Skip to main content

Močiutė kasdien privalėjo nešioti ant rankų savo 13-metį neįgalų anūką pirmyn ir atgal stačiais laiptais. Vieną dieną moteris nustebo pamačiusi nepažįstamuosius savo kieme

Daugelis iš mūsų net nesuprantame to, kokia Dievo dovana yra galėti vaikščioti, lipti laiptais. 13-metis paauglys Kristian Brooker niekada gyvenime nepatirs to malonumo užbėgti pačiam laiptais aukštyn į močiutės namus, nes dar kūdikystėje jam buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius.

Reklama

Berniuku nuo mažų dienų rūpinasi jo močiutė Vinita, nes vaiko mama labai anksti Kristian gyvenime atsisakė jo nuleisdama rankas. Krikščionė močiutė negalėjo apleisti berniuko, tad savo gyvenimą ji paskyrė pastangoms suteikti kuo laimingesnį gyvenimą anūkui.

Ilgą laiką Vinita susitvarkė su iššūkiais, tačiau anūkui augant jos pečius užgulė vis didesnė našta. Kol berniukas buvo mažas, Vinita neturėjo problemų dėl jo transportavimo. Tačiau ūgtelėjusį neįgalų 13-metį nešti laiptais kasdien iš namų ir atgal yra ne tik labai sunkus, bet ir pavojingas veiksmas.

Reklama

Vinita kiekvieną kartą lipdama laiptais su Kristian rankose meldžiasi, kad nenugriūtų. Tačiau tai yra tik viena maža dalis viso kasdienio “ritualo”, kurį kantriai atlieka moteris. Visų pirma jai kasdien 11 laiptelių reikėjo pakelti ir nuleisti sunkų neįgaliojo vežimėlį.

Reklama

Vėliau, palikusi vežimėlį savo automobilyje ji eina pasiimti anūko. Įtvirtinus Kristian prie vežimėlio ji automobilyje vaikui duoda reikiamus vaistus, palaukia, ir tik tada sulaukia mokyklinio specialaus autobuso, kuris pasiima berniuką į mokymosi įstaigą.

Visas šis kasdienis ritualo vaizdas labai sujaudino bendruomenę. Tad moteriai nežinant, geraširdžiai žmonės sukūrė lėšų rinkimo puslapį, kuriame visi norintys galėjo paaukoti naujai rampai, be kurios močiutės namuose Kristian gyventi yra nesaugu. Labiausiai Vinita pergyveno dėl to, kaip reikėtų elgtis nelaimės, gaisro atveju.

Reklama

Kol jos namai neturėjo saugaus ir greito išėjimo jos neįgaliam anūkui, ji negalėjo ramiai miegoti. Tačiau vieną dieną viskas pasikeitė. Moteris prie savo namų pamatė grupę nepažįstamųjų, kurie per labai trumpą laiką pakeitė jos gyvenimą.

Reklama

Prie jos namų prisistatė vyras vardu Derek, kuris atstovaudamas vietinei bendrovei sutiko visus darbus padaryti nemokamai. Visos lėšos, kurias surinko dosni bendruomenė, dabar galės būti skirtos kitiems darbams namuose, kurių verkiant reikia Kristian gyvenimo patogumui. Vienas jų – neįgaliesiems tinkama vonia patogioms maudynėms.

Moteris buvo kupina džiaugsmo ir visus geraširdžius, prisidėjusius prie jos naštos palengvinimo, ji pavadino tikra Dievo dovana.  Vos per keletą savaičių Vinita jau galėjo pirmą kartą išstumti anūko vežimėlį be jokių svorių kilnojimų į lauką vos per porą minučių.

Šių džiaugsmingų akimirkų metu šalia jos buvo ne tik šeimos artimieji ir draugai, tačiau ir vietinių žinių reporterių komanda, be kurios įsikišimo šis projektas nebūtų įvykęs. Moteris įsitikino, kad Dievo ir žmonių gerumas yra begalinis, tačiau didžiausia laimė buvo matyti anūko šypseną, kuris kuo puikiausiai jautė, kaip pasikeitė dabar jo ir močiutės gyvenimas.  

Reklama