Skip to main content

Mokytojas labai pasimetė, kai 12-metis auklėtinis pasakė, kad daugiau negalės ateiti į mokyklą. Vyras liko šokiruotas, kai sužinojo to priežastį

Ši istorija prasidėjo dar prieš keturis metus. Matematikos mokytojas Finn Lanning pabaigė pamoką ir prie jo priėjo mokinys, vardu Damien. Damien buvo vienas iš naujų mokinių tais metais, tačiau per porą mėnesių jis paliko labai teigiamą įspūdį.

Reklama

Finn pasakojo, kad Damien buvo visada šmaikštus, pasitikintis savimi ir sumanus berniukas. Tačiau tą dieną Damien atėjo atsisveikinti su mokytoju ir pasakyti, kad jis tikriausiai negrįš į mokyklą.

Mokytojas sužinojo, kad berniukas yra globos sistemoje ir tuo pat metu kovoja su sunkia inkstų liga, kuri reikalauja didelės medicininės priežiūros. Damien prisipažino, kad dabartinė šeima jo atsisako ir jam teks gyventi ligoninėje, nes naujos šeimos jam niekaip nepavyksta rasti.

Reklama

Niekas nenorėjo priglausti sergančio berniuko, o tai tik dar labiau kenkė jo sveikatai ir gyvybei. Kuo ilgiau Damien neturėjo stabilių namų, tuo ilgiau jis lauks eilėje donoro inkstui gauti. Finn buvo tiesiog apstulbęs dėl tokios situacijos, o jo širdis plyšo.

Reklama

Viengungis mokytojas, sėdėdamas priešais berniuką, net nesugebėjo rasti tinkamų žodžių. Po kelių dienų Finn aplankė ligoninėje gulintį berniuką, kuriam buvo atliekamos net dvylikos valandų dializės, nes jo inkstai nustojo veikti. Jis taip pat buvo pašalintas iš laukiančiųjų donoro sąrašo, nes Damien nebeturėjo jokių juo besirūpinančių žmonių.

Pagal įstatymus, tokie beglobiai neoperuojami dėl to, kad nebus kam juo pasirūpinti po operacijos ir ilgu reabilitacijos laikotarpiu. Finn žinojo, kad jis turi kažką padaryti dėl berniuko, todėl nusprendė apversti savo gyvenimą aukštyn kojomis. Niekada negalvojęs tapti tėčiu, viengungis nusprendė tapti Damien globėju.

Reklama

Per porą mėnesių jis išklausė visus paruošiamuosius kursus ir berniukas apsigyveno savo mokytojo bute, o visas gyvenimas kardinaliai pasikeitė abiems. Berniukas, giliai traumuotas dėl savo nereikalingumo, iš lėto prisileido ir priartėjo prie rūpestingo 37-mečio mokytojo.

Reklama

Tačiau kaip ir visi vaikai laikinoje globoje, jis nesijuto visiškai saugiai ir galvojo, kad jo kaip ir praeityje vėl atsisakys. Finn, niekada neturėjęs patirties būti tėvu, panaudojo savo žinias dirbant su vaikais mokykloje. Tai buvo netradiciniai tėvo ir sūnaus santykiai, tačiau buvo akivaizdu – jiems abiems viskas tinka ir patinka.

Netrukus Damien buvo suplanuota inksto persodinimo operacija, kuri praėjo sėkmingai. Per visą šį laiką jie taip suartėjo, kad Finn nusprendė reikalus pastūmėti rimtesne linkme.

Jis suprato, kad norį įsivaikinti Damien ir duoti jam amžinus saugius namus be baimės ir vėl būti išmestam. Taip netikėtai Finn atrado savyje tėvystės gyslelę, o labiausiai jis mėgavosi tuo, kad Damien dabar gali būti sveikas, laimingas vaikas…

Reklama