Skip to main content

Moteris kas naktį palieka kūdikio lopšelį lauke prie durų. Ji visus nustebino, kai paaiškino tokio elgesio priežastį

4 vaikų mama ir močiutė Catherine Lucre iš Australijos kas naktį palieka kūdikio lopšelį šalia savo durų. Tokiu elgesiu ji sukelia daug klausimų nepažįstamiesiems, tačiau sužinoję, kokie moters tikslai, dauguma nustemba, bet palaiko. 

Reklama

Catherine niekada nenorėjo atsisakyti ir palikti likimo valiai vieno iš savo 4 vaikų, tačiau ji supranta kitas moteris, kurios apie tai galvoja ir taip padaro. Ji supranta kitas mamas, kurios apleidžia savo naujagimius, nes Catherine kaip ir daugelis tokių mamų kažkada kentėjo nuo pogimdyvinės depresijos.

 Ji žino, koks tai pragaras galvoje, todėl ji nekaltina moterų. Catherine siekis yra duoti šansą kūdikėliui gyventi, todėl ji pati suteikia mamoms galimybę palikti kūdikius šalia jos durų, o ne kitoje nesaugioje aplinkoje. Visa Catherine veikla prasidėjo po to, kai jos apylinkėje dviejų savaičių laikotarpyje buvo apleisti du kūdikiai. Vienas buvo rastas kanalizacijoje, o kitas užkastas kopose.

Reklama

Deja, pastarasis neišgyveno, todėl Catherine užsidegė suteikti dar vieną saugų būdą anonimiškai atsisakyti savo kūdikio. Nors šalyje egzistuoja įstaigos, priimančios vaikus, tačiau įstatymai dažnai neleidžia išsaugoti anonimiškumo. Europoje turime gyvybės langelius, tad moters anonimiškumas yra labiau apsaugotas. Australijoje buvo sudėtinga be pėdsakų atsisakyti kūdikio, o tai savo ruožtu provokavo labai pavojingas situacijas, kai moterys palikdavo kūdikius bet kur ir likimo valiai.

Reklama

 “Aš nepalaikau, bet ir neteisiu tokių mamų. Mano tikslas yra saugumas vaikeliui, kuriam privalo būti duotas šansas gyventi” – apie savo veiklą sakė Catherine. Moteris įsteigė Facebook puslapį, kuris siūlo galimybę anonimiškai palikti savo nenorimą kūdikį jos namuose. Nuo tos dienos, kai Catherine įsteigė savo veiklą, prie jos prisijungė bent 600 tokių pačių moterų, kurios siūlo saugų kampelį nenorimiems kūdikiams.

Visi šie žmonės neprisiima atsakomybės auginti vaikų, tačiau jie veikia kaip saugūs tarpininkai tarp mamos ir socialinių institucijų. “Mano tikslai kai kuriems žmonėms atrodo keisti. Tačiau aš turiu tvirtą nuomonę apie vieną dalyką – dėl įvairių teisinių ir moralinių priežasčių moterys dažnai yra pastumiamos apleisti savo vaikus pavojingose vietose.

Reklama

Mano tikslas yra suteikti saugią vietą, kur kūdikiais būtų tinkamai pasirūpinta. Tai yra viskas – aš neužsiimu žmonių teismu ir nepradedu mokyti kitų žmonių moralės. Kiekvienas išgyvename pačių įvairiausių jausmų ir išgyvenimų.

Reklama

Pogimdyvinė depresija yra kai kas pragariško, aš tą žinau. Visos moterys turi turėti galimybę į pagalbą, tačiau kol sistema yra netobula, aš pasirūpinsiu kiekvienu kūdikiu, tapusiu sistemos ir jo mamos nevilties auka”- užbaigė Catherine. 

Mes taip pat nediskutuosime, apie mamų, kurios apleidžia savo vaikus, moralę. Tačiau džiugu matyti, kad tokios moterys kaip Catherine steigia iniciatyvas, kurios bent bando suteikti šansą mažiausioms gyvybėms. 

Reklama