad jūsų gyvenimas sulaikomas bent porai dienų. Kartais tai gali trukti net metus ar dešimtmečius. O du žmonės komoje yra praleidę rekordinį ir sunkiai suvokiamą metų skaičių.

Pirmoji tokia buvo Čikagoje gimusi Elaine Esposito, kuri 1941 m. rugpjūčio mėn. būdama šešerių metų pateko į komą. Mergina išgyveno dar 37 metus, tris mėnesius ir 20 dienų. Ji mirė kaip Gineso rekordininkė 1978 m. lapkričio mėnesį.

Reklama

Šį įspūdingą rekordą sumušė mūsų istorijos herojė – Edwarda O’Bara. Mergina pateko į komą dar būdama vidurinės mokyklos mokinė, 16-os metų, 1970 m. sausio mėn. Paauglė, patekusi į diabetinę komą, joje praleido 42-ejus metus pergyvendama abu savo tėvus, mirė 2012 lapkritį. Ji yra ilgiausiai komoje išbuvusi moteris pasaulyje.

Ištisus gyvenimo metus praleidusi komoje ir būdama 59-erių mergina mirė savo namuose Majamyje, Floridoje. Nuo tada visur, kur buvo kalbėta apie merginą, ji buvo vadinama „Miegančiąja gražuole“.

Reklama

Pasakojama, kad vieną rytą mergina prabudo nuo stipraus skausmo, krečiančio visą kūną ir negalėjo nustoti drebėti. Tada ji nualpo ir jau pabudo kai buvo nuvežta į ligoninę.

Kartą prabudusi ji pasakė mamai: „Mamyte, prižadėk, kad manęs nepaliksi”. Motina nuramino ją sakydama, kad visada bus šalia. Ir tai buvo paskutiniai žodžiai.

Reklama

Daug metų mergina taip ir prabuvo komoje prižiūrima mamos, kuri visada buvo šalia ir specialistų, tiek ligoninėje, tiek namuose. Tačiau, Edwarda daugiau taip ir nepabudo.

 

Reklama