Skip to main content

Moteris net 43 metus apsimetinėjo vyru dėl labai ypatingos priežasties. Galiausiai valstybė ją apdovanojo dėl jos unikalios, slaptos misijos

Motiniškas instinktas yra viena stipriausių ir kone antgamtinių jėgų, kurios valdo moterį. To instinkto vedinos mamos visais žmonijos laikais kartais buvo priverčiamos daryti drastiškus sprendimus, su kuriais ne visi sutinka, o kartais net ir smerkia.

Reklama

Egiptietė Sisa Abu Daooh buvo vos 21-erių, kai 6 nėštumo mėnesio metu jos vyras, vienintėlis šeimos maitintojas, mirė. Sisa gyveno labai konservatyvioje provincijoje, kurioje moterys beveik visada neturėjo jokių teisių į orų savarankišką gyvenimą. Pagimdžiusi savo dukrą mergina buvo priversta rinktis – ar eiti į gatves valkatauti ir prašyti išmaldos, tuo pat metu būti užgauliojamai ir prievartaujamai, ar badauti.

Bėda buvo ta, kad prieš 40 metų Egipte ir kitose kaimyninėse šalyse moterys negalėjo dirbti jokių darbų. Ši problema vis dar egzistuoja ir šiandien, kai šalyje dirba tik 29 procentai moterų, palyginus su 79 procentų vyrų darbingumu. Moterys nedirba ne todėl, kad jos tinginės. Kaip ir nuo senų senovės, taip ir iki šiol, į moterį dažnai žiūrima kaip į antros rūšies būtybę.

Reklama

Jei kuri neturi vyro, kuris ją išlaikytų – tampi valkata, kuri išgyvena tik iš išmaldos. Štai Sisa kuo puikiausiai suvokė, kad ji ir jos senyva mama bei kūdikis ant rankų neišgyvens iš to, kuo sušelps jas gatvėje. Iš tiesų, ji žinojo, kad vienintėlis būdas išgyventi yra apeiti sistemą ir pabandyti apgaulės būdu susirasti darbą. Jai pavyko nesunkiai, tik dėl savo sėkmės ji privalėjo visiškai pakeisti savo tapatybę.

Reklama

Sisa rengėsi vyriškais drabužiais, apsimetė vyru ir pradėjo nuo neįtikėtinai sunkių darbų. Pradžioje ji dirbo statybose, kuriose uždirbdavo apie dolerį per dieną. Tačiau net ir šiandien pasakodama apie savo ankstyvą darbų patirtį moteris džiaugiasi, kad turėjo tiek jėgų, kiek 10 suaugusių vyrų kartu sudėjus. Galiausiai jos motyvacija išgyventi ir išlaikyti savo dukrą buvo pagrindinis jos variklis stengtis ir toliau.

Moteris dirbdavo kaimyninėse provincijose, kur jos niekas nepažinojo. Ji nesunkiai įsijausdavo į savo vyriškąjį vaidmenį ir tokiu būdu pastoviai rasdavo darbo. Sisa broliai, kurie nepalaikė tokio jos elgesio, norėjo ją ištekinti už vyro dar kartą, tačiau nei vienas jaunikis nesukėlė jai romantinių jausmų. Tad Sisa pasakė, kad verčiau gyvens vienišą gyvenimą apsimetant vyru, nei tekės be meilės.

Reklama

Kai jos pačios sveikata pablogėjo ir ji negalėjo daugiau dirbti darbų statybose, Sisa ėmesi batų blizgintojo darbo. Ji ir toliau kasdien apsirengdavo laisvais vyriškais drabužiais ir sugebėjo net 43 metus dirbti neišduodama savo identiteto. Vėliau jai teko išlaikyti ne tik dukrą ir mamą, bet ir savo anūkus. Jos dukrai ištekėjus atsitiko vėl nenumatytas dalykas – Sisa žentas susirgo, tapo neįgaliu bei visiškai negalinčiu dirbti ir pasirūpinti savo šeima.

Reklama

Būtent dėl savo pasiaukojimo per šitiek metų, pagaliau Sisa paslapčiai atsiskleidus moderniame Egipte, ji buvo pripažinta kaip “Labiausiai atsidavusi šalies mama”. Apie Sisa istoriją sužinojo vietinė valdžia, kuri nusprendė įvertinti moterį prestižiniu apdovanojimu. Moteris sutiko net šalies prezidentą, kuris pasveikino ją dėl jos ypatingo titulo.

Be abejonės, vargu ar kokie titulai ar apdovanojimai palengvino Sisa gyvenimą. Per šitiek metų ji įprato prie tokio gyvenimo ir nesiruošia keistis ir tapti vėl moterimi. Sisa prisipažįsta, kad apsimetinėjant vyru ji išvengė labai daug smurto, priekabiavimo, seksualinės prievartos. Moteris ir toliau planuoja praleisti savo likusį gyvenimą vyro vaidmenyje.

“Man buvo sunku atsisakyti savo moteriškumo, bet aš neturėjau kito pasirinkimo – aš padaryčiau viską dėl savo dukros. Tai buvo vienintėlis būdas išgyventi ir užsidirbti pinigų. Nemokėjau nei rašyti, nei skaityti, nes mano šeima manęs niekada nesiuntė į mokyklą. Tapti vyru buvo mano vienintelis pasirinkimas”- pasakojo atsidavusi mama.

Sisa istorijai pasiekus visą pasaulį, visi galėjo įvertinti ir pasimokyti iš tokio mamos atsidavimo.

Reklama