Skip to main content

Vyras nusipirko naudotą sofą, tačiau pastebėjo, kad viena jos dalis labai kieta. Vyras liko šokiruotas, kai pamatė, kas slepiasi jos viduje

Yra žmonių, kuriuos tikrai lengva pavadinti laimės kūdikiais. Kur jie bepasisuktų, juos lydi sėkmė ir fortūna. Tokių žmonių tikrai nėra daug, nes kiekvienas pažįstame arba net esame iš tų, kurie gyvenime eina sunkiu keliu. Pensininkas iš Mičigano valstijos Howard Kirby tikrai gali paliudyti, kad gyvenimas būna kartais labai sunkus. Per pastaruosius keletą metų jam teko didžiausi gyvenimo išbandymai, kurie labai patikrino jo stiprybę.

Reklama

Jis neteko brolio, kuris mirė nuo vėžio, išsiskyrė su žmona, neteko savo inksto, kuriame buvo vėžio užuomazgos. Prie visų sunkumų prisidėjo ir tai, kad jo vyriausias sūnus neteko darbo ir buvo priverstas atsikraustyti su žmona gyventi pas jį. Visa šeima išgyveno ne pačius geriausius laikus. Kai Howard reikėjo naujos sofos, be abejonės jis negalėjo sau leisti nusipirkti naują baldą.

Būtent todėl jis pradėjo ieškoti sofos naudotų prekių parduotuvėje. Jam pasisekė, nes vos už keliasdešimt dolerių jis nusipirko seną, tačiau patogią sofą ir du krėslus. Tačiau atsisėdus ant sofos jau savo namuose, ji nepasirodė jau tokia patogi, kaip parduotuvėje. Po poros savaičių neapsikentęs vyras nusprendė patikrinti, kodėl viena iš sofos dalių turi kažkokius gumbus. Atsegus jo užvalkalą vyras net išsižiojo.

Reklama

Sofoje buvo paslėpti du vokai, pilni grynųjų. Iš viso Howard su sūnumi ir marčia suskaičiavo beveik 43 000 dolerių. Tai buvo neįtikėtina suma pinigų, galėjusi pakeisti vyro gyvenimą į gerąją pusę. Jis galėtų lengviau atsikvėpti ir kurį laiką džiaugtis senatve be rūpesčių. Tačiau religingas vyras iš karto viduje pajuto, kaip pasielgti yra teisingiausia.

Reklama

Nors kiti būtų apsidžiaugę it laimėjus loterijoje, vyras negalėjo nustoti galvoti apie buvusį sofos šeimininką. Tai nebuvo prabangus baldas, tad akivaizdu, kad kažkas kaupė tuos pinigus ilgą laiką sunkiai dirbant. Howard papasakojo apie radinį savo draugui, kuris dirbo advokatu. Jis pasakė, kad teisiškai viskas priklauso jam ir jis nieko niekam neprivalo grąžinti. Tačiau pensininkas jau buvo apsisprendęs ir galiausiai surinko parduotuvės telefono numerį.

Be abejonės, pardavėjas patyrė šoką dėl Howard radinio, tačiau jį pribloškė tai, kad vyras nori viską grąžinti iki paskutinio cento. Darbuotojas lengvai surado jiems sofą pardavusių žmonių kontaktus, tad po kelių dienų buvo suplanuotas dviejų šeimų susitikimas. Howard lemtingą dieną sulaukė pačių nuoširdžiausių padėkos žodžių. Šeima papasakojo, kad ši sofa kadaise priklausė jų seneliui, kuris prieš metus mirė.

Reklama

Jo vaikai žinojo, kad vyras kadaise taupė pinigus, tačiau senolis nespėjo vaikams pasakyti, kur paslėpė santaupas. Jie pakvietė Howard vakarienės ir norėjo dalį pinigų jam padovanoti, tačiau išdidus vyras griežtai atsisakė.

“Jokie pinigai nenupirks man šio jausmo, kurį jaučiu padaręs teisingą dalyką. Mano širdyje yra daug laimės ir ramybės. Jei taip atsitiktų vėl, aš pasielgčiau lygiai taip pat” – sakė besišypsantis Howard.

Reklama

Tačiau jo poelgis neliko nepastebėtas. Apie vyro istoriją greitai sužinojo vietinė žiniasklaida, kuri panoro apie savo bendruomenės nario gerą darbą papasakoti plačiau. Howard sulaukė milžiniško palaikymo ir tokios pagalbos, kurios jam labiausiai reikėjo. Jo namo stogas buvo kiauras, todėl vietinė statybų kompanija pasiūlė jam nemokamai sutvarkyti bent vieną iš jo rūpesčių.

Internautų bendruomenė taip pat buvo aktyvi ir per keletą dienų Howard buvo padovanoti 2000 dolerių. Šio vyro istorija yra puikus pavyzdys, kad pasielgti teisingai gyvenime yra kur kas vertingiau, nei egoistiškai ir savanaudiškai galvoti tik apie save. Vyro gerumas suteikė ne tik džiaugsmo ir laimės tai šeimai, daugybei šią istoriją išgirdusių žmonių, bet ir pačiam sau. Vidinė ramybė ir džiaugsmas yra neįkainojami.

Reklama